Bloog Wirtualna Polska
Są 1 122 602 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie
Przekaż swój 1 % podatku! darmowy hosting obrazków

Zdjęcia w galeriach.


Zapal świeczkę!

czwartek, 16 grudnia 2010 0:13

W wolnych chwilach zajmuję się nie tylko genealogią, ale i ... bezdomnymi psami ze schronisk dla zwierząt.

Nieśmiało pozwolę sobie prosić Was o pomoc.

Uczestniczę w akcji świątecznej na rzecz psów z Kurpiów.

Ta akcja to realna pomoc dla zwierząt, i to bardzo konkretnych: psów ze

schroniska w Ostrowi Mazowieckiej.

Jeśli do akcji przyłączy się wiele osób, uda się uratować przed

zamarznięciem kolejne zwierzęta.




Na czym polega akcja?

Nic nie trzeba płacić.




Wystarczy zapalić światełko na wirtualnej choince na stronie: www.naszachoinka.pl





Za każde zapalone światełko organizator akcji Agencja Reklamowa Szwejkowski

przekazuje 1 zł na psy ze schroniska w Ostrowi (Agencja znalazła sponsorów -

firmy, które w tym roku zrezygnowały z kupowania drogich prezentów dla

klientów i postanowiły wspomóc zwierzęta). W tej chwili udało się uzbierać

ok. 850 zł. Ale może być o wiele więcej.

Dlatego proszę - zapal swoje światełko i roześlij informację o Naszej

Choince wśród wszystkich swoich znajomych. Mamy czas do 24 grudnia. Wtedy

rozbłyśnie ostatnia lampka.




Bardzo na Was liczę, bardzo dziękuję i pozdrawiam przedświątecznie

Józek::rolleyes:


Podziel się
oceń
5
0

Skomentuj ten artykuł (2) | dodaj komentarz

Moja strona o Pławskich.

poniedziałek, 06 grudnia 2010 22:32

Chciałem przypomnieć moim Czytelnikom o istnieniu mojej strony internetowej "Strona rodziny Pławskich"- Strona rodziny Pławskich

W ostatnim czasie umieściłem tam ciekawe informacje o rodzinie Pławskich z miejscowości...Pławskie! Tak, to nie pomyłka. Istnieje do dziś taka osada, nazywana w różnych okresach historycznych Kolonia Pławskie czy Okolica Pławskie. Aby nie robić zbędnej reklamy mojej stronie, odsyłam do niej po szczegóły.


Podziel się
oceń
2
0

Skomentuj ten artykuł (0) | dodaj komentarz

Tragedia w Juszkiewiczach.

wtorek, 09 listopada 2010 23:33

Poniżej przedstawiam tekst zebrany przez Pana Józefa Adamskiego, a zamieszczony na łamach "Echa Polesia":

 

O TRAGEDII W JUSZKIEWICZACH
Zebrał: Józef Adamski

 Relację o zbrodni NKWD na ludności polskiej z 5 kwietnia 1945 roku we wsi Juszkiewicze k/Baranowicz przedstawił nam świadek ówczesnej tragedii pan Stanisław Hutorowicz, zamieszkały obecnie w Gorzowie Wielkopolskim. Opis zbrodni został włączony do Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Warszawie, Oddział w Gorzowie Wlkp. pod sygnaturą S73/01/Zk „w sprawie zbrodni dokonanych na terenie województwa nowogródzkiego: żołnierzach Armii Krajowej i osobach cywilnych współpracujących z AK, polegających na zabójstwach, znęcaniu się fizycznym i moralnym, bezprawnym pozbawianiu wolności połączonym ze szczególnym udręczeniem i oddaniem we władztwo obcego państwa (deportacjach)". Pan S. Hutorowicz pisze, że spełnił „swój obowiązek wobec tych, którzy dali daninę najwyższą i tych, którzy tam pozostali wierni, nie tylko się nie załamali, lecz stawiali opór do końca, bo wiara praojców dawała im siłę. Za czasów carskich nie przyjęli prawosławia, mimo dwóch ofiar śmiertelnych i nieustannych szykan". Z tych też powodów publikujemy niżej fragmenty „Protokołu przesłuchania świadka" Stanisława Hutorowicza z dnia 14.08.2003 r.

„(...) Placówka Armii Krajowej w Juszkiewiczach liczyła 20 osób, a jej dowódcą był kapral Antoni Połojko. Ja miałem tam stopień szeregowego i posługiwałem się pseudonimem „Biały". Od 1941 roku posiadalismy ukrytą broń palną, którą zbieraliśmy na pobojowiskach po Armii Czerwonej. (...) Po wkroczeniu na te tereny w lipcu 1944 r. władze sowieckie początkowo nie podejmowały żadnych działań represyjnych w stosunku do Polaków, w tym członków AK. Zarząd NKWD w Baranowiczach jednak zbierał informacje o Polakach (...) - głównie poprzez konfidentów." Dalej autor opisuje bierne zachowanie placówki AK w Juszkiewiczach, choć jesienią żołnierze uwolnili z rąk milicjantów dwóch swoich kolegów, nie czyniąc jakiejkolwiek zemsty. W grudniu 1944 NKWD dokonało napadu na Juszkiewicze, podczas którego aresztowano Pawła Gromadzkiego i Eugeniusza Pietruszkiewicza, których potem skazano na łagry.

„Trzeci raz do napadu NKWD z Baranowicz na naszą wieś doszło w dniu 5 kwietnia 1945 roku. Zdarzenie miało miejsce we wczesnych godzinach rannych. Koło naszej wsi w odległości ok. 1 km przebiegały tory kolejowe linii Warszawa-Mińsk-Moskwa. Funkcjonariusze NKWD przyjechali specjalnym pociągiem. Oni byli uzbrojeni w broń maszynową i piki. Ich oddział liczył co najmniej 100 osób. Po opuszczeniu pociągu pieszo weszli do wsi, którą okrążyli i przystąpili do rewizji wszystkich domów. Oni mieli z sobą listy osób przeznaczonych do aresztowania. (...) Gdy rozpoczęli rewizję, część mieszkańców w panice zaczęła uciekać do pobliskiego lasu. Wtedy funkcjonariusze otworzyli do uciekających ogień z karabinów maszynowych. Podczas ucieczki został śmiertelnie postrzelony przez sowietów Wacław Klimaszewski s. Antoniego ur. w 1918 r. - miejscowy kowal. NKWDziści strzelali również do ludzi we wsi. Wybuchła panika, bo w tym czasie wieś dopiero budziła się.

Podczas tej akcji zastrzelono między innymi następujących mieszkańców wsi:

Stanisława Gładkiego ur. w 1910 r., rolnika,

Jana Hryszana ur. w 1912 r., rolnika,

Kazimierza Apanowicza zwanego „Cuprykiem" ur. w 1912 r., rolnika,

Jana Jakubowicza s. Władysława ur. w 1912 r., rolnika upośledzonego na słuchu,

Konstantego Niedzielko zwanego „Kitajcem" ur. w 1907 r., rolnika,

Antoniego Połojko ur. w 1906 r., rolnik,

Kazimierza Zawistowicza ur. w 1924 r.

Pozostali zamordowani mieszkańcy wsi Juszkiewicze byli ofiarami przypadkowymi.
W tym samym czasie funkcjonariusze NKWD aresztowali pod zarzutem przynależności do AK następujących mieszkańców Juszkiewicz:

Kazimierza Apanowicza zwanego „Kadykiem" ur. w 1921 r., rolnika,

Antoniego Burca s. Jуzefa ur. w 1923 r., rolnika,

Juliana Gromadzkiego s. Bolesława ur. w 1923 r., rolnika,

Jana Gromadzkiego s. Bolesława ur. w 1928 r.,

Edwarda Klimaszewskiego s. Antoniego ur. w 1924 r., rolnika,

Stanisława Pietruszkiewicza s. Wincentego ur. 1921 r., rolnika,

• drugiego Stanisława Pietruszkiewicza s. kowala ur. w 1923 r.,

Wincentego Pietruszkiewicza s. Konstantego ur. w 1922 r.

Wszystkich osadzono w areszcie w Baranowiczach, gdzie w lipcu 1945 roku za uczestnictwo w AK skazano na długoletnie łagry o zaostrzonym rygorze. W związku z tym, że Jan Gromadzki był w tym czasie nieletnim, NKWD sfałszowała jego datę urodzenia. (...)".

Groby pomordowanych mieszkańców wsi Juszkiewicze znajdują się na tamtejszym cmentarzu i są troskliwie pielęgnowane przez członków pozostałych rodzin. Znaczna ilość mieszkańców wsi Juszkiewicze rozproszyła się po Polsce i świecie. Niektórzy z nich są w stałym kontakcie z Redakcją „Ech Polesia". S. Hutorowicz w dalszej części zeznania informował o tragicznych losach tamtejszego proboszcza ks. Bolesława Rudkowskiego, który był również członkiem AK i w czerwcu 1943 r. został aresztowany przez Gestapo za nielegalne posiadanie radioodbiornika na plebanii. Został zadenuncjowany przez Rosjanina Jana Cwietkę i prawdopodobnie w Baranowiczach zamordowany przez Gestapo.

Dalej autor opisuje losy mieszkańców Juszkiewicz, którzy nie podporządkowali się kolektywizacji, a którym odebrano ziemię do sąsiednich kołchozów, zaś opornych deportowano do Kazachstanu bądź repatriowano do Polski. W latach 90-tych XX wieku pozostałym mieszkańcom Juszkiewicz oddano zdewastowany kościół, który został odnowiony i służy kultowi religijnemu.

   

Redakcja „Echa Polesia" odwiedziła w 2005 roku również Juszkiewicze, których obecna rzeczywistość wstrząsa do głębi każdego Polaka; wszak tu, jak i w innych podobnych miejscowościach Kresów wschodnich, od pokoleń trwała bohaterska walka o polskość, wiarę katolicką, język, kulturę... Dzisiaj Juszkiewicze, jak i te inne miejscowości są jakby zapomniane przez wszystkich, opuszczone w swej historycznej agonii, dalekie od tras turystycznych z garstką samotnych oraz umęczonych staruszek i starców, do których przyjeżdżają z Mińska ich krewni, aby jeszcze co nieco uszczknąć dla siebie. Chaty zbudowane dawniej z pięknych beli drewnianych są obrośnięte dookoła chwastami i dzikimi krzewami, przykryte wypadającymi płatami trującego azbestu, spod których wyłania się piękna przeszłość w postaci drewnianych dachów gontowych, a droga wiejska wyłożona w latach 30-tych „kocimi łbami" do dziś swym urokiem fascynuje przybysza. Władza sowiecka łaskawie pozwoliła mieszkańcom uprawiać maleńkie poletka przy domach, aby ich właściciele z głodu nie pomarli.

A ileż u tych ludzi spotkać można wszelakiego bogactwa duchowego, wspomnień, wiedzy o historii Polski, miłości do Macierzy, tęsknoty za dawnym dobrem, szlachetnością, kulturą, tradycją, więzami rodzinnymi i sąsiedzkimi. A to wszystko tylko przeszłość, sen i marzenie...


Podziel się
oceń
2
0

Skomentuj ten artykuł (0) | dodaj komentarz

Śmiłowicz-Mackiewicz i inni krewni.

poniedziałek, 04 października 2010 22:04
Napisała do mnie pani Nadieżda z Rosji, z prośbą o opublikowanie jej poszukiwań przodków, liczy na to, że być może ta drogą (poprzez mój blog) znajdzie kogoś, kto rozpozna zdjęcia przez nią dołączone. Dlatego też mam apel do moich szanownych Czytelników- jeżeli rozpoznajecie kogoś na tych zdjęciach, lub podane tu fakty są Wam znajome, proszę o kontakt.

Poszukuję swoich przodków.
Poniżej cytuję zapis o ochrzczeniu brata mojego dziadka:
"604/20/241 metryki chrztów w wileńskim dekanacie w 1891 roku.
Kościół Św. Jakuba
269об-270
Nr 143
urodził się 17 marca, ochrzczony 7 kwietnia
Bogdan
wileńskiego mieszczanina Kazimierza i Eleonory- Stefanii z Mickiewiczów Śmilewicz z Łukiszek (moi pradziadkowie)
chrzestni (?)- Ludwik Cydzik z Kazimierą Wasilewską
To zapis o urodzeniu dziecka moich pradziadków.Najczęściej chrzestni byli wybierani z krewnych. Imiona Kazimierz i Kazimiera były w rodzinie moich przodków bardzo popularne. Sądząc po końcówce nazwiska Wasilewska, Kazimiera była żoną Wasilewskiego.
W jednym albumie z fotografiami widziałam Wasilewskich, oni byli z Wilna, moi także.


Brat mojego dziadka- Teofil Śmilewicz syn Kazimierza, został ze swa rodziną w Polsce, podczas gdy inni członkowie jego rodziny wyjechali do Rosji po I wojnie światowej. Teofil miał córkę Kazimierę, urodzona prawdopodobnie w latach 1921-24.
I jeszcze fotografie- początkowo miało być ich trzy, na razie opublikuję dwie, być może ta trzecia jeszcze się znajdzie.
Na tej fotografii jest Melania Śmilewicz- babcia Nadieżdy:



Na tym z kolei zdjęciu jest Kazimiera, córka Teofila Śmiłowskiego w dniu komunii św. :

Okazuje się, że w tej rodzinie imiona Kazimierz i Kazimiera były bardzo popularne.

Zestawiając swoje drzewo genealogiczne ustaliłam takie fakty:
Moja mama- Nina Gusiewa z domu Śmilewicz, córka Wilhelma urodziła się w Saratowie w 1923 roku. Część rodzina jej ojca ( a mojego dziadka) Wilhelma Śmiłowicza syna Kazimierza, przyjechała do Saratowa na początku XX wieku. Wyjechali oni z Wilna w 1915 roku początkowo do Moskwy, potem w Berdyczowie, aż osiedli w Saratowie.
Oto fotografia rodziny Śmiłowiczów, zrobiona tuż przed wyjazdem z Wilna:



Mój pradziadek Kazimierz Śmilewicz syn Kazimierza, zmarł w 1906 roku i pochowany został na wileńskim cmentarzu na Rossie. Z żalem stwierdzam, iz do dzisiaj mogiły pradziadka nie znalazłam. Moja prababcia- Stefania Eleonora Śmilewicz z domu Mackiewicz córka Wincentego Mackiewicza, urodziła sie w 1857 roku, zmarła w 1935 roku w Saratowie. Ślub kościelny brali w kościele bernardyńskim w Wilnie w roku 1876.
Mama opowiadała mi, że jej babcia miała miec fotografię, na której miał być podobno ojciec prababci- Wincenty Mackiewicz.
Na tej z kolei fotografii jest Stefania Śmilewicz z moim dziadkiem Wilhelmem:



Babcia Stefania przyjechała do Saratowa do swojej  córki Kazimiery Błażec z domu Śmilewicz, urodzonej w 1934 roku. Niestety, w saratowskich archiwach niczego o tym nie znalazłam. Także w spisach pochowanych niczego nie odnalazłam.
Teraz próbuję znaleźć ślady przodków na Litwie.

Podziel się
oceń
3
0

Skomentuj ten artykuł (2) | dodaj komentarz

Spis szlachty Polesia.

poniedziałek, 13 września 2010 23:19
Poniżej publikuję spis szlachty poleskiej opracowany przez pana Jana Ciechanowicza z Rzeszowa, a umieszczony w "Echach Polesia".

A

ABAKANOWICZ herbu Abdank.

ABAKIEWICZ herbu Topór.

ABAKOWSKI herbu Pobóg.

ABRAMOWICZ herbu Jastrzębiec, Tępa Podkowa.

ABRAMOWSKI herbu Waga.

ABULEWICZ herbu Nowina.

ACHMATOWICZ herbu Achmat.

ACHRAMOWICZ herbu Nieczuja.

ADAMKIEWICZ herbu Wadwicz.

ADAMOWICZ herbu Leliwa.

ADAMOWSKI herbu Jastrzębiec.

ADAMSKI herbu Jastrzębiec.

AKSAK herbu Aksak.

ALABIEWICZ herbu Korczak odmienny.

ALANTOWICZ herbu Poraj.

ALBICKI herbu Leliwa.

ALCHIMOWICZ herbu Pobóg odmienny.

ALEKSANDROWICZ herbu Kościesza.

AMBROZIEWICZ herbu Bajbuza, Poraj, Wąż.

ANCEWICZ herbu Wadwicz.

ANCUTA herbu Ancuta.

ANDRUNOWICZ herbu Doliwa.

ANDRUSZKIEWICZ herbu Mogiła.

ANDRYKOWICZ herbu Pobóg.

ANDRZEJEWSKI herbu Prus.

ANDRZEJKIEWICZ herbu Bojcza, Gryf, Lubicz i in.

ANISIMOWICZ herbu Mieszaniec.

ANKIEWICZ herbu Abdank.

ANTONIEWICZ herbu Andrault de Buy.

ANTONOWICZ herbu Janina.

APANOWICZ herbu Poźniak.

ARCIMOWICZ herbu Śreniawa.

ARCISZEWSKI herbu Prawdzic, Rawicz, Rola, Świerczek.

AUGUSTYNOWICZ herbu Odrowąż, Poraj, Baka.

 

B

BABA herbu Druck.

BABIECKI herbu Cholewa.

BABICKI herbu Łodzia.

BABIŁO herbu Dołęga.

BABIŃSKI herbu Bończa.

BACIUSZKIEWICZ herbu Baciuszkiewicz.

BACZYŃSKI herbu Sas.

BAKA herbu Massalski.

BALIŃSKI herbu Jastrzębiec, Ogończyk.

BAŁASZEWICZ herbu Łabędź.

BAŁWANOWICZ herbu Prawdzic.

BARANOWICZ herbu Junosza.

BARANOWSKI herbu Grzymała, Ostoja.

BARSZCZEWSKI herbu Ślepowron, Tarnawa.

BARTOSZEWICZ herbu Bawola Głowa.

BAZYLEWICZ herbu Lubicz.

BEJNAROWICZ herbu Abdank.

BEREZOWSKI herbu Sas.

BERNATOWICZ herbu Prawdzic.

BIAŁOBŁOCKI herbu Białynia, Jastrzębiec.

BIAŁOPIOTROWICZ herbu Leliwa, Sulima.

BIAŁOSTOCKI herbu Suchekomnaty.

BIAŁYNICKI herbu Birula.

BIAŁYNOWICZ herbu Lubicz.

BICZEWSKI herbu Syrokomla.

BIEGAŃSKI herbu Prawdzic.

BIELECKI herbu Korab, Janina.

BIELEWICZ (BILEWICZ) herbu Mogiła.

BIELIŃSKI herbu Junosza, Szeliga.

BIELSKI herbu Kurcz, Łabędź.

BIEŁOPOLSKI herbu Pobóg.

BIENIECKI herbu Łodzia, Natarcz.

BIERNACKI herbu Abdank, Lubicz, Poraj, Sas; od nich poszli rosyjscy Wiernadscy.

BLOCK herbu Block.

BOGATKO herbu Pomian.

BOGDANOWICZ herbu Łada.

BOGUSZEWICZ herbu Gozdawa, Siestrzeniec.

BOHATYROWICZ herbu Bohatyrowicz.

BOHOMOLEC herbu Bogorya.

BOHOWITYN(OW) herbu Korczak, Pelikan.

BOJARSKI herbu Sas.

BONCZ-BRUJEWICZ herbu Bończa.

BORATYŃSKI herbu Korczak, Ostoja, Topуr.

BOREK herbu Borek, Zadora.

BORECKI herbu Hołobok.

BOROWSKI herbu Abdank.

BORTKIEWICZ herbu Grzymała, Korczak, Kościesza.

BORYCZEWSKI herbu Rawicz.

BORZOBOHATY herbu Jelita.

BRACKI herbu Śreniawa.

BRUCKI-STEMPKOWSKI herbu Suchekomnaty.

BRZEZIŃSKI herbu Jastrzębiec, Lubicz.

BUJNICKI herbu Łabędź, Ślepowron.

BUKOWSKI herbu Bończa.

BUŁHAK herbu Syrokomla odmienna.

BUŁHARYN herbu Bułat, Bułharyn, Syrokomla.

BUTLER(OW) herbu Butler.

BUTKIEWICZ herbu Trzaska.

BUTT-HUSSAIM herbu Hozjusz.

BYCHOWIEC herbu Mogiła.

BYKOW herbu Byk.

BYKOWSKI herbu Gryf, Łopott.

 

C

CEDROWSKI herbu Hołobok.

CERASKI herbu Ceraski.

CHAWEJŁOWICZ herbu Kotwica.

CHIERASKOW herbu Chieraskow.

CHILKIEWICZ herbu Lubicz.

CHLEWIŃSKI herbu Radwan.

CHLUDZIŃSKI herbu Charyton.

CHODASIEWICZ herbu Prus odmienny; z tej rodziny Władysław Ch. (1886-1939), wybitny poeta rosyjski.

CHODŹKO herbu Kościesza.

CHOMIENKO herbu Dąbrowa.

CHRAPOWICKI herbu Gozdawa.

CHUDZIŃSKI herbu Cholewa.

CHWEDKOWICZ herbu Jastrzębiec.

CHYLEWSKI herbu Jastrzębiec.

CIECHANOWICZ herbu Mogiła, Nałęcz.

CIESZKOWSKI herbu Pilawa.

CWIRKO herbu Warnia.

CYBULSKI herbu Prawdzic.

CYWIŃSKI herbu Puchała; z tej rodziny Henryk C. (1855-1938), wiceadmirał, dowódca Floty Czarnomorskiej Cesarstwa Rosyjskiego.

CZAADAJ vel CZAADAJEW herbu Kotwica odmienna; z tej rodziny Piotr Cz. (1794-1856), genialny filozof rosyjski.

CZAJKA herbu Jastrzębiec.

CZAJKOWSKI herbu Jastrzębiec; z tego rodu wielki kompozytor Piotr Cz. (1840-1893). CZAPLEJEWSKI herbu Czapla.

CZECZOT herbu Prawdzic, Ostoja.

CZERNIACHOWSKI herbu Łada.

CZERWIAKOWSKI herbu Czerwnia.

CZESNOK herbu Pogoń Polska i Łuk Napięty.

CZUDOWSKI herbu Leliwa.

CZUMA herbu Korczak odmienny.

CZURYŁA herbu Korczak.

CZYRWIŃSKI herbu Lubicz.

CZYŻEWSKI herbu Drya; z tej rodziny Aleksander Cz. (1897-1964), wybitny uczony, twórca heliobiologii i medycyny kosmicznej.

 

D

DACHNOWICZ herbu Korczak.

DANEJKO herbu Sas.

DAREWSKI herbu Śreniawa.

DASZKIEWICZ herbu Korybut.

DAWIDOWICZ herbu Trąby.

DAWIDOWSKI herbu Jastrzębiec, Podkowa.

DEDYGOŁ- DOWICZ herbu Łabędź.

DOBROSŁAWSKI herbu Poraj.

DOBRZAŃSKI herbu Sas; z tej rodziny Theodosius D. (1900- -1975), wybitny genetyk amerykański.

DOROHINICZ herbu Świętołdycz.

DOROHOSTAJSKI herbu Leliwa.

DOSTOJEWSKI herbu Radwan odmienny; z tego rodu geniusz literatury powszechnej Teodor D. (1821- -1881).

DOWGINTOWICZ herbu Zadora.

DOWOJNA herbu Szeliga.

DUBIENIECKI herbu Nałęcz, Ogończyk.

DUBIŃSKI herbu Zagłoba.

DUBOJSKI herbu Dąb.

DUBROWSKI herbu Sas.

DUNIN herbu Łabędź.

DWORANINOWICZ herbu Ostoja odmienna, Massalski.

DYBOWSKI herbu Nałęcz.

DYRMONT herbu Korczak.

DZIATKO herbu Grzymała.

DZICZKOWSKI herbu Rawicz.

DZIEMIDOWICZ herbu Rawicz.

DZIERŻYŃSKI herbu Sulima.

DZIEŻYC herbu Lubicz.

DZIKOWICKI herbu Drya.

DZIMITROWICZ herbu Nieczuja.

DZIUPCZYŃSKI herbu nieznanego.

 

E

EGERT herbu Łuk.

EJDYM herbu Tępa Podkowa.

EJGIRD herbu Abdank.

EJNAROWICZ herbu Białynia.

EJTMIN herbu Rogala.

ETEJKO herbu Ostoja.

 

F

FARUREJ herbu Sulima.

FASTOWICZ herbu Prus.

FIEDZIUSZKO herbu Radwan.

FLORKOWSKI herbu Łodzia.

FŁOREŃSKI herbu Guczy.

FRANKOWSKI herbu Prus Pierwszy.

FRYC herbu Fryc.

FURS herbu Wąż.

 

G

GABRYAŁOWICZ herbu Dołęga.

GACIŃSKI herbu Sas.

GAJDA herbu Pomian.

GAJEWSKI herbu Sulima.

GARBATOWSKI herbu Sulima.

GARDLIŃSKI herbu Dąbrowa.

GAWRYŁKIEWICZ herbu Ostoja.

GAYDAMOWICZ herbu Pomian.

GEDRONOWICZ herbu nieznanego.

GEDYMIN herbu Pogoń Litewska.

GERIATOWICZ herbu Orzeł.

GERMANOWICZ herbu Junosza.

GIEDROJĆ herbu Hipocentaurus.

GILEWSKI herbu Kotwicz.

GIMBUT herbu Nałęcz.

GINC herbu Abdank, Działosza.

GLINDZICZ herbu Ostoja.

GLINICZ herbu Korczak.

GLINKA herbu Trzaska; z tego rodu wybitny kompozytor rosyjski Michał G. (1804-1857)

GŁUCHOWSKI herbu Radwan.

GNOIŃSKI herbu Warnia.

GODEBSKI herbu Godziemba.

GODLEWSKI herbu Gozdawa.

GOLDBACH herbu Goldbach.

GOLGIN herbu Syrokomla.

GOLNIEWSKI herbu Lis.

GOŁYŃSKI herbu Rawicz.

GORCZAK herbu Hurko; od nich poszli rosyjscy Gorczakowowie, książęta.

GORCZYCA herbu Koziczkowski.

GOŚCIŁOWICZ herbu Hołownia.

GOWOREK herbu Rawicz.

GOWOROWSKI herbu Ślepowron.

GУRECKI herbu Dołęga.

GRABLEWSKI herbu Grabie.

GRABOWSKI herbu Tarcza.

GREK herbu Prawdzic.

GROSMAN herbu Korwin.

GROSS herbu Łabędź.

GROTOWSKI herbu Przerowa.

GRYCZYN herbu Trąby.

GRYFIN herbu Gryf.

GRYNASZKIEWICZ herbu Grynasz.

GRZYBOWSKI herbu Jelita; od nich poszli rosyjscy Gribojedowowie.

GRZYMAŁA herbu Grzymała.

GUCEWICZ herbu Kościesza, Syrokomla.

GUSZCZA herbu Pawian.

GZOWSKI herbu Tępa Podkowa.

 

H

HABRYŁOWICZ herbu Kotwica odmienna.

HALICKI herbu Poraj.

HAŁKO herbu Szaława.

HANKIEWICZ herbu Abdank.

HARABURDA herbu Abdank.

HARASIMOWICZ herbu Wieniawa.

HARBUZ herbu Białynia.

HAWNULEWICZ herbu Zadora.

HEJBOWICZ herbu Herburt.

HELTMAN herbu Helt.

HERBERSKI herbu Herburt.

HERMANOWICZ herbu Junosza.

HLEBOWICZ herbu Leliwa.

HŁASKO herbu Leliwa.

HOFFMAN herbu Topór.

HOŁOWACZ herbu Lubicz.

HOŁOWIŃSKI herbu Kostrowiec Wtуry.

HOŁOWKA herbu Hołownia.

HOŁOWNIA herbu Hołownia.

HOŁUB herbu Syrokomla odmienna.

HOŁUBICKI herbu Janina.

HOŁUBOWICZ herbu Hołownia.

HOŁUBOWSKI herbu Janina.

HOMOLICKI herbu Jelita.

HORBACZEWSKI herbu Hozjusz, Korczak.

HORDIJENKO herbu Łabędź.

HORDYŃSKI herbu Korczak.

HORDZIJEWSKI herbu Korab.

HOREHLAD herbu Szeliga.

HORESZKIEWICZ herbu Jastrzębiec.

HORESZKO vel HAROSZKA herbu Jasieńczyk.

HOROCH herbu Trąby.

HORODECKI herbu Korczak, Świnka.

HREBNICKI herbu Ostoja.

HRECZKO herbu nieznanego.

HRECZYCHA herbu Trąby.

HROMYKA herbu Abdank.

HRUSZEWSKI herbu Korczak, Lubicz.

HRYHOROWICZ herbu Kościesza, Szeliga.

HRYNCEWICZ herbu Godziemba, Lubicz.

HRYNIEWICZ herbu Kotwicz, Przegonia.

HRYNIEWIECKI herbu Waga.

HRYNIEWSKI herbu Pniejnia; od nich pochodzi wybitny pisarz rosyjski Aleksander Grin (1880- -1932).

HRYNKIEWICZ herbu Nalewka.

HRYSZKIEWICZ herbu Junosza, Łabędź.

HUBA herbu Przegonia.

HUBAREWICZ herbu Radwan.

HURYN herbu Odyniec.

HURYNOWICZ herbu Kalinowa.

HUSZCZA herbu Podkowa, Puchała.

 

I

IGNATOWICZ herbu Łabędź.

IHNATOWICZ herbu Świat.

ILCEWICZ herbu Korczak.

ILLICZ herbu Korczak.

ISAJEWICZ herbu Hlebko.

IWANICKI herbu Świat.

IWANOWICZ herbu Kotwica.

IWANOWSKI herbu Rogala odmienna.

IWASZKIEWICZ herbu Trąby.

IWIŃSKI herbu Łodzia.

IZDEBSKI herbu Pomian.

IZMAJŁOWICZ herbu Pomian.

IŻYCKI herbu Bończa.

 

J

JABŁOŃSKI herbu Jasieńczyk.

JACENKO herbu Jacyna.

JACKIEWICZ herbu Bawola Głowa.

JACYNA herbu Jacyna.

JAGIEŁŁO herbu Łabędź.

JAGODZIŃSKI herbu Korwin, Ślepowron.

JAGUŻYŃSKI herbu Korwin.

JAKIMOWICZ herbu Dąbrowa, Hołownia.

JAKOWICKI herbu Lubicz.

JAKUBOWICZ herbu Jakubowicz.

JAKUBOWSKI herbu Topór.

JAKUTOWICZ herbu Topór.

JANCZEWSKI herbu Laryssa.

JANISZEWSKI herbu Dąbrowa.

JANKOWSKI herbu Jastrzębiec.

JANOWICZ herbu Radwan, Łabędź.

JANOWSKI- GOGOL herbu Jastrzębiec; od nich pochodzi wielki pisarz rosyjski Mikołaj Gogol (1809- -1852).

JANUSZKIEWICZ herbu Lubicz.

JARKOWSKI herbu Jastrzębiec.

JARMOŁA z Zabołotna herbu Kościesza.

JAROSZEWICZ herbu Prus Pierwszy, Przyjaciel.

JAWORSKI herbu Sas, Kościesza.

JAWOSZ herbu Białynia.

JAŹWIŃSKI herbu Grzymała.

JELEŃSKI herbu Korczak.

JELSKI herbu Pielesz odmienny.

JEWŁASZKO herbu Korczak.

JODKO herbu Lis.

JOTEJKO herbu Ostoja.

JUCHNIEWICZ herbu Leliwa.

JUŃKIEWICZ herbu Korczak.

JUREWICZ herbu Korab, Nalewka, Pomian.

JURJEWICZ herbu Dębno, Lubicz.

JURKOWSKI herbu Jastrzębiec, Radwan.

 

K

KACZAN herbu Nałęcz.

KACZANOWSKI herbu Ostoja, Wczele.

KACZYŃSKI herbu Pomian.

KADZYŃSKI herbu Pogonia.

KALENKIEWICZ herbu Kotwicz.

KALINOWSKI herbu Kalinowa.

KAŁŁAUR herbu Ostoja.

KAMIEŃSKI herbu Korwin, Ślepowron.

KAMIŃSKI herbu Topór.

KANDYBA herbu Poraj.

KAPICA herbu Jastrzębiec odmienny.

KARABANOWICZ herbu Przyjaciel.

KARAFFA-KORBUT herbu Korczak.

KARCZEWSKI herbu Poraj.

KARŁOWICZ herbu Korwin.

KARNICKI herbu Kościesza, Lis.

KARP herbu Karp, Ślepowron.

KARPIENKO herbu Karp.

KARPIŃSKI herbu Korab.

KARPOWICZ herbu Korab.

KARPOWSKI herbu Nałęcz.

KARSKI herbu Janina, Korab, Radwan.

KARWECKI herbu Gozdawa.

KASZKIEWICZ herbu Radwan.

KASZYC herbu Radwan.

KAZANOWICZ herbu Brodzic.

KAZANOWSKI herbu Grzymała.

KAZIMIROWICZ herbu Abdank.

KIBALCZYC herbu Rola; z tej rodziny Mikołaj K. (1853-1881), wybitny konstruktor aparatуw latających.

KIEŁDYSZ herbu Rogala; z tego rodu wybitna dynastia naukowa w Rosji.

KIEMLICZ herbu Rawicz.

KIENIEWICZ herbu Rawicz.

KIERBIEDŹ herbu Ślepowron, Wadwicz.

KIERNOŻYCKI herbu Junosza.

KIERSNOWSKI herbu Jastrzębiec, Pobóg.

KIEWLICZ herbu Leliwa, Rawicz.

KIJUĆ herbu Ślepowron.

KIMINOWICZ herbu Złota Wolność.

KIŃSKI herbu Syrokomla.

KIRKOR herbu Kirkor.

KISIEL herbu Kisiel.

KLECZKOWSKI herbu Trzaska.

KLEPACKI herbu Trąby.

KLIMOWICZ herbu Jasieńczyk, Kościesza.

KLONOWSKI herbu Bończa.

KLUCZEWSKI herbu Dołęga, Jasieńczyk.

KŁODNICKI herbu Łada.

KŁOSOWICZ herbu Rola.

KŁOSOWSKI herbu Rola.

KMICIC herbu Radzic odmienny.

KMITA herbu Śreniawa.

KNISZEWSKI herbu Grabie.

KNOBELSDORF herbu Knobelsdorf.

KOBYLIŃSKI herbu Prus, Krzywda.

KOCHANOWSKI herbu Korwin.

KOKUTOWICZ herbu Działosza.

KOŁB herbu Kalinowa.

KOŁODYŃSKI herbu Kołodyn.

KOŁODZIŃSKI herbu Lew.

KOŁONTAJ herbu Kołontaj, Kotwica.

KOŁWZAN herbu Radwan.

KOŁYSZKO herbu Jelita.

KOMAJEWSKI herbu Trąby.

KOMAR-STACHOWSKI herbu Ogończyk, Radwan.

KOMAR herbu Radwan.

KOMAROWSKI herbu Korczak, Rola.

KONCEWICZ herbu Łabędź.

KONDRATOWICZ herbu Syrokomla.

KONONOWICZ herbu Radwan.

KONOPLICKI herbu Sulima.

KONOPNICKI herbu Jastrzębiec.

KONSTANTYNO WICZ herbu Lis.

KOPEĆ herbu Lubicz.

KORCZYC herbu Brochwicz Wtóry.

KORBUT herbu Korczak.

KORKUĆ herbu Nałęcz.

KORNIŁOWICZ herbu Rawicz.

KORSAK herbu Korsak.

KORSZUN herbu Brochwicz.

KORYTKO herbu Jelita.

KORYZNA herbu Koryzna.

KORZENIEWICZ herbu Odrowąż.

KORZENIEWSKI herbu Leliwa, Nałęcz.

KORZIUK herbu Łada.

KORŻANOWSKI herbu Jelita.

KOSARZEWSKI herbu Łuk Napięty.

KOSIŃSKI herbu Rogala.

KOSSAKOWSKI herbu Ślepowron.

KOSSOBUCKI herbu Pobóg.

KOSSOW herbu Kossow.

KOSSOWICZ herbu Gryf, Wieniawa.

KOSTROWICKI herbu Bajbuza.

KOSZKA herbu Dołęga.

KOŚCIUSZKO herbu Pierzchała.

KOTŁUBAJ herbu Kot Morski.

KOTOWSKI herbu Ogończyk.

KOWALEWSKI herbu Dołęga, Łada.

KOWALSKI herbu Abdank, Wieruszowa.

KOZAKIEWICZ herbu Korwin, Kownia.

KOZARYN herbu Drya.

KOZIOŁ herbu Nowina.

KOZŁOWSKI herbu Jastrzębiec, Kozłowski.

KOŹLAKOWSKI herbu Jelita.

KRACZKOWSKI herbu Zaremba; z tego rodu dynastia znakomitych uczonych w Rosji. KRAJEWSKI herbu Jasieńczyk.

KRAMSKI herbu Cholewa.

KRASOWSKI herbu Jastrzębiec, Rogala.

KRASZEWSKI herbu Jastrzębiec.

KRUKOWSKI herbu Ślepowron, Radwan.

KRUPSKI herbu Korczak; z tej rodziny Nadzieja K. (1869-1939) wybitny pedagog, żona W. Lenina, otruta na rozkaz Stalina.

KRUSZELNICKI herbu Sas.

KRUSZYŃSKI herbu Pobóg.

KRZYSZTOFOWICZ herbu Krzyż.

KRZYŻANOWSKI herbu Dębno, Grzymała.

KUCHMISTRZOWICZ herbu Leliwa.

KULCZYCKI herbu Sas.

KULESZA herbu Sas.

KULIKOWSKI herbu Drogomir.

KUŁAK herbu Topór odmienny.

KUNCEWICZ herbu Łabędź, Żnin.

KUNDZICZ herbu Pogonia odmienna.

KURYŁOWICZ herbu Korczak.

KUTYŁOWSKI herbu Lis.

KUTYŁOWSKI-SOKУŁ herbu Leliwa.

KUŹMA herbu Ślepowron.

KUŹMICKI herbu Jastrzębiec.

KWIATKOWSKI herbu Gryf, Leliwa, Nowina.

KWIETKA herbu Lis.

KWINTA herbu Drya.

 

L

LACHOWICZ herbu Korab.

LALECKI herbu Smok.

LALEWICZ herbu Poraj.

LASKOWSKI herbu Korab, Leliwa.

LAUDAŃSKI herbu Jastrzębiec.

LEBIEDZIEWSKI herbu Szeliga.

LEBIEDŹ herbu Łabędź.

LECHOWICZ herbu Gryf.

LEJKA herbu Podkowa.

LEMIESZEWSKI herbu Lubicz.

LENKIEWICZ herbu Kotwicz, Pobóg.

LEONOWICZ herbu Leliwa.

LEONTOWICZ herbu Ślepowron.

LEPARSKI herbu Lubicz odmienny.

LESZCZYŃSKI herbu Korczak.

LESZKIEWICZ herbu Nałęcz.

LEŚNIEWSKI herbu Bojcza, Rawicz.

LETOWT herbu Letowt.

LEWANDOWSKI herbu Lewalt.

LEWICKI herbu Rogala.

LEWIŃSKI herbu Lew.

LEWKOWICZ herbu Abdank, Korczak.

LEWON herbu Gozdawa.

LEWONIEWSKI herbu Gozdawa.

LEWONOWICZ herbu Trąby.

LINIEWICZ herbu Ślepowron.

LIPNIEWICZ herbu Dołęga.

LIPSKI herbu Lubicz.

LISIAŃSKI herbu Lis.

LISIECKI herbu Lis.

LISOWSKI herbu Nałęcz.

LITWINOWICZ herbu Jelita.

LULEWICZ herbu Kościesza.

LWOWICZ herbu Kostrowiec.

 

Ł

ŁABANOWICZ herbu Korab.

ŁABUĆ herbu Łabędź.

ŁAJEWSKI herbu Samson.

ŁAMIŃSKI herbu Wręby.

ŁAŃ- SKI herbu Korzbok.

ŁAPIŃSKI herbu Jelita.

ŁAPA herbu Łada.

ŁASTOWSKI herbu Sas.

ŁASZKIEWICZ herbu Leliwa, Łada.

ŁAWRYNOWICZ herbu Białynia, Korczak, Ślepowron.

ŁOBACZEWSKI herbu Jastrzębiec; z tego rodu genialny matematyk Mikołaj Ł. (1792-1856).

ŁOGINOWICZ herbu Pelikan.

ŁOKUCIJEWSKI herbu Żnin.

ŁOMANOWICZ herbu Ośla Głowa.

ŁOPATA herbu Łopott.

ŁOSICKI herbu Rogala.

ŁOSKI herbu Brodzic.

ŁOSOWSKI herbu Grzymała.

ŁOŚ herbu Dąbrowa, Łuk.

ŁOWMIAŃSKI herbu Bogorya.

ŁOZICKI herbu Jastrzębiec.

ŁOZIŃSKI herbu Lubicz.

ŁUCEWICZ herbu Nowina.

ŁUCKIEWICZ herbu Sas.

ŁUCZYŃSKI herbu Samson.

ŁUKASZEWICZ herbu Łuk, Doliwa, Jastrzębiec.

ŁUKOMSKI herbu Prawdzic.

ŁUSKINA herbu Kościesza.

ŁUSZCZYK herbu Łukocz.

ŁYCZKIEWICZ herbu Leliwa.

ŁYKO herbu Cielątkowa.

ŁYSZCZYŃSKI herbu Korab.

ŁYSZKIEWICZ herbu Ostoja.

 

M

MACEWICZ herbu Rogala.

MACIEK herbu Łzawa.

MACKIEWICZ herbu Bożawola, Jastrzębiec, Kulbaka.

MACZUK herbu Rusznica.

MACZULSKI herbu Korczak.

MAJ herbu Starykoń.

MAJ-MAJEWSKI herbu Nałęcz.

MAJEWSKI herbu Rudnica, Starykoń.

MAJKOWICZ herbu Majkowcz (Starykoń odmienny); od nich pochodzą rosyjscy Majkowowie.

MAKARA herbu Makara.

MAKAREWICZ herbu Mzura.

MAKARSKI herbu Kościesza.

MAKOWELSKI herbu Epinger.

MAKOWIECKI herbu Dołęga, Lubicz, Pomian.

MAKOWSKI herbu Jelita.

MAKSIMIENKO herbu Łabędź.

MAKSIMOWICZ herbu Jastrzębiec, Radwan.

MALAWKA herbu Pomian.

MALCZEWSKI herbu Abdank.

MALEWICZ herbu Gryf, Szeliga; z tego rodu wybitny malarz Kazimierz M. (1878-1935).

MALEWSKI herbu Jastrzębiec, Oszyk, Pobóg.

MALINA herbu Poraj.

MALINOWSKI herbu Pobóg.

MALISZEWSKI herbu Godziemba.

MAŁACHOWSKI herbu Nałęcz.

MAŁYNICZ herbu Junosza.

MAŁYSZCZYCKI herbu Mądrostki.

MAŁYSZEWICZ herbu Pilawa.

MAŁYSZKO herbu Abdank.

MAMCZYĆ herbu Pierś Kobieca.

MARCINKIEWICZ herbu Ostoja, Łabędź.

MARCINOWSKI herbu Rola, Topór.

MARCZENKO herbu Łabędź, Mora.

MARKIEWICZ herbu Łabędź.

MARKOW herbu Bończa, Szeliga; byli odgałęzieniem Kiersnowskich.

MARKOWSKI herbu Bończa.

MARTYNOWICZ herbu Suchekomnaty.

MASIUKIEWICZ herbu Terebesz.

MASŁO herbu Syrokomla.

MASŁOWSKI herbu Samson.

MASSALSKI herbu Massalski.

MAŚLAKIEWICZ herbu Kusza.

MATUSEWICZ herbu Łabędź.

MATUSZEWICZ herbu Łabędź.

MATYSIEWICZ herbu Łabędź.

MAZURKIEWICZ herbu Łabędź.

MICHAŁKIEWICZ herbu Kościesza.

MICHAŁOWSKI herbu Jasieńczyk, Poraj, Trzaska.

MICKIEWICZ herbu Poraj.

MIELESZKO herbu Korczak.

MIKUTA herbu Gozdawa.

MINGAJ herbu Niezgoda.

MIRONIENKO herbu Niesobia.

MIROSZNICZENKO herbu Miroszniczenko.

MOKSIEWICZ herbu Topacz.

MOKSZECKI herbu Mokszecki.

MONIUSZKO herbu Radwan, Wadwicz.

MONKIEWICZ herbu Lubicz.

MONSTWIŁ herbu Mogiła.

MORDAS herbu Mora.

MOROZ herbu Jelita.

MOSTOWICZ herbu Dołęga.

MOŻAJSKI herbu Pogonia Ruska; z tego rodu admirał Aleksander M. (1825-1890), genialny konstruktor pierwszego samolotu, ktуry o 20 lat wyprzedził braci Wright.

MOŻEJKO herbu Łabędź, Trąby.

MOŻERKO herbu Dąbrowa.

MUDREJKO herbu Glaubicz.

MUKIEWICZ herbu Lis, Nałęcz.

MURASZKA herbu Przyjaciel.

MURZA herbu Pelikan.

MURZYNOWICZ herbu Lubicz.

 

N

NABOROWSKI herbu Waldorf.

NACEWICZ herbu Lis.

NADOLSKI herbu Prus, Roch.

NAHUJOWSKI herbu Sas.

NAKCJANOWICZ herbu Kościesza.

NARBUT herbu Trąby.

NARBUTOWICZ herbu Trąby.

NAREWICZ herbu Wieniawa.

NARKIEWICZ herbu Wieniawa.

NARUSZEWICZ herbu Wadwicz.

NARWID herbu Kościesza.

NARWOJSZ herbu Jastrzębiec.

NASTOROWICZ herbu Dołęga.

NAZAREWICZ herbu Szeliga.

NIEKRASZEWICZ herbu Lubicz.

NIELUBOWICZ herbu Kościesza.

NIEMCEWICZ herbu Rawicz.

NIEMCZEWSKI herbu Radwan.

NIEMCZYNOWICZ herbu Prus.

NIEMIRA herbu Jastrzębiec.

NIEMIROWICZ herbu Gozdawa.

NIESTEROWICZ herbu Pobóg.

NIESZYJKA herbu Nieszyjka.

NIEWIADOMSKI herbu Prus, Złotogoleńczyk.

NIEWIAROWICZ herbu Półkozic.

NIEWIAROWSKI herbu Półkozic.

NIEWIERA herbu Trąby.

NIEWIEROWSKI herbu Lubicz.

NIEZABITOWSKI herbu Lubicz.

NIKONOWICZ herbu Przegonia.

NOREJKO herbu Lubicz, Prawdzic.

NOWAKOWSKI herbu Nowina.

NOWICKI herbu Nowicki i in.

 

O

OBŁACZYŃSKI herbu Suchekomnaty.

OBOŁOŃSKI herbu Obołoński.

OBORSKI herbu Awdaniec.

OBRAZCOW herbu Obrazcow.

OBUCH herbu Roch Trzeci.

OBUCHOWICZ herbu Obuchowicz.

OBUCHOWSKI herbu Sas.

OCHRYMOWICZ herbu Obuchowicz.

ODACHOWSKI herbu Nałęcz.

ODOJEWSKI herbu Odojewski.

ODYNIEC herbu Odyniec.

OGIŃSKI herbu Oginiec.

OGONOWSKI herbu Ogończyk, Pomian.

OHRYZKO herbu Ogończyk.

OKIŃCZYC herbu Aksak.

OKOŁOWICZ herbu Ostoja, Starża.

OKOSZKO herbu Radwan.

OKULICZ herbu Oksza, Rudnica odmienna.

OKUNIOK herbu Okuń.

OLECHNOWICZ herbu Leliwa.

OLELKOWICZ herbu Pogoń Litewska.

OLESZA herbu Brochwicz Wtуry.

OLESZKIEWICZ herbu Korab.

OLESZKOWSKI herbu Okuń.

OLIZAROWICZ herbu Radwan, Ślepowron.

OLIZAROWSKI herbu Jastrzębiec.

OLSEJKO herbu Junosza.

OLSZEWSKI herbu Ślepowron.

ORDA herbu Orda.

ORECHWA herbu Rogala.

ORŁOW herbu Prus.

ORŁOWSKI herbu Orłowski.

ORZESZKO herbu Korab.

OSIŃSKI herbu Radwan.

OSIPOWICZ herbu Łodzia.

OSIPOWSKI herbu Łodzia.

OSKIERKO herbu Murdelio.

OSOSKOWICZ herbu Leliwa.

OSOWSKI herbu Dołęga, Gryf.

OSPIENNY herbu Ospienny.

OSSĘDOWSKI herbu Lis.

OSTREJKO herbu Drogosław.

OSTROMIECZOWSKI herbu Pomian.

OSTROUCH herbu Szeliga.

OSTROWIECKI herbu Topór.

OSTROWSKI herbu Jastrzębiec, Korczak.

OŚCIK herbu Trąby.

OWSIANY herbu Ostoja.

OZIEMBŁOWSKI herbu Radwan.

OZNAŃSKI herbu Mora.

OŻAROWSKI herbu Rawicz.

 

P

PAC herbu Gozdawa.

PACENKO herbu Leliwa.

PALIHOSZKA vel POLIGOSZKO herbu nieznanego.

PANCZENKO herbu Jastrzębiec.

PANKIEWICZ herbu Pobóg, Trąby.

PARAFINOWICZ herbu Rogala.

PARCZEWSKI herbu Nałęcz.

PARFIANOWICZ herbu Ogończyk.

PARFINOWICZ herbu Ogończyk.

PASENKA herbu Białynia.

PASZCZENKA herbu Ostoja.

PASZKIEWICZ herbu Radwan, Zadora.

PASZKOWSKI herbu Zadora.

PAWLIKOWSKI herbu Cholewa, Sas.

PAWŁOWICZ herbu Przyjaciel, Rogala.

PAWŁOWSKI herbu Korwin, Leliwa.

PESZKO herbu Lubicz.

PETELCZYC herbu Pobóg.

PETRAŻYCKI herbu Pielesz odmienny.

PETRYK herbu Tarnawa.

PIASECKI herbu Janina.

PIECZYCHOJSKI herbu Gozdawa.

PIECZYMUCHA herbu Sulima.

PIEKARSKI herbu Topór.

PIEŃKOWSKI herbu Suchekomnaty.

PIEŚLAK herbu Pielesz.

PIETKIEWICZ herbu Trąby.

PIETRASZEWSKI herbu Radwan.

PIETROWSKI herbu Junosza.

PIETRUSEWICZ herbu Łabędź.

PILECKI herbu Leliwa.

PIOTROWICZ herbu Piotrowicz.

PIOTROWSKI herbu Korwin.

PLEWAKA herbu Pogonia.

PLUCHNIEWICZ herbu Podkowa.

PŁOTNICKI herbu Dederkało.

POBIEDZIŃSKI herbu Gryf.

POCZAPOWSKI herbu Korsak.

POCZOBUT herbu Bożezdarz, Radwan.

PODBERESKI herbu Gozdawa; książęta.

PODBIELSKI herbu Trzaska.

PODBIPIĘTA herbu Gozdawa, Zerwikaptur.

PODCZASZYŃSKI herbu Rawicz.

PODEJKO herbu Korab.

PODLECKI herbu Nałęcz.

PODOLSKI herbu Junosza.

PODREZ herbu Korwin, Ogończyk.

PODWOJSKI herbu Ogończyk.

POGORZELSKI herbu Grzymała.

POKLEWSKI herbu Koziełł.

POKŁOŃSKI herbu Pogoń Litewska.

POLAŃSKI herbu Pokora.

POLIKOWSKI herbu Junosza.

POLITKOWSKI herbu Politowski.

POLUCHOWICZ herbu Nałęcz.

POŁCHOWSKI herbu Junosza.

POŁOŃSKI herbu Leliwa odmienna.

POŁUBIŃSKI herbu Jastrzębiec.

POŁUPIĘTA herbu Zerwikaptur.

PONIATOWSKI herbu Ciołek.

POPŁAWSKI herbu Trzaska.

POPOWSKI herbu Gozdawa.

PORCIANKA herbu Wręby.

POTEMKIN herbu Pogoń Mniejsza.

POTOCKI herbu Janina.

POŹNIAK herbu Poźniak.

POŻARSKI herbu Pomian.

PУŁKOTYCKI herbu nieznanego.

PROKOPOWICZ herbu Groty.

PROTASIEWICZ herbu Drzewica, Jastrzębiec.

PROTASOWICKI herbu Drzewica.

PRUSZYŃSKI herbu Łada, Rawicz.

PRYŁOWSKI herbu Ślepowron.

PRZEWALSKI herbu Łuk; z tego rodu sławny badacz Azji, generał Mikołaj P. (1839-1888).

PRZYTYCKI herbu Przytycki; pochodzili z powiatu radomskiego.

PTASZYCKI herbu Łabędź.

PUCIATA herbu Syrokomla.

PUSZKIN herbu Jastrzębiec, Szeliga, Puszkin.

PUZYNA herbu Oginiec; książęta.

PUZYNOWICZ herbu Ogiński.

PUZYREWICZ herbu Kozicki.

PUZYREWSKI herbu Puzyrewski.

PYRSKI herbu Janina.

 

R

RABCEWICZ herbu Rawicz.

RAC herbu Topacz.

RACZYŃSKI herbu Nałęcz.

RADKIEWICZ herbu Pobóg.

RADWIŁOWICZ herbu Ślepowron.

RADZIWIŁŁ herbu Trąby; książęta.

RAJEWSKI herbu Nałęcz.

RAJSKI herbu Sariusz-Jelita.

RAKOWICZ herbu Waga.

RAKOWSKI herbu Trzywdar.

RAMSZA herbu Orla, Gozdawa.

RAMUŁT herbu Ramułt.

RANCEWICZ herbu Rawicz.

RĄCZYŃSKI herbu nieznanego.

REJTAN herbu Reytan.

RESZKO herbu Drzewo Palmowe.

REWKOWSKI herbu Świerczek.

REZANOWICZ herbu Taczała.

ROBAK herbu Ogończyk.

RODCEWICZ herbu Junosza.

RODZIANKO herbu Prus Pierwszy.

RODZIEWICZ herbu Łuk.

ROKOSSOWSKI herbu Glaubicz, Oksza; z tej rodziny wybitny dowódca wojskowy, marszałek ZSRR Konstanty R. (1896-1968).

ROMANOWICZ herbu Lubicz; od nich poszła dynastia cesarska Rosji Romanowów.

ROMANOWSKI herbu Bończa, Bożawola, Lubicz.

ROMANSEWICZ herbu Lubicz.

ROMASZKA herbu Ślepowron.

ROMEJKO herbu Ślepowron, Romejko.

ROMER herbu Dwie Laski.

ROSTROPOWICZ herbu Bogorya.

ROSZCZYC herbu Lis.

ROWIŃSKI herbu Bożawola.

ROZWADOWSKI herbu Trąby.

RUCKI herbu Wężyk.

RUDZIŃSKI herbu Zaremba.

RUSAKIEWICZ herbu Korczak; dla mizernego stanu posiadania zyskali przydomek „Żebrak", ktуrego pуźniej używali jako nazwiska; z tego rodu wybitny białoruski genetyk Antoni Żebrak.

RUSIECKI herbu Rawicz.

RUSZCZYC herbu Lis.

RUTKIEWICZ herbu Hipocentaurus.

RYLSKI herbu Ostoja, Wieniawa.

RYMIŃSKI herbu Pobóg.

RYMKIEWICZ herbu Pomian.

RYNKIEWICZ herbu Bożezdarz.

RYPIŃSKI herbu Radwan.

RYTWIŃSKI herbu Jastrzębiec.

RYŻY herbu Godziemba.

RZEWUSKI herbu Jastrzębiec, Krzywda.

 

S

SABIŁA herbu Rudnica.

SACHNO herbu Nałęcz, Radwan.

SACZKO herbu Korczak.

SACZKOWSKI herbu Prus Pierwszy.

SADKOWSKI herbu Rola.

SADOWSKI herbu Lubicz.

SAFAREWICZ herbu Łuk.

SAKOWICZ herbu Korwin, Pomian, Wąż Koronowany.

SALECKI herbu Ostoja.

SAŁOHUB herbu Prawdzic.

SAMOTYJA herbu Zadora.

SANICKI herbu Cholewa.

SANIEWICZ herbu Jastrzębiec.

SANOCKI herbu Strzemię.

SASIN herbu Jastrzębiec.

SASZKO herbu Wręby.

SAWANIEWICZ herbu Trąby.

SAWCZENKO herbu Prawdzic.

SAWICKI herbu Lubicz, Bawola Głowa, Cholewa, Nowina.

SAWICZ herbu Sulima.

SAWINICZ herbu Nowina.

SCIPION DEL CAMPO herbu Scipion.

SERAFINOWICZ herbu Pomian.

SĘKOWSKI herbu Prawdzic.

SIAWRUKOWICZ herbu Grzymała.

SIDORENKO herbu Ogończyk.

SIDOROWICZ herbu Ogończyk.

SIEDLECKI herbu Odrowąż.

SIEKIERKA herbu Topór.

SIEKIERZYCKI herbu Topór.

SIEKLUCKI herbu Kuszaba.

SIELANKA herbu Syrokomla.

SIELAWA herbu Sielawa.

SIELEWICZ herbu Lubicz.

SIELSKI herbu Lubicz.

SIEMASZKO herbu Łabędź, Odrowąż.

SIEMIANOWICZ- KONONOWICZ herbu Radwan.

SIEMIENOWICZ herbu Radwan odmienny.

SIEMIONOWICZ herbu Siemionowicz.

SIEMIGINOWSKI herbu Sas.

SIEMIRADZKI herbu Trzaska.

SIENKIEWICZ herbu Bończa, Łabędź, Wenda.

SIERPSKI herbu Leliwa.

SIERZPUTOWSKI herbu Dąbrowa.

SIEWRUK herbu Lubicz.

SIKOROWSKI herbu Cietrzew.

SIKORSKI herbu Kopasina.

SIMONOWICZ herbu Radwan.

SIWACHA herbu Grzymała.

SIWICKI herbu Korczak.

SIWKO herbu Poraj.

SKALSKI herbu Suchekomnaty.

SKIRMUNT herbu Godziemba.

SKABIEJKA herbu Ślepowron.

SKOP herbu Trąby.

SKORUPA herbu Leliwa.

SKORYNA herbu Druck.

SKOWROŃSKI herbu Tępa Podkowa.

SKROBOCKI herbu Skrobot.

SKRODZKI herbu Krocki.

SKURATOWICZ herbu Korczak, Zadora.

SKUREWICZ herbu Korczak, Tępa Podkowa.

SKWARKA herbu Prus Wtуry.

SŁAWIŃSKI herbu Prus, Leliwa.

SŁAWKO herbu Jastrzębiec.

SŁONIMSKI herbu nieznanego.

SŁUCKI herbu Dołęga.

SŁUSZKA herbu Ostoja.

SMIDOWICZ herbu Suchekomnaty; z tego rodu wybitny pisarz rosyjski Wikientij Wieriesajew (1867-1945).

SMOGORZEWSKI herbu Junosza.

SMOLEŃSKI herbu Zagłoba.

SMOTRYCKI herbu Smotrycki.

SNARSKI herbu Murdelio.

SNIEŻKA herbu Nieczuja.

SOBOLEWSKI herbu Łada.

SOKOLIŃSKI herbu Druck, książęta.

SOKOŁOWSKI herbu Korab, Pomian; z tej rodziny wybitny dowódca wojskowy, marszałek ZSRR Bazyli S. (1897- -1968).

SOŁOMERECKI herbu Rawicz, książęta.

SOŁOWIEJ herbu Hipocentaurus.

SOŁTAN herbu Syrokomla.

SOŁTYK herbu Prus odmienny.

SOPOĆKO herbu Syrokomla.

SOROKA herbu Leliwa, Suchekomnaty.

SOSNOWSKI herbu Godziemba.

SPASKI herbu Spaski.

SPASOWICZ herbu Jastrzębiec.

SPASOWSKI herbu Spasowski.

SPIRYDOWICZ herbu Ancuta.

SREBRNIK herbu Bończa.

STABROWSKI herbu Lubicz.

STACEWICZ herbu Lubicz.

STACHOWSKI herbu Ogończyk.

STANIEWICZ herbu Leliwa.

STANISŁAWOWICZ herbu Krzyż Podwójny, Poraj.

STANISŁAWSKI herbu Szeliga.

STANISZEWSKI herbu Dębno, Pobóg.

STANKIEWICZ herbu Mogiła.

STAREWICZ herbu Odrowąż.

STARUSZKIEWICZ herbu Prawdzic.

STASZEWSKI herbu Starykoń.

STASZKIEWICZ herbu Kroje, Mogiła, Wadwicz.

STEFANOWICZ herbu Pogonia odmienna.

STERNBERG herbu Sternberg.

STOGNIEW herbu Lubicz.

STOŁYHWA herbu Stołyhwa.

STOROŻENKO herbu Szeliga.

STRADOMSKI herbu Radwan.

STRAKA herbu Tępa Podkowa.

STRASZKIEWICZ herbu Topór.

STRAWIŃSKI herbu Sulima; z tego rodu wybitny kompozytor Igor S. (1882-1971).

STRUMIŁO herbu Dąbrowa, Nałęcz; z tego rodu w Rosji wybitny socjolog Stanisław Strumilin (1877-1974).

STUDNICKI herbu Nowina.

SUCHODOLSKI herbu Abdank.

SUCHY vel SUCHI vel SUCHOJ herbu Poraj, Rawicz; z witebskiej gałęzi tego rodu pochodził Paweł Suchoj (1895- -1975), wybitny konstruktor techniki lotniczej.

SUCHOZANIET herbu Szczytomir.

SUCZKA herbu Prawdzic.

SUCZYŁA herbu Rawicz.

SUDNIK herbu Łuk, Leliwa, Przyjaciel.

SUDZIŁOWSKI herbu Lubicz.

SUKOWICZ herbu Wężyk.

SULIMA herbu Sulima.

SULISTROWSKI herbu Lubicz.

SUŁKOWSKI herbu Sulima.

SUMOROK herbu Ostoja; w Rosji jako Sumorokowowie używali herbu własnego. SURWIŁO herbu Ślepowron. Suzin herbu Gozdawa, Roch.

SWIACKIEWICZ herbu Nieczuja.

SWIDA herbu Grabie odmienne.

SWIDŁA herbu Korczak.

SYMONOWICZ herbu Łodzia.

SZABŁOWSKI herbu Bończa.

SZADURSKI herbu Ciołek.

SZAFAREWICZ herbu Łuk.

SZALEWICZ herbu Szaława.

SZANTYR herbu Lubicz.

SZAPKA herbu Lubicz.

SZARKOWSKI herbu Dołęga, Krzywda.

SZCZERBA herbu Rawicz.

SZCZERBICKI herbu Rawicz.

SZCZUKA herbu Pobуg, Nowina.

SZEMESZ herbu Wężyk.

SZERSZNOWICZ herbu Guldenbalk von Holt.

SZMURŁO herbu Rawicz.

SZOKALSKI herbu Larysz.

SZAŁKOWICZ herbu Szeliga.

SZOŁOMICKI herbu Hipocentaurus.

SZORNEL herbu Dołęga.

SZORC herbu Murzynowa.

SZOSTAK herbu Łabędź.

SZOSTAKOWICZ herbu nieznanego; z tego rodu wybitny kompozytor Dmitrij Sz. (1906- -1975).

SZOSTAKOWSKI herbu Łabędź.

SZPAKOWSKI herbu Sas.

SZPIGANOWICZ herbu Pobóg.

SZUMIŁA herbu Sas.

SZUMSKI herbu Jastrzębiec.

SZWAB herbu Jastrzębiec.

SZYDŁOWSKI herbu Mora.

SZYŁEJKA herbu Bibersztajn, Kalinowa.

SZYMANOWSKI herbu Jezierza.

SZYMKIEWICZ herbu Siestrzeniec, Ślepowron.

SZYRMA herbu Dołęga, Lubicz.

SZYSZKA herbu Dołęga.

SZYSZKO herbu Odyniec.

SZYSZKOWSKI herbu Ostoja.

 

Ś

ŚCIEPURA herbu Oksza.

ŚLEDZIEWSKI herbu Korczak, Zagłoba.

ŚLEPOROD herbu Śleporod.

ŚLIWOWSKI herbu Grzymała, Jasieńczyk.

ŚLIZIEŃ herbu Korczak, Świat odmienny.

ŚMIGIELSKI herbu Łodzia.

ŚWIACKIEWICZ herbu Nieczuja.

ŚWIDERSKI herbu Ostoja.

ŚWIDŁO herbu Wręby.

ŚWIETLIKOWSKI herbu Kotwicz, Świetlik.

ŚWIĘCICKI herbu Krzywda.

ŚWIRSKI herbu Doliwa, Szaława.

ŚWISTUN herbu Sas.

 

T

TABOR herbu Wieniawa.

TACZANOWSKI herbu Jastrzębiec.

TALKO herbu Dąbrowa.

TALKOWSKI herbu Aksak, Prawdzic.

TAŃSKI herbu Nałęcz.

TARASZKIEWICZ herbu Jastrzębiec, Żnin.

TARGOŃSKI herbu Kościesza.

TARKOWSKI herbu Klamry.

TASZLIŃSKI herbu Radwan.

TATKIEWICZ herbu Rogala.

TATWOSZ herbu Łabędź.

TELATYCKI herbu Belina.

TERECHOWICZ herbu Korczak.

TERLECKI herbu Sas.

TISZKOWSKI herbu Trzaska.

TOKARSKI herbu Korab, Ogończyk.

TOŁKACZ herbu Kotwicz.

TOŁOCZKO herbu Pobóg (siedem odmian).

TOŁOKOŃSKI herbu Tołokoński.

TOŁPYHA herbu Jezierza.

TOMASZEWICZ herbu Łabędź.

TOMASZEWSKI herbu Bończa.

TOPOROWICZ herbu Sas.

TORCZYŁA herbu Odrowąż, Podkowa odmienna.

TOUŚCIK herbu Topacz.

TROJANOWICZ herbu Kościesza.

TROJANOWSKI herbu Szeliga.

TRYZNA herbu Gozdawa.

TRZECIAK herbu Sas.

TUHAN- BARANOWSKI herbu Tuhan.

TUMIŁOWICZ herbu Sulima.

TUPALSKI herbu Klamry.

TUPICA herbu Lubicz.

TUPIK herbu Lubicz.

TUR herbu Korczak, Korwin, Łuk.

TURCZYNOWICZ herbu Szeliga.

TURŁAJ herbu Korczak.

TUROWICZ herbu Dęboróg.

TURSKI herbu Dębno.

TWARDOWSKI herbu Leliwa.

TYCZYNA herbu Lewalt.

TYMIŃSKI herbu Lis, Nałęcz.

TYSZKIEWICZ herbu Leliwa, Lubicz.

TYSZKO herbu Ostoja.

TYSZKOWSKI herbu Gozdawa.

 

U

UCHACZ herbu Jastrzębiec.

UDZIELSKI herbu Korsak.

UHLIK herbu Uhlik.

ULCZYCKI herbu Wręby.

ULEWICZ herbu Sokola.

UŁANOWICZ herbu Sulima.

UŁASIEWICZ herbu Rawicz.

UMIASTOWSKI herbu Roch.

URBANOWICZ herbu Łabędź.

US herbu Połota.

USZACKI herbu Lis.

USZAKIEWICZ herbu Drogomir.

USZYŃSKI herbu Lubicz, Pobóg; z tego rodu wybitny pedagog Konstanty U. (1823- -1871).

UŚCIŁOWICZ herbu Syrokomla.

UŚCINOWICZ herbu Jastrzębiec.

 

W

WABISZCZEWICZ herbu Juńczyk.

WACHOWICZ herbu Dąbrowa.

WAGNER herbu Lew.

WAKULEWICZ herbu Nałęcz.

WALENTYNOWICZ herbu Bawola Głowa, Podkowa.

WALICKI herbu Łada.

WALISZEWSKI herbu Leszczyc.

WAŃKA herbu Korczak, Wańka.

WAŃKOWICZ herbu Bożawola, Lis.

WARAKSA vel WERAKSO herbu Kuszaba.

WASIENCOWICZ herbu Lis odmienny; od nich poszli rosyjscy Wasniecowowie.

WASILENKO herbu Janina.

WASILEWICZ herbu Syrokomla.

WASILEWSKI herbu Drzewica, Rogala, Ostoja; z tego rodu wybitny dowódca wojskowy, marszałek ZSRR Aleksander W. (1895-1977).

WASZKIEWICZ herbu Waszkiewicz.

WAWRZECKI herbu Rola.

WAŻYŃSKI herbu Awdaniec.

WERENICZ herbu Ogończyk.

WERESZCZAKA herbu Kościesza.

WERNADSKI herbu Poraj; z tego rodu wybitny uczony przyrodnik Władimir W. (1863-1945).

WERSOCKI herbu Lubicz.

WERYHA herbu Śreniawa.

WIAŻEWICZ herbu Leliwa.

WIDEJKO herbu Widejko.

WIELICZKO herbu Jastrzębiec.

WIEKOWICZ herbu Wiekowicz.

WIERCIŃSKI herbu Rawicz, Wieniawa.

WIERZEJSKI herbu Jelita, Trąby.

WIESIOŁOWSKI herbu Ogończyk.

WIĘCKOWICZ herbu Giejsztor.

WIJUK-KOJAŁOWICZ herbu Kościesza.

WILCZYŃSKI herbu Poraj.

WILKICKI herbu Nowina, Pogonia.

WISZNIEWSKI herbu Trzaska.

WITKIEWICZ herbu Nieczuja.

WITKOWSKI herbu Poraj, Nowina.

WIWULSKI herbu Prus Trzeci, Roch, Korczak odmienny.

WNUCZEK herbu Jastrzębiec.

WOJEWУDZKI herbu Abdank.

WOJKUŃSKI herbu Gozdawa.

WOJNA herbu Trąby.

WOJNA-JASIENIECKI herbu Haki.

WOJNA-SIDOROWICZ herbu Trąby.

WOJNAROWICZ herbu Lubicz.

WOJNECKI herbu Strzemię.

WOJNICZ herbu Abdank, Poraj.

WOJNIŁOWICZ herbu Syrokomla odmienna.

WOJNOWICZ herbu Nałęcz.

WOJNOWSKI herbu Ostoja.

WOLSKI herbu Odrowąż i in., książęta.

WOŁCZECKI herbu Abdank, Rawicz.

WOŁCZEK herbu Prawdzic.

WOŁCZKIEWICZ herbu Olizar (Chorągwie Kmitów).

WOŁK herbu Trąby, Kimbar, Kościesza, Wadwicz.

WOŁK-KARACZEWSKI herbu Dwie Wieże.

WOŁK-ŁANIEWSKI herbu Korczak.

WOŁK-LEWANOWICZ herbu Kościesza.

WOŁKOWICZ-KOLENKO herbu Kościesza.

WOŁKOWICKI herbu Lubicz.

WOŁOD vel WOŁAT herbu Korczak.

WOŁODKIEWICZ herbu Łabędź.

WOŁOSOWICZ herbu Lis.

WOŁOTOWSKI herbu Samson.

WOŁOWICZ herbu Bogorya, Pogonia.

WOŁYNCEWICZ herbu Lubicz.

WORONIEC herbu Lubicz.

WORONIECKI herbu Korybut, książęta.

WORONOWICZ herbu Lis, Pawęza.

WOROSZYŁO herbu Lis, Wolf.

WOROTYŃSKI herbu Prus.

WROŃSKI herbu Kościesza.

WRÓBLEWSKI herbu Ślepowron.

WYŁŻYŃSKI herbu Przosna.

WYRWICZ herbu Dołęga.

WYSOCKI herbu Godziemba, Drya; z tego rodu wybitny poeta i bard Władimir W. (1938-1980).

WYSZCZYCKI herbu Grzymała.

WYSZOMIRSKI herbu Rawicz.

WYSZYKOWSKI herbu Ślepowron.

WYSZYŃSKI herbu Trzywda, Krzywda.

WYŻEWICZ herbu Jeż.

 

Z

ZABIELSKI herbu Trzaska.

ZABIEŁA herbu Topór.

ZABOROWSKI herbu Grzymała, Rawicz odmienny.

ZABORSKI herbu Nowina.

ZABRODZKI herbu Ogończyk.

ZABRZEZIŃSKI herbu Leliwa, książęta.

ZABRZYCKI herbu Szeliga.

ZADARNOWSKI herbu Sulima.

ZAGOROWSKI herbu Strzemię.

ZAK herbu Mogiła.

ZAKRZEWSKI herbu Lubicz.

ZALENSKI herbu Prus Pierwszy.

ZALESIŁO herbu Jastrzębiec.

ZALEWSKI herbu Jastrzębiec, Jelita.

ZALIWAKA herbu Topór.

ZAŁAMAJ herbu Radwan.

ZAPOROWSKI herbu Gryf.

ZARAKOWSKI herbu Dębno.

ZAREMBA herbu Zaremba.

ZASADZKI herbu Grzymała.

ZAWODOWSKI herbu Zawodowski.

ZBARASZEWSKI herbu nieznanego.

ZBIROGOWSKI herbu Lis.

ZDZIECHOWSKI herbu Rawicz.

ZEMBOCKI herbu Rogala.

ZIELIŃSKI herbu Grzymała, Jasieńczyk, Świnka.

ZIELNIA herbu Dąbrowa.

ZIELONKA herbu Jastrzębiec.

ZIEMLA herbu Topór.

ZIENKIEWICZ herbu Kimbar.

ZIENOWICZ herbu Zienowicz.

ZIOŁKOWSKI herbu Korczak.

ZNOSKO herbu Kościesza.

ZUBLEWICZ herbu Pobóg.

ZUBOWSKI herbu Pomian.

ZUBR herbu Sas.

ZUJEWSKI herbu nieznanego.

ZWIEROWICZ herbu Ancuta.

ZYGMUNTOWICZ herbu Nałęcz.

ZYRKIEWICZ herbu Wąż odmienny.

 

Ż

ŻABA herbu Kościesza.

ŻABIŃSKI herbu Lubicz.

ŻABOWICZ herbu Pobóg.

ŻABUNKIEWICZ herbu nieznanego.

ŻADAN herbu Leliwa.

ŻAGIEL herbu Trąby.

ŻAKIEWICZ herbu Pilawa.

ŻAŁKOWSKI herbu Jastrzębiec.

ŻAROW herbu Ślepowron.

ŻDANOWICZ herbu Pomian.

ŻEBIENKO herbu Pobóg.

ŻEBRAK herbu Korab; z tej rodziny wybitny białoruski genetyk, więzień reżimu komunistycznego Antoni Ż. (1901- -1965).

ŻEBROWSKI herbu Jasieńczyk.

ŻEJMO herbu Sas.

ŻELEŹNICKI herbu Zgraja.

ŻELIGOWSKI herbu Belina; z oszmiańskiej gałęzi tego rodu wywodził się wybitny dowódca Żelaznej Dywizji Litewsko-Białoruskiej, złożonej z Kresowiaków, a zasłużonej w wojnie przeciwko bolszewikom w latach 1919-1920 Lucjan Żeligowski (1865-1947).

ŻERAŃSKI herbu Korab.

ŻERNICKI herbu Rogala.

ŻEROMSKI herbu Jelita.

ŻŁOB herbu Kościesza.

ŻMITROWSKI herbu Waga.

ŻOCHOWSKI herbu Brodzicz.

ŻOŁĘDZIOWSKI herbu Poraj.

ŻOŁKOWSKI herbu Dołęga.

ŻOŁNIERKIEWICZ herbu Jastrzębiec.

ŻOŁNIEROWICZ herbu Przestrzał.

ŻOŁTOWSKI herbu Ogończyk.

ŻUCZENKO herbu Żukowski.

ŻUK herbu Ślepowron.

ŻUKOWSKI herbu Junosza, Ogończyk.

ŻUPRAŃ- SKI herbu Abdank.

ŻURAKOWSKI herbu Sas odmienny.

ŻURAWSKI herbu Godziemba, Trzaska.

ŻUROMSKI herbu Jelita.

ŻUROWSKI z Żurowiczek herbu Leliwa.

ŻYBULIS herbu nieznanego.

ŻYCHAROWICZ herbu Półkozic.

ŻYDOWSKI herbu Doliwa, Nałęcz.

ŻYDZIECKI herbu Junosza.

ŻYLICZ herbu Lubicz.

ŻYLIŃSKI herbu Janina, Lubicz, Pogoń Ruska.

ŻYŁA herbu Pomian, Suchekomnaty.

ŻYRKIEWICZ herbu Wąż.

ŻYRMONT herbu Lubicz.

ŻYRYŃSKI herbu Janina.

ŻYWAŁKOWSKI herbu nieznanego.

ŻYWIŁA herbu Abdank.

ŻYŻNIEWSKI herbu Białynia.


Podziel się
oceń
5
0

Skomentuj ten artykuł (3) | dodaj komentarz

Kontakt z Pławskimi z USA.

niedziela, 22 sierpnia 2010 22:54
Cieszę się z możliwości nawiązania kontaktów z Amerykanami polskiego pochodzenia o nazwisku Pławski, a wbrew pozorom jest ich tam całkiem sporo. Niestety, ich wiedza na temat swych przodków jest co najmniej pobieżna i śladowa. Nie wiem z czego to wynika, czy genealogia i szukanie przodków to tajemna sztuka?
Wspominałem już  o Carolyn Miller z domu Plaw, która miała swych przodków z rodziny Pławskich. Kolejną osobą z którą udało mi się nawiązać kontakt jest Judith Ann Riley z Pittsburgha. Jej matką  była Anna Susan Plawski, a ojcem był Bolesław Pławski.
Czekam na kolejne sygnały od amerykańskich Pławskich...
Podziel się
oceń
0
0

Skomentuj ten artykuł (0) | dodaj komentarz

Wykaz poległych żołnierzy II- go Polskiego Korpusu na Zachodzie.

czwartek, 29 lipca 2010 23:02
Polecam wszystkim wykaz żółnierzy z województwa nowogródzkiego, którzy polegli na frontach II wojny swiatowej w Europie zachodniej. Są tam wykazy z rożnych powiatów, mnie jednak interesuje powiat Baranowicze i to z tego terenu przedstawiam tę oto listę.

Cmentarz pod Monte Cassino

 

Nr nazw. 514. Łomejko Antoni, plut. 6 baonu,

ur. 20.08.1898 r. Gnojno, pow. Baranowicze, zm. 21.05.1944 r.

Taras IV, sektor C, nr grobu 3.

 

Nr nazw. 411. Kreczatowski Konstanty, kan. 6 pal.,

ur. 12.04. 1924r., Hulicze, pow. Baranowicze, zm. 18.05.1944 r.

Taras VI, sektor F, nr grobu 5.

 

Nr nazw. 702. Piotrowski Władysław, plut. 7 p.a. ppanc.,

ur. 25.09.1904 r., Pierzchowicze, pow. Baranowicze, zm. 12.06.1944 r.

Taras IX, sektor E, nr grobu 5.

 

Nr nazw. 781. Sidoranko Wacław, st. strz. 18 baonu,

ur. 10.02.1919 r., Hulicze, pow. Baranowicze, zm. 20.05.1944 r.

Taras VIII, sektor B, nr grobu 7.

 

Nr nazw. 794. Siewruk Józef, kpr. 18 baonu,

ur. 28.01.1906 r. Dubiszcze, pow. Baranowicze, zm. 20.05.1944 r.

Taras I, sektor C, nr grobu 14.

 

Nr nazw. 1034. Żak Anatol, strz. p. łącz. 3 DSK.,

ur. 22(25).02.1923 r., Łozy, pow. Baranowicze, zm. 25.04.1944 r.

Taras VIII, sektor E, nr grobu 19.

 

Nr nazw. 1046. Żyza Jan, uł. 15 P. U. Pozn.,

ur. 01.01.1912 r. Kurszynowicze, pow. Baranowicze, zm. 17.05.1944 r.

Taras VII, sektor D, nr grobu 9.

 

Cmentarz w Loreto

 

Nr nazw. 112. Ciechanowicz Stanisław, strz. 3 baonu,

ur. 15.06. 1918 r., Leśna, pow. Baranowicze, zm. 04.07.1944 r.

Taras IX, sektor A, nr grobu 12

 

Nr nazw. 141. Daroszewicz Wincenty, sap. 3 baonu sap.,

ur. 08.12.1923r., Mickiewicze, pow. Baranowicze, zm. 18.06.1944 r.

Taras IV, sektor C, nr grobu 5.

 

Nr nazw. 164. Drozd Bazyli, sap. 5 baonu sap.,

ur. 23.08. 1917 r., Wielkie Łuki, pow. Baranowicze, zm. 24.06.1944 r.

Taras I a, sektor C, nr grobu 4.

 

Nr nazw. 236. Gorbik Sylwester, strz. 13 baonu,

ur. 02.01.1913r., Huta, pow. Baranowicze, zm. 01.08. 1944 r.

Taras I, sektor D, nr grobu 1.

 

Nr nazw. 480. Kuściński Mikołaj, kpr. 15 baonu,

ur. 14.07.1914 r., Rusiny, pow. Baranowicze, zm. 09.07.1944 r.

Taras I a, sektor D, nr grobu 12.

 

Nr nazw. 531. Łukaszewicz Emil, uł. 12 P. Uł. Pod.,

ur. 10.08.1925 r., Tocin, pow. Baranowicze, zm. 20.07.1944 r.

Taras X, sektor B, nr grobu 4.

 

Nr nazw. 880. Sulżyc Teodor, st.strz. 5 baonu,

ur. 16.08. 1911 r., Sawicze, pow. Baranowicze, zm. 05. 07. 1944 r.

Taras X, sektor C, nr grobu 12.

 

Nr nazw. 918. Szymczenie Walenty, strz. 5 baonu,

ur. 20.04.1914 r., Tuchowicze, pow. Baranowicze, zm. 09.08.1944 r.

Taras XI, sektor C, nr grobu 8.

 

Nr nazw. 1014. Wołczek (ps. Wulczek) Stanisław, strz. 17 baonu,

ur. 28.07(08).1917 r., Pierochrochreście, pow. Baranowicze, zm. ?

Taras II, sektor A, nr grobu 9.

 

Cmentarz w Bolonii

 

Nr nazw. 441. Kaluta Sergiusz Ryszard, strz. 16 komp. zaop.,

ur. 06.01.1923 r., Mała Wołochwa, pow. Baranowicze, zm. 01.07.1946 r.

15 – H – 2.

 

Nr nazw. 894. Paszkowski Stefan, strz. 11 baonu łączn.,

ur. 10.03.(12.02).1924 r., Stary Dwór, pow. Baranowicze, zm. 12.08.1946 r.

17 – B – 4.

 

Nr nazw. 1251. Torkajło Jan, strz. 5 baonu ckm.,

 ur. 22.07.1920 r., Bartniki, pow. Baranowicze, zm. 21. 04.1945 r.

15 – D – 7.

 

Nr nazw. 1282. Urbanowski Józef, strz. 3 baonu,

ur. 01.01.1923 r., Borowce, pow. Baranowicze, zm. 18.03.1945 r.

22 – D – 4.

 

Nr nazw. 1305. Waszczyłko Mikołaj, plut. 1 baonu,

ur. 17.05.1909 r., Gliniszcze, pow. Baranowicze, zm. 07.02.1945 r.

15 – A – 4.

 

Nr nazw. 1416. Żyliński Paweł, strz. 2 baonu,

ur. 01.02.1923 r., Huta, pow. Baranowicze, zm. 09.04.1945 r.

15 – A – 6.

 

Cmentarz w Casamassima

 

Nr nazw. 242. Mikolicz Czesław, plut. P. Uł. Karp.,

ur. 07.06.1908 r., Baranowicze, zm. 29.09.1944 r.

Nr grobu 295.

 

Nr nazw. 338. Siwoszko Aleksander, kpr. 7 p.uł.,

ur. 14.06.1911 r., Zabrodzie, pow. Baranowicze, zm. 02.04.1945 r.

Nr grobu 98.

 

Nr nazw. 384. Tatarynowicz Jan, sap. 17 komp. sap.,

ur. 15.05. 1918 r., Ososy, pow. Baranowicze, zm. 28.10. 1944 r.

Nr grobu 66.

 


Podziel się
oceń
0
0

Skomentuj ten artykuł (3) | dodaj komentarz

O Elizie Orzeszkowej.

niedziela, 25 lipca 2010 0:11
Kilka słów tytułem wprowadzenia o Elizie Orzeszkowej, wielkiej pisarce z domu Pawłowskiej:
Eliza Orzeszkowa, z domu: Pawłowska, 2 voto - Nahorska (1841-1910) - powieściopisarka, nowelistka, publicystka, propagatorka pozytywizmu, działaczka społeczna.

Eliza Orzeszkowa urodziła się w Miłkowszczyźnie koło Grodna, w zamożnej rodzinie ziemiańskiej. Lata 1852-1857 spędziła na pensji sakramentek w Warszawie, gdzie zaprzyjaźniła się z Marią Wasiłowską, późniejszą Konopnicką. W 1858 wyszła za mąż za Piotra Orzeszkę i zamieszkała w majątku męża - Ludwinowie. Podczas powstania styczniowego Eliza Orzeszkowa pomagała powstańcom, między innymi przewoziła Romualda Traugutta do granicy Królestwa Polskiego i ukrywała powstańców w domu. Z powodu tej działalności jej mąż został aresztowany i zesłany na Syberię. Eliza Orzeszkowa wróciła wtedy do majątku rodziców, a w 1869 roku uzyskała unieważnienie małżeństwa i po sprzedaży Miłkowszczyzny zamieszkała w Grodnie. Była współwłaścicielką wydawnictwa, księgarni i wypożyczalni książek. W 1882 władze carskie zamknęły firmę, a Eliza Orzeszkowa została internowana. W 1894 roku poślubiła Stanisława Nahorskiego, legalizując w ten sposób ich blisko trzydziestoletni związek. Eliza Orzeszkowa zmarła w 1910 roku w Grodnie; tam też została pochowana.
Eliza Orzeszkowa była młodszą córka  Benedykta Pawłowskiego i Franciszki z Kamieńskich, jego drugiej żony. Ojciec zmarł gdy Eliza miała zaledwie trzy lata. Majątek wydzierżawiono a mieszkańcy przenieśli się do Grodna i zamieszkali w parterowym domu przy ulicy Brygidzkiej. Elizę wychowywały same kobiety: matka zwąca ją Lisą, babka Kamieńska nazywająca ją Ziunią, jej starsza o trzy lata siostra Klementyna oraz opiekunka (mamka) Michalina Kobylińska. Eliza bardzo szybko zaczęła przejawiać talent literacki, dużo czytała i pisała opowiadania. W 1852 roku jedenastoletnia Eliza, w towarzystwie babki, pojechała po nauki do Warszawy.
W 1855 r. poznała pensjonarkę Marię Wasiłowską, później znaną jako Maria Konopnicka.. Wspólne zainteresowania literackie scementowały ich przyjaźń na całe życie. Obydwie przyjaciółki bardzo lubiły czytać i deklamować poezje, w szczególności zakazane utwory Adama Mickiewicza. Talent Elizy i Marii bardzo cenił sobie ich nauczyciel Ignacy Kowalewski.
W maju 1857 roku Eliza wróciła na Milkowszyznę. Chętnie uczestniczyła w sąsiedzkich balach. Na jednym z nich poznała Piotra Orzeszkę, dalekiego kuzyna jej ojczyma, starszego od niej o szesnaście lat. Jako kawaler przepuścił większość swego majątku na zabawy i małżeństwo z jedyną spadkobierczynią Milkowszczyzny było dobrą okazją wzbogacenia się. Kilka dni po balu do domu państwa Widackich przybył swat prosić o rękę młodej panny Elizy. Za namową despotycznej matki, oświadczyny zostały przyjęte.
Póżniej w wyniku upadku powstania styczniowego jej maz został zesłany do permskiej gubernii a majątek został skonfiskowany.
Eliza Orzeszkowa wbrew pierwotnym postanowieniom nie pojechała za nim, lecz na początku 1864 roku przeniosła się do Milkowszczyzny i wszczęła proces o unieważnienie małżeństwa. Dzięki pośrednictwu kanoników murawiewowskich, unieważnienie małżeństwa uzyskała w 1869 roku.
W 1870 roku sprzedała Miłkowszczyznę a sama zamieszkała w Grodnie. Tam zajeła się pisaniem i praca społeczną. W roku 1894 wyszła za mąż za swego wieloletniego przyjaciela- Stanisława Nahorskiego. Jednakże ich małżeństwo trwało bardzo krótko- Stanisław zmarł na zawał serca w listopadzie 1896 roku. Był to dla pisarki dotkliwy cios.
W roku 1904 kandydowała do literackiej Nagrody Nobla . Zmarła w 1910 roku po ciężkiej chorobie serca.

Okazało się, że na niewielkim cmentarzu we wsi Zaleśna w rejonie szczuczyńskim jest pochowanych kilka osób z rodziny wielkiej pisarki. Znajduje się tam przede wszystkim grób jej ojca- Benedykta Pawłowskiego.





Pochowana jest tam również jej starsza siostra Tressa.
Poniżej widok tego niewielkiego cmentarzyka w Zaleśnej:



Teraz może wyjaśnię skąd temat tego artykułu. Zapewne kiedys pisałem iż rodzina Pawłowskich była spokrewniona z moimi przodkami. Moja babcia Malwina Pławska była z domu Pawłowska. Jej ojcem był Kazimierz Pawłowski. Gdzie mieszkali w XIX wieku tego dokładnie nie wiem, na pewno było to na prowincji w okolicach Baranowicz. Czy byli spokrewnieni z rodziną wielkiej pisarki? Tego niestety nie wiem, ale być może okaże się, że tak było...

Podziel się
oceń
1
0

Skomentuj ten artykuł (0) | dodaj komentarz

Spis parafian – katolików parafii Świr - 1909 r.

poniedziałek, 07 czerwca 2010 23:04
Spis parafian-katolików Parafii Swir, Dekanat Świr,
gubernia Wilno, powiat Święciany, gmina Swir
Dzisiaj – kosciół (parafia) Swir, rejon (okręg) Miadzioł, obwód Mińsk, Białoruś.

1909 г - spis katolików, którzy  przystępowali do spowiedzi do 1.01.1909.

Spis parafian – katolików parafii Świr - 1909 r.

 Wieś Zawidzinienty
1. Radziusz M + Rozalia 40 lat = Eliasz , Elzbieta , Maria 12 lat.
2. Radziusz M + Michalina 27
3. Szyłan Krystyna 45  = Wiktor , Melania 15.
4. Radziusz T + Rozalia 48 =  Franciszek , Michał , Jan , Stanisława , Helena , Jadwiga 12 .’ Weronika
5. Florian M + Michalina 40 = Emilia , Helena , Stanisława 3.
6. Paszuń (Paszuk) T + Justyna 43= Jan , Anna , Paulina , Emilia 10.
7. Sołowy (Słowiej) M + Anna 30 =Józef , Michał .
8. Miłosz M + Elżbieta 40 = Bronisław , Wincenty , Marianna , Gabriela 8   .

1. Wieś Bolkowszczyzna
277. Poznysz Weronika 18; siostra Izabella, Krystyna , brat Julian .
278. Kolczyński M + Aniela 40= Weronika ,Stefania 6.
279. Bajko (Bayko) Krystyna 42 = Konstanty , Józef , Marianna , Antonina 7 .
280. Bajko (Bayko) J.  = Klemens , Julian , Adela 21, Weronika .
281. Bajko (Bayko) Tekla  = Hipolit , Izydor , Franciszka 11.
282. Żebrowski K + Zofia = (Żebrowski J + Tekla 37= Władysław , Stanisław , Marianna , Jadwiga 6); (Żebrowski  A + Benigna 27= Józef).
283. Machnowicz Agnieszka 37  = Mikołaj , Marianna .
 284. Charewicz K + Konstancja 30= Melania .
 285. Moracz M + Karolina  = Stanisław + Zuzanna 36; Rump Adam 12; Moracz  Krystyna 37. 
286.  Maszkowski K + Marianna 30 = Stanisław , Józef , Władysław .
287. Kumiszczo  M + Emilia 30 = Józef , Weronika , Bolesław , Stefania 3.
288. Kumiszczo  I + Agata 60.
289. Kurkul A + Konstancja 35= Helena , Wiktoria 3 .
290. Rogowski A + Emilia 40 = Feliks , Józef , Franciszek , Alfons , Adela 18 .
291. Bekisz A + Anna 36 = Michał , Józef .
 292. Rogowski J + Helena 47 = Hilarion , Mieczysław , Anna , Gabriela 7.
293. Gonczar K + Anna 40 = Feliks , Stanisława , Gabriela 14. Maria Cecelia  40.
294. Torez (Terez) J. + Anna 60.
295. Gonczar Anastazja 35  = Józefa , Emilia , Marianna 2 .
296.Gonczar K + Anna 80 = Antoni  + Adela = Franciszek , Jadwiga 5.
297. Gonczar Anna = Gonczar M + Wiktoria 26 = Józef , Bronisław , Marianna 6; Dublińska Petronela 40.
298. Grejc W + Zofia 44 = Zygmunt , Bronisław , Antoni ; Grejc Anna = Franciszek , Marianna 13, Adela.
299. Gonczar A + Michalina 50 = Adolf , Józef , Józefa 15, Helena .
300. Rogowski M + Petronela 67.
301 Kurkul  Anna  = Józef  (783), Elzbieta 25, Helena  (854).

2. Majątek Bolkowo 
302. Wilbik O + Aleksandra 39 = Maria , Stanisława ;
 - Łuszczyk F  + Rozalia 40 = Sylwester , Aleksander ;
- Juchniewicz I + Grasilda (Gryzelda) 38 = Henryk , Genowefa , Anna 2;
- Purłan M + Marianna 69 = Karol , Izabela 16;
- Czerniawski B + Józefa 20;
- Roman M + Helena 58 = Michał , Marianna 19, Paulina , Zygmunt , Józef ;
- Paszkiewicz L + Aniela 40 = Aleksander , Malwina 10;
- Tomaszewicz J + Józefa 58 = Wincenty + Stanisława 25) ;
- Sapiega (Sapieha ) L + Petronela 48 = Paulina ;
- Bondar J + Helena 25 = Józef ;
- Szensztiełło A + Ewa 47;
- Prokop A + Michalina 58 = Bronisław , Ludwik ;
- Purłan M + Grasilda (Gryzelda) = Aleksandra , Michalina 7, Stanisława , Malwina  ;
- Wojciechowski A + Izabella 40 = Helena  ; 
- Borysiewicz (Borysewicz ) W + Aniela 30 = Jefim  (811), Marianna 2. (885)

3. Zaścianek Podkosciółek
303.Subko S + Maria 50 = Jan .

4. Zaścianek Dubiszcze
304. Kisiel K + Aniela 50.;
Ławrynowicz F + Helena 27 = Franciszek , Helena 6;  Klikowski Dominik 15.
305. Przyborowski M + Elżbieta 35.

5. Zaścianek Gołubino
306. Korczanowski (Korczałowski) M + Helena 25 = Wanda , Józefina 1.
307. Konczanin K  + Marianna 50  = Kazimierz , Bronisława 9
308. Konczanin M + Paulina 60 = Emilia , Helena , Elżbieta 20, Maria ; Wojciechowicz Franciszek .
309. Konczanin F + Eufrozyna 35 = Antoni , Franciszek , Helena , Władysława 12.
310. Pomiecko A; Pomiecko J, Pomiecko Maria 46; Subocz Jerzy 12

6. Wieś Gorszewicze 
311. Matusiewicz F (835) + Józefa 40 (904) = Franciszek , Stanisław , Władysława , Adela , Anna 3.
312. Matusiewicz J + Józefa 40 = Jan , Marianna , Felicja , Salomea 6, Zofia .
313. Chatkiewicz T + Michalina  = Chatkiewicz A + Marianna 40 = Jan , Józef , Albin , Edward , Helena , Adela 8.
314. Paszkiewicz Bolesław , Paszkiewicz Antoni , Paszkiewicz Józef , Paszkiewicz Marianna 15, Paszkiewicz Emilia 50 .
315. Waszkiewicz  S + Ewa 60 = Franciszek , Wincenty , Salomea 1. Lachowicz Maria  40.
316. Matusiewicz J + Rozalia 40 = Ludwik , Jan , Malwina , Stanisława 7.
317. Matusiewicz K + Marianna 30 = Franciszek , Marianna 2.
318. Matusiewicz Franciszka; Matusiewicz S + Maria 32 = Zygmunt , Bronisława, Józefa 11; Zielenkiewicz Anna 40.
319. Rozdziewicz J + Emilia 48 = Antoni , Paweł , Jan , Emilia 8.
320. Waszkiewicz  A. + Agata 38 = Władysław  (860), Helena , Jadwiga 7. (936)

7. Zaścianek Bondiszcze
321. (Moroz) Mróz F + Leonia 47 = Ambroży , Romuald , Franciszka , Stefania , Joanna 12.

8. Zaścianek Giniszyszki (Ginkiszki)
322. Konczanin F (864)+ Aniela 40  = Michał , Eliasz , Edmund , Marianna 13.
323. Konczanin  A  = Adam , Edward . Konczanin Michalina 60 – siostra
324. Konczanin Aniela  = Piotr  + Julia 30.
325. Konczanin A  = Julian ; Jadwiga , Konczanin Aniela 28  = Józef , Helena , Olimpia 4; Cejko Wiktor 18.
326. Konczanin J; Konczanin Wiktoria 30 = Jadwiga .
327. Nosowski Michał; Nosowska Katarzyna  (siostra); Nosowska Emilia 24 (siostra); Wojtkiewicz Izabella 53.
328. Sakowicz: Franciszek ;  Eliasz  (878) + Marianna 40;  Sakowicz Krystyna 46;  Sakowicz Scholastyka 20. (958)

9. Majątek Podlipie
329. Szwanski Antoni; Szwanska Stefania 56; Szwanska Maria 58, Konopczyński Jerzy 7;
- Gieczewski Józef 30;
- Tworogol Antoni 20;
- Wołoćko Michał 28;
- Wojciechowicz Klemens 26;
- Pilwiński Józef 22;
- Pilwiński Józef 19;
- Martuń Franciszek 23;
- Wojciechowicz Teofila 18;
- Wojciechowicz Waleriana (Waleria) 20;
- Pilwińska Zuzanna 15;
- Matusowicz Antonina 40.  (964)

10. Wieś Leonowicze
Sulżycki F  + Józefa 40 = Wincenty , Józef,  Julian , Emilia 11
Sulżycki M +  Paulina 40 = Bolesław , Antoni , Michalina 6
Ciereszko (Czereszko ) J + Ewa 60 = Kajetan , Helena , Krystyna 16; Wojtkiewicz Mikołaj .
Morawska Anna  60
Szesza (Szeszo) M + Marianna 50 = Józef , Franciszek , Bronisław , Benedykta .
Kowiako M  = Mikołaj, Józefa 25; Kowiako Józef 65; Kowiako K + Stefania 30 = Sabina, Bronisława, Anna1.
Smoleński K + Konstancja 64 = Marianna
Alencka (Olencka) Klara .
Alencki (Olencki) J = Bolesław , Feliksa , Aniela 18.
Szesza (Szeszo) M.   = Szesza J + Aniela 25 = Teofila 2, Wincenty )
Alencki (Olencki) M + Grasylda (Gryzelda/) 40 = Maria 14
Kowiako Józefa   = Michał , Wiktor , Emilia , Helena , Julia , Antonina 5
Kowiako A + Maria 25 = Emilia , Melania 1.
Kowiako  M   = Kowiako W  + Józefa 40 = Józef , Helena , Zuzanna, Stanisława 5
Kowiako J + Rozalia 48 = Michał , Jan , Augustyn , Franciszek ; Kowiako Aniela 40
Kowiako F + Michalina 55 = Wincenty , Walerian , Albin 6; Kowiako Elżbieta  50
Ciereszko W + Józefa 35 = Jan , Karol , Michał , Teofila , Albina 9, Józef .
Ciereszko Marianna , synowa Teofila 40 = Zygmunt .
Aniśko J + Marianna 44 = Szymon , Helena , Mawina 5.
Łojko W + Anna 35 = Bolesław , Franciszek , Melania 8.

11. Wieś Michnicze
Dębicka Maria  = Edward , Teofila , Marianna 19; Legień Walentyna 25.
Sulżycki M + Marianna 40= Bolesław , Jadwiga , Maria , Józefa , Bronisława 5; Sulżycki J + Helena 25 = Franciszek .
Januć M + Rozalia 40 = Maria , Stanisława , Emilia , Paulina 5, Helena .
Ciereszko M + Aniela 50 ; Ilukowicz Bronisława 3
Łojko Anna   = Marianna , Stanisława 16
Łojko Witold, Łojko Teofila , Łojko Emilia 18, Łojko Anna , Wydro Józef 18, Kowiako Julia 12.
Sucharzewski W + Aniela 30 = Jadwiga .
Łuksza J + Marianna 50 = Jan , Wiktor , Hipolit , Julia , Konstancja , Anna 7, Helena
Łuksza A + Elżbieta 55 = Józef ; Łuksza Paulina 45; Łuksza Helena  = Władysław , Julia , Jadwiga 10.
Kniaziewicz  W + Jadwiga 35 = Józef , Emilia , Stanisława 11.
Augustowicz M = Augustowicz M + Teofila 24 = Stanisława; Augustowicz Emilia ; Augustowicz Józef .
Augustowicz Jan ; Szyłań (Szyłak) J + Emilia 27.
Korniak Antonina   = Antoni , Michał , Adolf , Marianna 4.
Korniak W + Antonina 27 = Józef ; Komiak Rozalia  50; Salonik Antoni 13 .
Puchowicz M + Wincentyna 40 = Józef -Hilary , Antoni , Bolesław , Helena 1 Salomea 13; Puchowicz J + Maria 30 = Franciszek , Bronisław ; Puchowicz Justyna .
Łuksza F   = Jan  + Anna 25; Łuksza Antonina , Łuksza Emilia 16; Michnowicz Mikołaj 11.
Łuksza J + Michalina 27 = Mikołaj , Olimpia , Helena 2.
Sulżycki M + Stefania 24 = Jan ; Sulżycki Michał 43; Sulżycka Michalina .
Wojniłko W + Aniela 40 = Edward , Jan , Julia , Bronisława 6; Wojniłko F  = Wiktoria , Helena , Jadwiga 17 (1080), Stanisław . (937)

12. Nadbrzeże (Nadbrzezie?)
Szewieliński Józef 44 .
Mituniewicz M + Anna 40 = Władysław , Helena , Marianna 12
Masiażyn J. + Aniela 26 = Józef
Lewicki Benedykt , Lewicki Feliks , Lewicki Józef , Lewicka Elżbieta 12.
Szapel J + Maria 33 = Czesław , Emilia 12; Szorawska Weronika 26
Rak W + Helena 25 = Marianna ; Rak Petronela ; Maścianica Albina 24

13. Wieś Chwiedziewicze
Sucharzewski W (1000) + Rozalia 30(1092)  = Józef , Helena , Emilia 3
Sucharzewski F  + Antonina 50 = Franciszek , Józef , Stefania , Gabriela 16
Sucharzewska Stefania  = Józef , Helena ; siostra Julia 25.
Sucharzewski Wincenty  = Krystyna , Mikołaj 2; Sucharzewska Marianna, Sucharzewska Emilia 18.
Szesza (Szeszo) M + Maria 60
Bielewicz M + Anna 40 = Helena ; Bielewicz Stefania  = Józef , Michał , Helena 5
Wojniłko W + Anna 40 = Franciszek , Wincenty , Bolesława ; Krystyna  42 = Józef , Stanisława , Emilia 12, Wojniłko Anna
Wojniłko M + Michalina  = Wojniłko G  +  Marianna 30 = Józef , Jan , Michał 3
Subko M + Marianna 40 = Stanisław , Franciszka , Adela , Stefania 6
Subko Anna   = Józef, Anna , Gabriela 12
Subko W + Antonina 40 = Władysław , Antonina 4; Jacyno Malwina 12
Supko Anna   = Teofila 16.
Subko F + Karolina 53 = Józef , Franciszek , Wincenty , Elżbieta , Marianna 6.
Sucharzewski J + Marianna 40 = Izydor , Zygmunt , Gabriela , Adela , Maria 6.
Sucharzewski M + Antonina 38 = Jan, Klemens, Emilia, Stafania 13, Weronika . Sucharzewska Maria 30.
Sucharzewski W + Paulina 40 = Gabriel
Sucharzewski M + Rozalia  = Sucharzewski J + Paulina 40 = Michał, Adolf, Stanisława, Melania 12; Sucharzewska Emilia 23
Sucharzewski Jerzy, Sucharzewski Franciszek , Sucharzewska Paulina 19, Sucharzewska Elżbieta  .
Kotek Michalina  = Emilia , Helena , Stefania 3, Jadwiga .
Kasperski M + Agata  = Kasperski F + Marianna 25 = Antoni , Helena 3
Lach F + Marcjanna 40 = Jan , Paulina 11
Lach Elzbieta  = Feliks , Michał 11
Lach Michalina  = Franciszek , Onufry , Stefania 15
Lach J + Justyna 44 = Wincenty , Michał , Józef , Teofila , Jadwiga 10, Helena .
Bielaczyc M + Aniela 50 = Franciszek , Józefa .
Bielaczyc J + Antonina 60 = Ignacy  + Helena 21 , Bielaczyc Walerian
Lach F + Helena 50 = Jakub , Józefa 25
Wojniłko J + Marianna 44 = Bernardyn , Stefania , Emilia 12, Wojniłko Elżbieta 54, Subko Andrzej
Klebań (Kleban) M + Weronika 22 = Władysław , Subko Aniela ; Borkowski Jan 20
Bielewicz Antonina  = Wincenty , Bolesław , Edward , Aniela , Józefa , Stanisława 5
Bielewicz F + Paulina 62 = Marianna
Sucharzewski W + Agata 48 = Jan , Bolesław
Sucharzewski A + Wiktoria 60 = Salomea 20
Supko C + Elzbieta 49 = Emilia 12
Bielewicz M + Michalina 35 = Józef , Michał , Weronika 4; Bielewicz J  + Aniela 37 = Piotr , Bronisław , Jadwiga , Helena 2
Bielewicz J + Petronela 60 = Paulina 20; Bielewicz Józef = Franciszek , Helena , Marianna 20
 Sucharzewski J + Izabela 34 = Józef , Konstanty, Mieczysław  (1091), Helena 7, Stanisława ; Sucharzewska Marianna 35.(1201)
 
14. Zaścianek Kościuki 
Saniuk: Feliks, Wiktor ,  Franciszek , Józef , Saniuk Izabela 20, Saniuk Aniela , Saniuk Paulina  45.
Saniuk J + Józefa 50 = Emilia
Saniuk M + Michalina 35 = Julian (1098) , Konstancja, Benedykta, Stanisława, Karolina 8, Emilia (1212) .

15. Wieś Mizulicze
Tumasz Karolina   (1213) = Franciszek (1099), Felicja 12
Tumasz S + Karolina 40 = Jan, Michał, Franciszek, Józef, Maria 8; Tumasz Augustyn + Aniela 22.;Tumasz Helena .
Szoc W + Antonina 40 = Wincenty , Józef , Franciszek , Wiktor , Michał , Maria 18.
Ambrosiewicz J + Aniela 40 = Franciszek , Adam , Marianna 19
Ambrosiewicz J + Anna 50 = Franciszek ; Kurkul Bronisław 14
Ambrosiewicz D + Krystyna 70 = (Adolf  + Teofila 27), Ambrosiewicz Stefania  = Helena 2; (Ambrosiewicz Franciszek  + Helena 24); Ambrosiewicz A  + Aniela 45 = Józef, Helena, Maria, Józefa, Konstancja 4, Maria.
Rożko G + Krystyna 40 = Malwina , Anna , Józefa 9, Salomea , Marianna ; Rożko P + Emilia 25 = Zygmunt , Hipolit  (1126), Weronika 5 (1241)

16. Myza( odrębny dom podmiejski z gospodarką)  Adelinowo
Wiesztort K + Leonia 50 = Bolesław , Stanisława 16

17. Zaścianek Borejszycha
Mróz (Moroz) B  + Adela 25  = Władysław , Kazimierz , Maria 2.
Mróz (Moroz) M + Ludwika 60 = Józef , Jan , Izydor 13
Mróz (Moroz) P.   = Mróz  W + Emilia 28 = Izydor , Józef , Edward , Bronisława , Waleriana 1
Mróz (Moroz) F + Ewa 30 = Bolesław , Franciszka 5
Mróz (Moroz) S + Aniela 51 = Julian , Michał , Anna 12.
Mróz (Moroz) Kazimiera ; Rymsza M (1146) + Izabela 50 = Maria, Anna, Izabela 16, Helena  (1259)

18. Zaścianek Kojło
Korwel A + Rozalia 45 = Władysław , Antoni , Jan , Michał , Wacław , Maria 18

19. Zaścianek Rojściszki
Bykowski J + Paulina 35 = Maria, Klementyna 5, Anna; Bykowski Bolesław-Józef; Bykowska Scholastyka 25; Bykowski Wiktoria .

20. Wieś Borowe (Borowyje)
Tałuć (Tałuć) M  + Tekla 30  = Maria 1; Tałuć Michał + Emilia 21; Tałuć Ignacy. Taluc Szymon .
Tałuć Aniela   = Emilia , Anna , Salomea 10, Bronisława .
Tałuć A + Maria  = Michał  + Wiktoria 35; Tałuć W  + Agata 30 = Izydor, Bronisław, Maria, Emilia 7.
Tałuć M + Maria  = Aleksander  + Krystyna 40
Tałuć J + Anna 26 = Jan
Tałuć S.   = Wincenty + Teofila 19
Tałuć A + Petronela 56 = Tałuć A + Aniela 30 = Józef, Józefa, Jadwiga 3, Maria; Tałuć Teofila, Tałuć Gabriela 18.
Tałuć I + Aniela 50 = Andrzej , Adam , Hipolit , Emilia 18, Franciszka, Józefa .
Tałuć B + Izabela 50 = Julian  (1179) , Aniela 19. (1297)

21. Majątek Jackowskich ( albo Maciewszczyzna) – okolice Straczy
Jankowska Klementyna  62 = Bolesław , Antonina ;
- Kosmatka Joanna 77;
- Bykowski S  + Antonina 35 = Maria 1;
- Osiński Mieczysław 21;
- Tałuć Anna 16;
- Tałuć Bronisława 16.
Klucznik W + Elzbieta 30 = Maria , Stanisława 5; Klucznik A + Pelagia 22 = Adolf, Antonina 1.
Niedroszlański  B + Albina 26 = Wincenty  (1187), Józefa 4, Maria . (1312)

22. Majątek Kurnowskiej – okolice Straczy
Damuć (Tałuć) M  + Anna 25; Tałuć I + Emilia 26 = Wiktor ; Mróz Stefania 18; Stańczyk Aniela 30; Tomasz Emilia 22 = Michał ; Machnacz  Jan .

23. Zaścianek Ławki
Lisowiec B + Wincenty 35 = Franciszek , Władysław , Maria , Józefa 4; Matusewicz (Matusiewicz) Anna .
Romasz F + Aniela 40 = Adolf , Weronika 5.
Śliski J + Tekla 40 = Bolesław , Adolf , Piotr , Józef , Maria 9.


24. Zaścianek Komaryszki
Lachowicz F + Emilia 45 = Wiktor ; Sakowicz  Józefa
Lachowicz Konstanty ; Lachowicz Maria ; Lachowicz Weronika 16; Lachowicz Zofia  60.
Gryncewicz (Hryncewicz) M + Rozalia 40 = Wincenty , Konstanty , Wiktor , Hipolit , Wiktoria 20.

25. Wieś Jodzi
Lachowicz F + Helena 40 = Michał ,Józefa , Stanisława , Maria , Emilia 1.
Lachowicz Kazimiera  50 = Piotr , Walerian , Salomea 10.
Lachowicz W + Wiktoria 51 = Wincentyna 19.
Porucznik F + Michalina 33 = Anna 2; Porucznik Agata  .
(Sołowiej) Słowik A + Katarzyna  = Tadeusz  + Adela 36; Sołowiej  J  + Jadwiga 25 = Emilia, Helena 1.
(Sołowiej) Słowik F + Gabriela 33 = Władysław , Józef , Gabriela 3; (Sołowiej) Słowik Jan .
(Sołowiej) Słowik J + Maria 40 = Józef , Wiktor , Jadwiga 12.
(Sołowiej) Słowik Malwina  30 = Feliks , Stanisława , Malwina , Stefania 1.
(Sołowiej) Słowik Ludwik  + Maria 23; (Sołowiej) Słowik Stefan
Lachowicz M + Aniela 40 = Adolf , Julian , Feliks , Jadwiga 12
Lachowicz M + Teodozja (Teofila) 40 = Hipolit , Bolesław ; Łukaszewicz Józef 12; Lachowicz Konstancja.  ; Kieżuć (Kierzuć) M + Jadwiga  = Kieżuć J  + Wiktoria 30 (1363) = Ignacy . (1241)

26. Zaścianek Zagłodno
 Lachowicz J + Anna 35 = Hipolit, Bronisław; Lachowicz J + Franciszka 30 = Franciszek, Jadwiga, Walentyna 3; Lachowicz Rozalia 31 = Michał, Adela, Helena 9; ciotka – Justyna; Lachowicz Anna; Stwoł Adam 15.
Lachowicz M + Michalina 40 = Jan, Józef, Zygmunt, Maria, Teofila, Emilia 4, Bronisława .
Lachowicz S +  Rozalia 48 = Stanisław , Franciszek  (1255).Emilia 18.(1379)

27. Zaścianek Paszkuny
Babicz S + Elzbieta 35 = Józef , Bronisława 12.
Babicz Franciszek , Babicz Stefania , Babicz Emilia 10, Babicz Aniela  50.
Babicz W + Krystyna 50 = Józef , Emilia 19
Możejko J + Wiktoria 50 = Julian ; Łukszo Adolf 15
Proński J + Wiktoria 30 = Józef , Eliasz , Maria 3, Teofila .
Babicz P + Anna 37 = Adolf, Helena , Emilia 5, Franciszek .
Babicz  Zofia  59.
Proński I + Aniela 35 = Józef, Wiktor, Klemens , Helena , Bronisława 7; Prońska Emilia 50 = Michał  (1274), Stefania , Felicja 6. (1400)

28. Wieś Wierebie
Bakiewicz O + Ludwika  = Bakiewicz A + Rozalia 45 = Ignacy , Jan , Franciszka , Helena , Weronika 5
Gutowicz A + Elżbieta 50 ; Gutowicz Aniela 40; Kocik Jan
Romasz Kalikst 90
Sapiega T + Maria 40 = Franciszek , Adolf , Helena , Józefa 10, Franciszka
Sapiega Antoni ; Sapiega Michał , Sapiega Michalina  80
Sapiego A +  Elżbieta 40 = Józef, Weronika, Apolonia 5; Sapiego Michalina 55, Sapiego Stefania 30.
Gutowicz M + Aniela 60 = Romuald , Joachim , Maria , Anna, Helena , Józefa 6, Stanisław .
Sapiego Joachim ; Sapiego Krystyna , Sapiego Konstancja , Sapiego Helena 21, Sapiego Ewa
Sapiego M   = Hilarion , Joachim ; Łagownik Izabela 30 = Eliasz
Kuźmicz W + Marianna 23 = Bronisława 2, Kuźmicz Aniela  55.
Kuźmicz M + Izabela 40 = Adam , Jan , Izabela , Adela 4.
Kuźmicz I    = Stanisław  + Emilia 31 = Maria 3, Władysław ,
Kurkul Michalina  60 = Józef , Kazimierz , Izabela , Rozalia 16,
Gutowicz A + Emilia 37 = Józef , Michał , Justyn , Franciszek 4.
Gutowicz W   = Gutowicz M +  Rozalia 40 = Franciszek, Józef, Ludwik, Wiktor, Adela, Helena, Maria 10, Teofila .
Wierebiej  J + Izabela 26 = Fabian , Jan , Zuzanna 2.
Sapiego M + Krystyna 35 = Józef , Alfons , Felicja , Helena 7; Sapiego Antoni 35.
Sapiego J + Emilia 30 = Józef ; Sapiego Stanisław 35; Ledań Aniela 15.
Kuźmicz W + Helena 35 = Jan , Józef , Joachim ; Kuźmicz Emilia 35.
Daszkiewicz J +  Urszula 45 = Bolesław , Julian , Adam .
Daszkiewicz Paulina  30 = Eliasz , Filomena 3; Daszkiewicz Karolina 40.
Wierebiej  M + Michalina 21 = Józef ; WierebiejTeresa 45 .
Sapiego Józef  (1339) ; Sapiego Petronela 35; Sapiego Petronela  70. (1461)

29. Zaścianek Kowalewszczyzna
Łąciewski A + Helena 40 = Adela , Zofia 12, Teofil , Stanisław , Józef , Antoni .

30. Wieś Sieniuci
Iwancewicz M + Agata 60 = Franciszek , Aniela , Stanisława 15.
Iwancewicz Michalina  46 = Michał , Paweł , Wincenty , Aniela 13
Sajkowicz Marianna   = Klemens  + Izabela 20.
Iwancewicz T + Aniela 50 = Franciszek , Adolf , Bolesław , Maria , Malwina 5
Tumkiewicz  A +  Wiktoria 50 = Julian , Jan , Emilia 11.
Łoś A = Aniela 40 = Franciszek , Stefania 7.
Łoś J + Petronela 50 = Edward , Bronisław , Anna, Maria , Melania 9.
Łoś Franciszek ; Łoś Helena ; Łoś Stefania 38; Łoś Franciszka  60.
Lisowiec A + Izabela 40 = Michał , Stefania , Stanisława 3.
Lisowiec M + Julia 36 = Józef , Helena , Jadwiga , Malwina 4; Lisowiec Wincenty 34.
Babicz M + Paulina 43 = Michał , Franciszek , Stefania , Władysława 7, Joachim .
Babicz Anna  40 = Michał , Maria 11; Babicz Karolina .
 Babicz:  Julian ,  Rozalia ,  Aniela ,  Teofila ,  Emilia 8,  Mikołaj , Babicz Cecylia  44.
Babicz M + Ewa 49 = Mikołaj  (1347), Aniela 16. (1505)

31. Myza ( odrębny dom podmiejski z gospodarką) Świr
Pisarzewski W   = Feliks + Eleonora 35 = Jan , Alfons , Maria 6) ; Pisarzewski Franciszek, Pisarzewski Josef (1383); córka Bronisława 19. (1508)

32. Zaścianek Bielniszki
Baturo M + Marianna 53 = Melania , Weronika 15.
Łoś Agata  50 = Maria , Anna , Jadwiga 14.
Łoś M + Stefania 17; Łoś Marianna  50; Drozd  Edward.
Radziusz M (1387) + Maria 30 = Teofila 5; Łuszczyk Konstancja 17 (1520).

33. Zaścianek Kupszczyzna
Saniuk S + Petronela 60 = Emilia , Stefania , Stanisława 19;
Saniuk Anna  75; Krasowska Rozalia 57
Kotek J + Maria 57 (1527) = Józef , Adolf , Wincenty , Piotr . (1393)

34. Zaścianek  Malianiszczyna
Saniuk J + Izabela 36 = Wiktoria , Maria , Jadwiga 6, Saniuk Adela , Saniuk Olimpia 18; Saniuk Krystyna  60.

35. Zaścianek Rubniszki
Saniuk Helena 38 = Feliks , Józef, Helena 4, Kazimierz
Radziusz J    = Adolf , Stanisław 21,.
Piotrowski F + Teofila 20’; Sucharzewski Ignacy 16; Piotrowska Anna 25 = Bronisława 9
Piotrowski K + Krystyna 50 = Marianna 25; Gryncewicz (Hryncwicz) Michał 16 .
Simonowicz (Szymonowicz) Helena 50 = Simonowicz  +  Aniela 23 (1543) = Mieczysław ; Simonowicz  Feliks, Simonowicz  Wincenty .(1408)

36. Zaścianek Tiraspol
Paszuk  Krystyna  80
Kruszyński M + Maria 50 = Michał , Julian .
Sucharzewska Konstancja 60 = Józef 24.
Paszuk A + Franciszka 60 = Zygmunt 
Radziusz Paulina  61 (1548) = Jan . (1415)

37. Zaścianek Zaborze
Saniuk J + Maria 40 = Wincenty , Felicja , Anna , Teofila , Józefa , Stanisława , Helena 8.

38. Zaścianek Pozborce
Szukiewicz L + Malwina 27 = Helena 1; Szucicki Józef 10.
Rak  J + Józefa 50 = Stanisława 15.
Bielaczyc Rozalia  40 = Teofila 20, Wincenty .
Sucharzewski J + Rozalia 50
Sucharzewski M   = syn Sucharzewski I + Filipina 35 = Franciszek , Józef , Edward, Władysław , Zygmunt , Anastazja 12.
Kowal M +  Karolina 50 = Michał , Teofila 16.
Kowal Mikołaj  ; Miłosz W + Paulina 27 = Jadwiga 1; Kaszkuro Justyna 31 = Walenty .
Kowal W + Maria 30 = Edward , Józef , Feliks ; Kowal Feliks , Kowal Franciszek 14.
Sucharzewski T + Maria 36 = Bronisław , Romuald , Jadwiga , Weronika , Emilia , Eleonora 5, Bronisława ; Sucharzewski Franciszek 
Sucharzewski W + Marianna 40 = Jan , Bolesław , Michał , Stanisława 13.
Staszko M + Michalina 42 = Salomea 10, Helena ; Staszko Franciszek , Staszko Anna 35.
Sucharzewski F +  Maria 25 = Stanisław , Jadwiga 5; Sucharzewska Anna 45; Maconko Michał 13
Tomilicz J +  Teofila 24 = Jadwiga , Weronika 2; Tomilicz Teofila 30; Miłosz Weronika 12, Paszuk (Paszuń ) Aleksander 17
(Simonowicz) Szymonowicz Ignacy 88; Kurkul J + Anna 45 = Adolf  , Hipolit , Weronika 22; Daszkiewicz Malwina 16.
Sucharzewski J (1460) + Aniela 47 = Anastazja , Stanisława , Aniela 10. (1597)

39. Majątek Dobrowlany
Chomiński Zygmunt 53 ;
- Jurkiewicz Zofia 48;
- Ustinowicz F + Michalina 32 = Józef , Maria 13;
 - Damuć Marianna 22;
- Salenik Adela 18;
- Mordas Michał 70 ;
 - Sieniuć Justyna 50 ;
- Rozbaczyłło T + Michalina 40 = Stanisława , Marianna 12;
- Paszuk Józefa 50 = Malwina , Helena 17;
- Rożko Marianna  50 = Konstanty ;
- Subko Kazimierz  + Krystyna 21, matka – Józefa ;
- Ropkowski Józef  + Paulina 24 ;
- Kenig O = Stanisław , Bolesław , Leonard  + Michalina 27 = Helena 3, Leonard ; Kenig Eleonora 27; Kenig Zofia; Kenig Anna ;
- Kosteczko Józefa 30 ;
 - Mackiewicz J +  Paulina 40 = Michał , Mikołaj , Michalina , Julia 9; Weronika  ;
- Tomkiewicz L + Rozalia 40 = Michał , Józef , Anna , Maria 10, Weronika ;
- Szawlis J + Elżbieta 42 = Jan , Izydor , Józef , Bolesław , Zygmunt ;
- Bryś F + Aniela 30 = Maria , Aniela 9, Izydor ;
- Lisowski B + Paulina 26 = Maria 2;
- Supko P + Teresa 35 = Józef , Maria , Julia 12 ;
-  Konopacki C +  Rozalia 44 = Józef , Aleksander , Maria 5, Julian ;
- Grulebianin A + Pelagia 24 = Franciszek , Maria 1;
- Baturo S + Rozalia 50 = Baturo M  + Emilia 20 = Jadwiga 1; Baturo Józefa 20;
- Pietrowicz (Piotrowicz) S + Helena 35 = Edward, Jan, Władysław, Napoleon, Marianna, Stanisława, Weronika 4, Scholastyka , matka – Marianna ;
- Ciuksza M + Marianna 35 = Władysław , Adolf , Wacław , Piotr , Stanisława 15, Weronika ;
- Pieczatowski A = Piotr  + Emilia 28 = Bolesław , Jan , Stefania 5;
- Siwicki Jan ; Siwicka Tekla 55;
- Minkiewicz J + Fabiana 28 = Kazimierz , Weronika , Jadwiga 3;
- Minkiewicz Bonifacy 83;
- Jakowicka Józefa 15; 
- Kimbor (Kilebor) Bolesław 14;
- Modliński O + Julia 50 = Wiktoria 11;
- Krzyżanowski J + Stanisława 30 = Włodzimierz , Kazimierz  (1520), Irena , Janina 7;
- Bakuło Anna 22 (służąca).(1667)

40. Zaścianek Radziusze
Lachowicz  K + Melania 30 = Jan .
Wojniłko Marianna 50 = Adolf ; Wojniłko Tomasz .
Wojniłko Józefa  50 = Józef ,
Radziusz M + Helena 48 = Helena 17; Golgowski Wiktor 13.
Radziusz Feliks  + Elzbieta 29.
Radziusz M + Michalina 45.
Samko J + Izabela 45 = Jan , Michał , Józef , Helena , Anna 9; Radziusz Domicela .
Radziusz M + Marcjanna 70 ; Radziusz A + Rozalia 70 = Franciszka 23.
Plewko A + Antonina 36 = Józef , Marianna , Stanisława , Teofila 3.
Bielaczyc J + Antonina 35 = Bolesław  (1539). Weronika , Jadwiga 8, Bielaczyc Aniela. (1689)

41. Zaścianek Gliniszcze
Szukiewicz J + Anna 60 = Fabian  , Alfons ; Sziłak Marianna 19 .


42. Sinij-ruczaj (Siny Potok)
Sielewicz L + Stanisława 27 = Albin , Adolf , Jan , Stanisława 7; Saniuk Aniela , Balbina 20.
Rymsza W + Marianna 24 = Józef,  Mieczysław, Jadwiga , Stefania 16; Rymsza Krystyna
Struczek (Struczel) W   = Struczek S + Michalina 40 = Witold ; Struczko W  + Rozalia 26 = Emilia , Bronisława 4, Franciszek .
Struczek M + Stefania 28 = Weronika , Salomea 3; Struczko Zygmunt .
Siwicki M (1557) + Kazimiera 60 ; Radziusz Rozalia 30 = Stanisława 5. (1709)

43. Zaścianek Siemieniszki.
 Rymsza F + Emilia 27 = Wacław , Weronika , Marianna , Kunegunda 3; Golgowski Michał 8, matka - Anna ; Babicz Franciszek 40

44. Zaścianek Załukowszczyzna.
Słowik (Sołowiej) J + Antonia 42; Słowik (Sołowiej) Wincenty ; Słowik (Sołowiej) Adolf
Słowik (Sołowiej) Jan 37 (1565)

45. Wieś Oleszki
Morgiewicz W+ Emilia 35 = Jan , Józef , Adolf
Wojuć W   = Wojuć J + Prakseda 36 = Józef , Michał , Wiktor , Marianna , Felicja 6 miesięcy).
Morgiewicz F + Anna 70 = Morgiewicz K + Emilia 30 = Michał , Adam , Helena 7
Klewiado M + Anna 50 = Klewiado J + Teofila 20 = Marianna 21); Ślizka (Śliska) Petronelka 50 ;
Wojuć Anna  45 = Michał , Jan .
Wojuć Wiktoria 55 = Melania 17
Wojuć M + Antonina 36 = Melania 17
Klewiado I + Aniela 50 = Teofila , Anna 10
Wojuć J + Helena 40 = Józef , Wiktor , Michał , Jan, Anna 14; matka – Anna .
Wojuć I + Anna 30 = Jan , Adam , Marianna 10, Melania , Helena
Wojuć M + Justyna 75 ; Wojuć Michalina 32 = Marianna 2.
Szczuczko Jan ;  siostry - Helena 30 , Ewa , brat – Piotr , matka – Marianna .
Sziłak (Szyłak) P + Helena 30 = Adam, Jadwiga, Stefania, Julia 7, Salomea; Sziłak (Szyłak) Krystyna .
Luboński  S + Izabela 45 = Józef .
Jadziewicz F + Agata 50; Kopacz Gabriela 16
Jadziewicz Anna  55 = Bolesław + Emilia 19
581. Jadziewicz J + Marianna 50 = Stefan .
582. Morgiewicz M + Anna 40 = Michał , Wincenty
583. Jacyno M + Wiktoria 30 = Aleksander , Piotr , Helena , Marianna , Emilia 9, matka- Aniela
584. Szczuczko I + Benedykta 30 = Władysław, Marianna 3; Szczuczko Józef; Wojuć Karolina 80, Elżbieta 50.
585. Wojuć W   = Michał  + Teofila 23 ; Wojuć Anna 27
586. Sziłak (Szyłak)T + Krystyna 50 = Michał , Stefania 20,
587. Sziłak (Szyłak) Cecylia 50 = Emilia 18; Sziłak Wincenty 76 .
588. Łoś Adela 60 = Marianna 17
589. Sziłak  (Szyłak) M   = Adolf , Józef , Jan 2,
590. Łoś J + Wiktoria 55 = Jan , Witold .
591. Sziłak M + Julia 40 = Józef + Emilia 20; Sziłak Wiktor  , Sziłak Jan , Sziłak Marianna 16.
592. Morgiewicz Wincenty  = Helena 20, Albin
593. Grabowski A + Aniela 50 = Feliks 2, Józef , Marianna 14.
594. Sziłak (Szyłak) Konstancja  64 = Stefania , Helena 19, Józef ,
595. Sziłak (Szyłak) W + Józefa  = Sziłak F + Helena 22 = Wiktor ; Gilgiewicz Anna 35 = Jan  (1638), Anna 6.

46. Zaścianek Jaceniki
596. Klewiado W + Aniela 50 = Klemens , Emilia , Stanisława 12,
597. Baturo M + Justyna 60
598. Baturo A + Aniela 43 = Józef , Konstancja 19.
599. Klewiado Wiktoria 40 = Józef , Romuald , Teofila , Helena , Weronika , Marianna 2,
600. Klewiado M + Paulina 25 ; matka Aniela  50
601. Smolski F + Gabriela 30 = Józef , Teofila , Stanisława 7
602. Smolski M + Anna 40 ; Gabruń Marianna 10.
603. Smolski J + Tekla 32 = Józef , Bolesław , Michał , Helena 11, Jadwiga .
604. Klewiado K + Celina 30 = Jan , Melania 8; Klewiado Tadeusz  ; Klewiado Antoni .
605. Klewiado M + Krystyna 30 = Józef, Stanisława , Weronika , Marianna 7.
606. Klewiado J (1660) + Marianna 48. (1818)

47. Zaścianek Puszcza (Tuszcza)
607. Ślizka (Śliska) Maria 33 = Józefa , Sabina , Zofia , Helena , Marianna 3, Joanna
608. Ślizka (Śliska) Tekla 27 , Anna 60; Ślizka (Śliska) Teofila .
609. Ślizki (Śliski) P   = Ślizki S  + Aniela 35 = Stanisława , Michalina, Ewelina , Anna 6, Weronika
610. Ślizka (Śliska) Felicja 30 = Nikodem, Józef, Jan (1665), Maria, Bronisława, Olimpia, Filomena 14.

48. Wieś Wołoćki  (Wołodźki)
Mróz (Moroz) M + Antonina 40 = Józef, Bernard, Łukasz, Teofila, Stefania 4.
Mróz (Moroz) Jan  ; Mróz (Moroz) Józef; Mróz (Moroz) Józefa 20
Łopato A + Marianna 28  = Władysław, Józef;  Łopato: Jan, Izydor.  Klemens, Łopato Krystyna 23.
Łopato M + Franciszka 25 = Bronisław; Łopato Rozalia 33 = Albin, Witold; matka – Ewa  .
Sielewicz W + Aniela 60 = Adela 20,
Sielewicz Aniela  = Józef, Marianna, Helena 14.
Szczuczko F + Albina 27 = Józef, Antoni, Bronisław, Jan; matka – Rozalia ; Ciejko (Cejko) Tekla 56; Rozalia 70
Szczuczko W + Rozalia 40 = Antoni , Albin, Michał, Stanisława, Maria 12, Weronika .
Szczuczko S + Malwina 25 = Michał, Helena 1; Szczuczko Paulina 35; Szczuczko Julia; Szczuczko Krystyna.
Kopacz M + Elzbieta 39 = Michał, Stanisław, Bronisław.
Konoń Jan ; Sielewicz F + Teofila 25 = Michał, Maria, Helena 4, Jadwiga.
Szczuczko J + Marianna 28 = Weronika, Jadwiga 5, Józef.
Szczuczko F + Marianna 50 = Michał, Jan, Władysław, Emilia, Helena, Anna, Weronika 6; matka – Magdalena .
Łopato Aniela  36 = Józef, Jan, Gabriela, Stanisława 9.
Łopato M + Petronela 19 = Wacław; Łopato Feliks + Marianna 19
Bojko Karolina   = Helena 20
Łopato J + Franciszka 40 = Marianna 18 
Łopato M   = Łopato E  + Marianna 30  = Michał , Zygmunt , Bronisław .
Jerman J + Maria 35 = Stanisława, Józefa, Albina 4 (1894), Józef . (1720)

49. Wieś Szyłaki
Kopacz M + Anna 45 = Józef , Jerzy, Stanisława 18
Szczuczko Marianna 40 = Stanisława 12;  Izabela 30
Szczuczko M  = Szczuczko F  40 + Stefania 35 = Mikołaj, Antoni, Helena, Jadwiga, Stanisława 4.
Szczuczko Józefa  45 = Antoni, Jan, Stefania 15.
Mróz (Moroz) M + Paulina 50 = Józef, Jerzy , Melania, Jadwiga 15.
Mróz (Moroz) A + Emilia 35 = Franciszek, Helena 12; Mróz (Moroz) J  + Aniela 27 = Michał, Stanisława, Teofila 5; Mróz (Moroz) J + Maria 25 = Adolf; Mróz (Moroz) Rozalia 49.
Mróz (Moroz) J + Antonina 30 = Antoni; matka Ewa
Mróz (Moroz) Antonina  = Jan, Antonina 1; Aniela  50 = Teofila, Wincentyna 15.
Klewiado F + Karolina 30 =  Michał, Marianna, Helena 9; Kowalewski Antoni 80.
Tyszko W + Izabela 55 = Tyszko A + Aniela 30 = Bronisława 1, Teofila, Julia .
Tyszko M + Michalina 52 = Bolesław, Mikołaj  , Anna 19.
Tyszko Rozalia  45  = Antoni , Władysław, Stanisława, Józefa 10
Tyszko F + Benedykta 55 = Jan, Weronika 4, matka Elżbieta  .
 Sucharzewski M + Izabela 35 = Józef, Władysław, Izydor, Franciszek, Melania, Konstancja 8.
Stolnik J + Helena 26 = Klemens, Mikołaj, Michał; Jaślewicz Antonina 20.
Sielewicz F + Stefania 40 = Edward, Feliks, Weronika, Paulina 8; Sielewicz Tomasz 40.
Mróz (Moroz ) Michalina  60
Klewiado A + Paulina 30 = Izydor, Michał (1772), Marianna 6, (1951)

50. Wieś Spondy
 Ławrynowicz J = Ławrynowicz J + Adela 33 = Walerian, Jan, Leon, Walerianna, Konstancja, Helena, Olimpia 4.
Ławrynowicz J + Izabela 32 = Michał, Bronisława, Marianna 3; matka – Anastazja .
Szurpicki W + Felicjanna 40 = Kazimierz, Emilia 4
Szurpicki M + Aniela 40 = Salomea, Scholastyka 15,
651a. Szurpicki A + Elżbieta 40 = Franciszek, Ignacy, Piotr, Teofila , Julianna,  Marianna 3.
Bujnicki J + Krystyna 26 = Izydor, Narcyz; Marta 60 = Adolf, Wiktor, Leon, Walerianna, Marianna 18.
Szurpicki J  + Wiktoria = Szurpicki J  + Michalina 35  = Justyn, Michał, Władysława, Filomena 10, Aniela.
Konczanin J + Malwina 25 = Aleksandra, Walerianna , Monika, Sabina 11; Korczakowska Wiktoria 60.
Michnowicz J + Elżbieta 60 = Edward, Justyn , Anna 27.
Maciasowicz J    = Jadwiga 16.
Michnowicz A + Aniela 34 = Ignacy, Jadwiga, Apolonia 8, Placyda.
Droź (Drozd) P + Marianna 35 = Jan, Władysław, Melania, Jadwiga, Izabela 11.
Szurpicki A + Marianna 28 = Franciszek, Helena 2, matka – Aniela  .
Szurpicki J + Anna 35 = Adolf, Jadwiga, Izabela, Felicja 3, Teofila.
Szurpicki M + Karolina 25 = Stanisław, Bolesław, Marianna 6; Szurpicki Augustyn + Helena 30.
Michnowicz I + Teresa = Michnowicz F + Elżbieta 50 = Bronisław, Jan, Augustyn, Weronika, Walerianna 13.
Borodienko A = Borodienko K + Julia 28 = Edmund, Emilia, Bronisława 6; Borodienko Józef  .
Ławrynowicz M + Agata 70 = Michał , Krystyna 30; Garbul Emilia 30.
Ławrynowicz J + Aniela 24 = Antoni, Olimpia 5.
Machnowicz I + Marianna 70 = Michał.
Konczanin J + Petronela 70 ; Klewiado J  + Marianna 40  = Wiktor  , Romuald, Józefa 16.
Michnowicz Michał  = Adolf 16.
Michnowicz J + Tekla 30 = Izydor, Jan, Klementyna, Felicjanna 7 ; matka – Antonina  .
Pomiećko  A + Ewa 40 = Helena, Marianna 9; matka Wiktoria.
Pomiećko  A + Ewa  = Pomiećko A + Felicjanna 29 = Albin, Józef, Michał.
Babicz A + Marianna 60 = Franciszek, Ewa 20
Michnowicz M + Aniela 38 = Stanisław, Bronisław , Andrzej.
Michnowicz Tekla 38 = Marianna 9.
Michnowicz Agata   = Rozalia 20
Michnowicz I + Marianna  = Augustyn 35, Michnowicz M + Józefa 20 = Izydor; Michnowicz A + Salomea 20 = Marianna 1
Janowicz I + Krystyna 25 = Michał, Aleksandra 8, Wiktor; Janowicz Emilia 40; Janowicz Andrzej 45; matka – Rozalia .
Ławrynowicz K + Marianna 30 = Franciszek, Adolf, Stanisława 5, Teofila.
Ławrynowicz Katarzyna  70 ;
Ławrynowicz Józef  ; Michnowicz Izydor  + Felicja 22
Maciasowicz F + Helena 35 = Jan, Bronisława 6
Ławrynowicz S + Aniela 50 = Michał, Narcyz.
 Ławrynowicz Elzbieta  35 = Jan, Gabriela, Felicjanna 12; Michnowicz M + Michalina 44 = Michał, Feliks, Izydor, Albin 8  , Aniela 18
Ławrynowicz M + Rozalia 48 = Józef, Bronisław, Helena, Aniela 10, Jadwiga.
Mackiewicz L + Anna 30 = Salomea 5, Marianna.
Ławrynowicz  A + Jozefata  = Ławrynowicz A +  Aniela 23 = Izydor; Ławrynowicz Wiktor .
Sakowicz J + Wiktoria 40 = Hipolit, Stefania 14
Sakowicz P + Teresa 47 = Bronisław, Franciszek, Teofila, Stefania 12
Sakowicz J + Franciszka 30 = Salomea, Aniela 12
Mackiewicz A + Paulina 42 = Aleksander, Edward, Paulina, Marianna 15; siostra Anna 25.
Ławrynowicz N + Izabela 50 = Wiktor, Helena 7,
Ławrynowicz Z + Wiktoria 40 = Walerian, Adela 11, Bronisław, Salomea.
Michnowicz Edward; Michnowicz Urszula  40 = Salomea, Monika 10 , Bolesław, Adam. Michal.
Michnowicz F + Stefania 25 = Franciszek .
Michnowicz M + Marianna 50 = Jadwiga, Maria, Aniela 12
Sakowicz I + Anna 30 = Weronika, Marianna 3, matka – Aniela .
Maciasowicz J + Wiktoria 70 = Edward .
Maciasowicz J + Wiktoria 60 = Maciasowicz P + Pelagia 23 = Helena 4, Marianna.
Pomiećko  E + Grasylda 37 = Emilia, Olimpia 2, Józefa. (2107)

51. Zaścianek Ladce (Ladcy)
Kaczkań M + Justyna 30 = Józef, Albin, Salomea 4, Bronisława; Kaczkań M + Anna 40 = Edward, Sabina 13, Maria; Kaczkań Jan .
Mackiewicz F + Marianna 60 = Adam, Emilia 20.
Kaczkań Anastazja  ; Bujczyk Anna 40.
Malawko P + Marianna 50 = Bronisław, Grasylda, Helena, Gabriela 12.

52. Zaścianek Żeładź (Żołędź?)
Subko Michał; Subko Ludwik; Subko Józef; Subko Franciszek; Subko Marianna; Subko Stanisława 17; Subko Weronika ;
Michniewicz Marianna 30 = Edward, Bronisław, Franciszek, Stanisław 4
Masiewicz (Masewicz) Ewa   = Masiewicz K + Petronela 28 = Klemens, Walentyna 2
Maciasowicz Klementyna  40 = Izydor, Józef, Michał, Helena 15.

53. Wieś Żukojny
Michnowicz Aleksander 23
Pomiećko  Jan + Marianna 23 ; Subocz Izabela 16;
Jarmal Michalina 39;
Ławrynowicz Julia  60
Łopato Izabela  30 = Michał, Mikołaj, Aleksander, Jerzy, Walentyna 2
Ławrynowicz Michalina  35 = Aleksander, Hipolit, Edward, Marianna 16,
Ławrynowicz M + Rozalia 56 = Edmund , Adela 17
Pomiećko  Jan  ; Konstancja 37 = Władysław, Olimpia, Bronisława 6; Pomiećko  Michał 55.
Michnowicz A + Adela 34 =Ludomir, Aniela , Weronika 5, Bronisław.
Bogdanowicz M + Wincentyna  = Bogdanowicz A + Krystyna 25 = Piotr.
Bogdanowicz A + Teresa 50 = Andrzej, Jan, Aleksander .
Bogdanowicz Marianna  59 = Józef, Melania 18
Bogdanowicz Marianna 30 = Marianna, Walerianna, Leonia 8
Bujczyk M    = Bernard , Feliks; Bujczyk Marianna 23 = Wacław .
Bujczyk M = Helena 24 ; matka Tekla ; Weronika 5
Klewiado M + Paulina 40 = Maciej, Bernard, Bronisława 2
Maciasowicz P + Aniela 40 = Józef, Władysław, Jan, Adela 16
Pomiećko  F + Krystyna 57 = Mikołaj , Franciszka, Krystyna 15.
Lubochoński W = Józef, Teofila 19; Lubochońska Felicjanna; Lubochońska Marianna; Lubochońska  Anna 9.
Żusień Michał; Żusień Piotr; Żusień Jan; Żusień Tekla; Żusień Julia 19 ; matka – Marianna  49.
Michnowicz J + Krystyna 56 = Aniela 18
Bogdanowicz J + Felicja 35 = Michał, Władysław, Albin, Adolf, Bronisława, Marianna 15
Staniewicz M + Petronela 56 = Michał .
Staniewicz  A + Domicela  = Stanisław  + Emilia 25 ; Franciszek, Anna 9
Michnowicz Emilia  35 = Michał, Bronisław; matka Elżbieta ;
Ławrynowicz J + Stefania 28  = Michał  , Monika , Sabina 4, Marianna.
Ławrynowicz J + Elżbieta 30 = Jan, Adela 7; matka Anna .
Sylmanowicz P    = Pawel,  Aleksander, Sabina 19.
Sylmanowicz J + Salomea 40 = Michał, Józef, Helena, Salomea, Olimpia 7
Michnowicz Andrzej; Bujczyk A + Aniela 50 = Aleksander, Rufin, brat Bujczyk A + Izabela 40 = Adam,  Oktawia 7, Monika.
Korczakowski F + Anna 23 = Helena 3; matka – Ludwika (Ludwina)
Salmonowicz M + Agata 50 = Rufin , Melania 19
Szapel J + Scholastyka 25 = Marianna 4, Adolfina; Salmanowicz Gabriela 13;
Ławrynowicz J + Helena 50 = Felicja, Stanisława 15; Subocz A + Gabriela 29 = Genowefa, Helena 5.
 Nosowska Franciszka 20
Ławrynowicz Marianna 47 = Eliasz, Eleonora 11
Czerniawski F + Franciszka 50 = Aleksander, Tekla 15
Salmanowicz M + Adela 30 = Aniela , Weronika 10
Pomiećko  P + Michalina 50 = Michalina 12; Anastazja 40 = Anna 5
Salmanowicz Jefrem  + Grasilda 30
Pomiećko  O  = Franciszek, Helena 3
Ławrynowicz F + Ewa  = Ławrynowicz F + Helena 32 = Józef, Michał, Walentyna 4
Michnowicz J + Urszula 50 = Walerian, Izydor , Scholastyka, Stanisława 14 
Maciasowicz Michalina  50 = Jan, Eliasz, Wiktor.
Maciasowicz Konstanty  + Helena 32; Maciasowicz Justyn
Michnowicz Cecylia  35 = Nikodem, Michał, Stanisława, Bronisława 4.
Pomiećko  S + Ludwika  = Pomiećko F + Joanna 33 = Michał, Piotr, Helena 6
Bujczyk L + Anastazja 50 = Klemens , Zygmunt , Jan , Marianna, Helena 13
Bujczyk F + Konstancja 48 = Franciszek, Grasylda, Marianna 8
Michnowicz N + Paulina 29 = Nikodem, Władysław, Józef, Stanisława 8, Irena.
Michnowicz Paulina 35 = Michał, Romuald, Napoleon, Piotr, Jadwiga 14
Michnowicz E + Józefa 25 = Władysław , Stanisława 1; Michnowicz Jan ; matka Aniela.
Michnowicz Aniela  35 = Bronisław; matka Rozalia .
Michnowicz K + Emilia 30 = Paweł, Edward, Jadwiga 14
Pomiećko (Polićko) O + Aniela 50 = Feliks, Klemens, Weronika 16
Salmanowicz J + Marianna 55 = Michał, Władysław, Ludomir , Malwina, Stefania, Józefa 7, Aleksander.
Pomiećko  J + Anna 50 = Justyn, Marianna, Emilia, Anna 12
Pomiećko  M = Pomiećko A + Bronisława 22 = Bolesław , Alfons ; siostra  Paulina 18; Pomiećko  Wiktoria 50.
Borodynko S + Rozalia  = Borodynko H + Malwina 32 = Kleofas, Franciszek, Malwina 2, Bronisława.
Borodynko F + Tekla 25 = Bronisław; matka – Aniela
Pomiećko  J + Marianna 29 = Romuald, Marianna 5; Pomiećko Malwina; Pomiećko  Helena 23
Borodynko J + Ewa 50 = Józef, Hipolit, Amelia Ewa 11, Hilarion
Olechnowicz M + Anna 50 = Bronisław, Piotr, Jan, Aleksander, Michalina 19
Szymkowicz W + Kazimiera 45 = Justyn, Hipolit; matka –Emilia .
Bujczyk F   = Bujczyk P  = Władysława 3; Bujczyk Narcyz ; Bujczyk Paulina 18 ; Michnowicz Romuald 15

54. Zaścianek Borek
Jukowicz  A + Marianna 49 = Romuald
Łukaszewicz Michalina 37 = Michał, Helena 18
Ciuksza J+ Marianna 35 = Aniela, Salomea, Joanna 8, Emilia, Anna
 Jukowicz  Michał  + Franciszka 25; Jukowicz (Junowicz) Józef ;
 Jukowicz  Julian; matka – Anna 50

55. Wieś Nowosiółki Dalsze
Drozd F = Drozd D + Cecylia 23 = Bronisława 2, Bronisław; Drozd Jan; Szymkowicz Franciszka 22
Mascianica W + Elżbieta 50 = Michał, Wincenty, Anna 15; Macianica Wiktoria 40
Mascianica A + Teresa 40 = Wincenty, Edward, Bronisław, Albin , Marianna 1.;
Mascianica J  + Marianna 48  = Michał, Franciszek ; Łukaszewicz Nikodem 17
Drozd P + Michalina 56 = Jan, Aleksander, Marianna 8
Drozd J + Karolina  = Drozd J + Magdalena 22 = Feliks
Drozd J + Marianna 40 = Jan, Aleksander, Wincenty, Julian, Kleofas, Marianna, Stanisława, Bronisława 7
Bekisz Zofia 40 = Bronisław, Stanisława, Antonina 16
Bekisz Adam; Bekisz Felicjanna 18
Bekisz J + Aniela 26 = Jan , Władysław , Józef .
Lachowicz J + Michalina 40 = Izydor .
Drozd M + Marianna 30 = Bronisław, Jan, Stanisław.
Drozd M + Anna 50 = Michał, Marianna, Elżbieta, Tekla, Stefania 2
Mascianica A + Aniela  = Adam  + Malwina 22 ; Mascianica Michał ; Mascianica Aniela ;  Mascianica Marianna 10
Drozd Wincenty  ; brat Drozd Hieronim + Józefa 25 ; Drozd Teresa 30; matka – Justyna.
Drozd Anna  30 = Władysław, Justyn, Adam, Józef 4
Drozd J + Gabriela 30 = Salomea, Helena, Weronika 3

56. Zaścianek Aleksandria (Aleksandreja)
Drozd Jan  + Michalina 74
Koziełło T  = Koziełło T + Karolina 33  = Leon, Aleksander, Bronisław , Wacław , Anna, Leokadia 4
Masciasowicz F + Tekla 40 = Sabina , Weronika 10; matka – Magdalena .

57. Wieś Ostaszyszki
Czerniawski A + Justyna 60; Romejko Teofila 40 = Helena, Stanisława 8
Czerniawski M+ Tekla 42 = Klemens, Mieczysław, Bronisław, Nikodem, Emilia, Sabina 14, Salomea .
Czerniawski B + Walerianna 26 = Konstanty, Bronisława 3
Czerniawska Michalina  = Czerniawski W + Teofila 30 = Franciszek, Justyn, Sabina 13
Michnowicz A + Aniela 45 = Kazimierz, Aniela, Franciszka 14 ; Michnowicz Marek 60
Mackiewicz F +  Krystyna 36 = Józef, Jan, Micha, Władysław, Helena, Melania 9; Gutowicz Mikołaj 78
Konczanin W + Józefa 28 = Antonina, Paulina, Leonia 3, Bronisława.
Maciasowicz A + Anna 50 = Edmund, Helena, Stanisława, Adela, Jadwiga 8
Maciasowicz L + Marianna 40 = Józef, Albina, Michalina, Rozalia, Julia 10
Maciasowicz M + Aniela 47 = Józef, Franciszek, Julian, Michalina, Bronisława 1
Michnowicz Maria 70 = Anna 30
Michnowicz F + Izabela 30 = Józef, Wacław, Wit , Jadwiga 7 , matka – Teresa .
Michnowicz Aniela 60 = Izydor, Walerianna 15

58. Zaścianek Kisielewszczyzna
Konczanin K + Elżbieta  = Konczanin L + Emilia 30 = Bolesław, Józef, Wacława 4; Maciasowicz Józef 14
Konczanin Marianna 70 = Kleofas , Grasylda 35 ; Roć Sabina 7; Czerniawski Justyn 16.
Konczanin F + Marianna 26 = Onufry, Ludomir, Stanisław, Elżbieta, Felicjanna 7

59. Zaścianek Smilgowszczyzna
Borkowski M + Rozalia 40 = Adolf, Julian, Izydor,
Borkowski M + Justyna 30 = Malwina, Marianna 1; Borkowski A + Ewa 40 = Helena 12; matka – Anna .

60. Zaścianek Stara Żeładź (Żołędź?)
Stempkowski (Stępkowski) Adolf  + Aniela 20; Stempkowski  (Stępkowski): Jan; Izydor; Walenty; Wincenty; matka – Anna ; Nowosielski Władysław 10; Borkowski Adolf 14; Mackiewicz Jan 13.

61. Wieś Nowosiółki Bliskie
Emilian J + Rozalia 60 = Jan, Michał , Józef, Melania 19
Morawski Franciszek  + Michalina 35
Emilian A + Paulina 50 = Jan, Stanisława 12
Mróz (Moroz) J + Julia 30 = Maria 8
Mróz (Moroz) Michał  + Paulina 30
Emilian Izabela  47 = Franciszek, Jadwiga 19
Mróz (Moroz) T + Stanisława 45 = Józef, Helena, Salomea, Julia 10
Mróz (Moroz) Krystyna  50 = Jan, Gabriela 20
Emilian M + Aniela = Emilian J  + Karolina 30 = Jan, Michał, Romuald, Gabriela, Kunegunda 3, Stanisława.
Mróz (Moroz) J + Helena 60 = Maciej, Aniela 17
Mróz (Moroz) A + Aniela 35 = Eliasz , Helena 14
Emilian W + Katarzyna ; Emilian Adam 50; Emilian Jerzy + Kazimiera 35
Mróz (Moroz) Bolesław  + Anna 30
Emilian Rozalia  40 = Anna, Emilia 13

62. Zaścianek Woroniec
Jaroszewicz M + Felicja  = Jaroszewicz A + Benigna 20= Jan; syn  Franciszek; siostra- Franciszka 32.
Jaroszewicz M + Teofila 40 = Antoni, Michał, Bronisława 12; Jaroszewicz Wiktoria 30
 
63. Zaścianek Ustinowo (Justynowo)
Sielewicz S + Helena 56 = Zuzanna , Stefania, Michalina 14; Kozłowska Władysława 4; Januszko Józefa 20
Sielewicz  Eleonora 56 = Antoni, Anna , Filomena 18
Sanowicz M + Marianna 30 = Stanisław, Wincenty, Antoni, Kazimierz, Jan, Julia, Anna 5
Lachowicz J + Aniela 38 = Franciszek, Emilia, Stefania 7; Szurpicki Albin + Teofila 20 (2468)

64. Wieś Sielewicze
Sielewicz A + Helena 65 = Franciszek
Sielewicz J + Aniela 40 = Jan, Michał, Stanisława, Helena, Teofila, Aniela 3
Krzysztofowicz D + Michalina 35 = Józef, Maurycy; córki – Teofila, Stanisława, Grasylda, Adela, Adelina 5;
Sielewicz Marianna 27 = Jan, Franciszek, Józef, Antoni 5
Niebieski M + Stefania 40 = Hipolit, Władysław, Jadwiga, Marianna, Walerianna, Józefa 4
Emilian M + Józefa 37 = Michał, Konstanty, Józef, Stanisława, Salomea 3; Niebieski Wincenty 15; Niebieska Bronisława 17
Niebieski L + Aniela 40 = Franciszek, Marianna 11
Niebieski A + Józefa 36 = Helena, Weronika 4
Sielewicz J+ Anna 35 = Michał, Adolf, Wacław, Józef, Antoni.
Niebieska Emilia 36 = Władysław, Melania, Marianna 10
Grabowski A + Elżbieta 50 = Józef, Julian, Marianna 13; matka – Sielewicz Marianna .
Janowicz J + Zofia 44 = Julian, Michał, Adela 20

65. Myza ( odrębny dom podmiejski z gospodarką) Straczanka
Szewieliński K + Benigna 40 = Mieczysław, Stanisław, Marianna, Konstancja 7 (2507)

66. Wieś Straczanka
Lachowicz J + Marianna 40 = Michał , Rufina, Salomea, Teofila 4
Pawłowicz Ludwik  + Helena 40
Pawłowicz K + Izabela 37 = Nikodem, Adela 13
Pawłowicz H + Stefania 35 = Józef, Jadwiga, Marianna 3; matka – Katarzyna . Pawłowicz Klemens.
Mackiewicz J + Domicela 67 = Józef, Jan, Emilia, Stefania, Izydor, Teofila 5
Sielicki Eliasz; Sielicki Julian; Sielicka Julianna, Sielicka Anna; Sielicka Aniela; Sielicka Helena 15
Pawłowicz J + Petronela 45 = Konstanty, Ewelina 11
Pawłowicz M + Petronela 28 = Izydor, Bernardyn, Marianna 7, Helena.
Pawłowicz M + Grasylda 18 = Wiktor.
Pawłowicz Franciszek 27
Maciasowicz A + Wiktoria 23 = Jan, Eliasz, Grasylda 3; Janowicz Agnieszka 60; Janowicz Franciszek;
Janowicz J + Rozalia 40 = Adolf, Władysław, Jan, Helena 5, Bronisław.
Janowicz M + Rozalia  = Janowicz F + Izabela 35 = Julian, Helena, Stefania 2; Janowicz Józef.
Janowicz Anna  40 = Michał , Feliks , Franciszka 7
Janowicz M + Marianna 78; Miłosz J + Michalina 30 = Zygmunt, Stanisław, Jadwiga 2; Miłosz J + Marianna 35 = Stefan  (2350), Anna 2 (2548)

67. Wieś Gurniki
Lachowicz A + Tekla 40 = Walerian, Weronika, Melania 7
Sołowiej (Słowik) J + Anna 60 = Gabriela 20, Sołowiej W + Helena 20 = Władysława 1;
Sołowiej (Słowik) Petronela 40
Lisowiec F + Aniela 37 = Walerian, Emilia, Stanisława, Władysława, Bronisława, Ewelina 3, Teofila
Sołowiej (Słowik) M = Józef, Julian, Franciszek, Julianna 16; Sołowiej (Słowik) Izydor; matka – Michalina; Sołowiej (Słowik) A + Izabela 30 = Izabela 11
Lachowicz Krystyna  34 = Bronisław, Michał, Adolf, Albin, Jan 6, Wacław
Lachowicz F + Antonina 33 = Władysław , Bronisław
Lachowicz S + Ewa 40 = Bernard, Józef , Melania 10
Rutkowska Petronela  50 = Józef, Teofila 16
Sołowiej (Słowik) Anna = Sołowiej K + Adela 30 = Karol, Bonifacy; Sołowiej (Słowik) F + Marianna 28 = Stefania 1
Sołowiej (Słowik) M + Marianna 30 = Teofila 9; Sołowiej (Słowik) Gabriela 20
Rutkowski J + Marianna 23 = Helena 3 miesiące
Sucharzewski S + Petronela 42 = Jan, Julian, Hipolit, Władysław, Weronika , Teofila 14, Walerianna; matka – Rozalia
Baran F + Justyna 30 = Walerian; Lachowicz Magdalena 40
Miłoszewicz F + Aniela 40 = Wincenty, Zygmunt, Józef, Michał, Teofila, Karolina 12
Iwancewicz Jerzy  (2394) + Aniela 40; Drozd Emilia 40 (2594)

68. Zaścianek Krykiszki
Żołnieruk  F + Aniela 30 = Antonina, Weronika 1; Żołnieruk Anna 16
Łukaszewicz Michał; Łukaszewicz Jan; Łukaszewicz F + Maria 25 = Józefa 1; Łukaszewicz Aniela 20
Łukaszewicz F + Helena 30 = Adela, Marianna, Bronisława 5, Józef
Łukaszewicz W + Magdalena 30 = Teofila 1; Łukaszewicz Jan; matka – Helena;
Łukaszewicz J + Marianna = Łukaszewicz J (2404)+ Aniela 30 = Stanisława, Stefania, Helena 3, Salomea; Łukaszewicz Paulina 17;
Iwancewicz Klara = Antonina 40 (2617)

69. Młyn Stracza
Pawłowicz K + Katarzyna 40 = Kajetan, Izydor, Stanisława, Salomea, Stefania 14, Józefa (2622); Lachowicz Izydor 22 (2408)

70. Majątek Stracza
Prokop S + Albina 34 = Bolesław, Feliks, Konstanty, Jadwiga 10
Litwinowicz S + Marianna 24 = Władysław, Anastazja 1; Bobrówka Franciszek 13
Kagel J + Kazimiera 40 = Maciej, Izydor, Jan, Melania 12
Gal A + Helena 27 = Józef, Bronisław, Wiktor, Stanisław
Możejko I + Aniela 37 = Stanisław,  Stefania 13;
Purłań A + Anna 27 = Józef , Helena 2
Kormański A + Józefa 30 = Witold, Helena 4, Jadwiga
Miłosz K + Aniela 28 = Wiktor, Jadwiga 7, Salomea
Łonc  (Łąc) Paweł; matka Aniela  40 = Józef  (2434); Łonc  (Łąc) Agnieszka 23 (2641)

71. Zaścianek Jadobory
Ławrynowicz A + Magdalena  = Ławrynowicz I + Marianna 33 = Bronisław, Michał, Marianna 5; Michnowicz Paulina  50; Łośniawski Konstanty 14
Ławrynowicz L + Marianna 47 = Wincenty, Bolesław, Franciszek, Władysława 3; matka – Elżbieta
Ławrynowicz Michał; Ławrynowicz Aleksander; Ławrynowicz Aniela 30 = Weronika, Stefania 10, Witold
Ławrynowicz Izydor; Ławrynowicz Michał; Ławrynowicz Helena 27;
Sapiego Wincenty  (2449) + Rozalia 50 (2653)

72. Wieś Kościewicze
Ławrynowicz A = Ławrynowicz J + Tekla  = Ławrynowicz F + Helena 25 = Helena 5, Franciszek
Michnowicz M + Izabela 50 = Walerianna 16
Michnowicz Michał + Julianna 55 ; Konczanin J + Felicja 33 = Felicja 10, Józef
Subocz K + Marianna 27 = Michał, Franciszek, Romuald, Adam, Julian, Aniela, Felicja 13, Teofila
Michnowicz A = Michnowicz  A + Grasylda 28 = Józef, Alfons; Michnowicz Klemens
Łoś A + Marianna 30 = Bolesław, Bronisław, Melania 7; matka – Marianna
Łoś F + Franciszka 30 = Józef, Jan, Teofila 4, Marianna
Łoś T + Izabela  = Łoś T + Michalina 30 = Izydor, Władysław, Bronisława 10, Felicja
Michnowicz J + Kazimiera  = Michnowicz A + Jadwiga 23 = Olimpia 3, Adolf; Michnowicz Józef  + Anna 25 ; Jefimasyn Eliasz 23; Michnowiecz Teofila 19
Bubniel M + Antonina 60 = Antoni, Izydor , Michalina 30
Sakowicz D + Józefa 50 = Franciszek, Aniela 23
Sakowicz J + Antonina 25 = Joachim, Melania 2; matka – Magdalena
Sakowicz M + Izabela 40 = Edward, Konstanty, Emilia, Felicja 6; Sakowicz Stefan
Pomiećko  W + Rozalia 36 = Franciszek, Emilia, Stanisława, Weronika 6, Monika
Pomiećko  J + Anastazja  = Pomiećko Albin  + Salomea 19; Pomiećko  Izabela 23
Pomiećko  M + Marianna 35 = Franciszek, Florian, Felicja, Helena, Weronika 4, Bronisława
Pomiećko  A + Aniela 30 = Romuald, Władysław, Izydor, Zygmunt, Wiktor
Szapel A + Stefania 25 = Józef, Zygmunt, Edward, Rozalia 9
Klip A +  Marianna 42  = Aleksander, Jadwiga, Kazimiera 13; Klipo Paulina 28
Michnowicz A + Marianna 60 = Izydor, Franciszek, Celina 18
Pomiećko  J + Aniela 30 = Adolf, Rafael, Mieczysław, Jadwiga 13; matka – Anna
Pomiećko  F + Marianna 35 = Bolesław, Jan, Edward, Hipolit, Teofila 9, Olimpia
Pomiećko  F + Marianna 50 = Bolesław, Jan .
Borowska Elżbieta  55 = Aleksander, Emilia, Aniela, Felicja 17, Helena
Michnowicz M + Wiktoria  = Michnowicz W + Marianna 40 = Jan, Franciszek, Bronisław, Józef
Michnowicz A + Emilia 40 = Adela, Helena 8;
Malawka Michalina 50
Malawka J + Karolina 40 = Romuald
Michowicz Agata  40 = Wincenty, Jan
Michnowicz Izabela  35 = Antoni, Marianna 15, Stefania,
Konczanin M + Izabela = Konczanin D + Stefania 30 = Julian, Władysław, Marianna 16, Bronisława; Konczanin M + Stefania 30 = Adolf, Alfons, Stanisław, Sabina 5
Maciasowicz J + Julianna 27 = Franciszek, Józef, Władysław, Felicjanna 5; matka – Marianna
Maciasowicz J + Marianna 50 = Zygmunt ; Sakowicz Malwina 25
Michnowicz M + Ewa 70 = Michnowicz J + Rozalia 45 = Michał, Bronisław (2565), Malwina 17 (2750)

73. Zaścianek Domaradziszki
Iwancewicz A  = Wincenty, Gabriela 23, Michał
Iwancewicz Michalina  30 = Bronisław, Stanisława 15
Iwancewicz Izabela 40 = Walerianna 23, Teofila
Sołowiej (Słowik) F + Ludwika 30 = Albin, Dionizy, Adela 11, Bronisława ; matka – Maria
Sołowiej (Słowik)  J + Marianna 55 = Hipolit, Izabela 20; Lachowicz Stanisława 13
Sołowiej (Słowik)  A + Emilia 30 = Izydor, Antoni, Helena, Weronika 8, Józefa; matka Marianna
Moroz (Mróz) A + Michalina 30 = Wiktor, Władysław, Michał
Sołowiej (Słowik)  F + Franciszka 50 = Konstanty, Michał, Helena 13
Sołowiej (Słowik)  M + Izabela 45 = Michał, Franciszek, Zygmunt (2587), Izabela, Franciszka, Stefania 3, Stanisława (2777)

74. Wieś  Znachary
Iwancewicz I = córka Marianna  40 , syn Józef, Franciszek, Salomea 25, Marianna
Lachowicz J + Franciszka 30 = Mikołaj, Jan, Maria 4, Stanisława; Malżuk Adela 19
Łastowska Aniela  40 = Konstanty, Edward, Witalis ; Lachowicz Krystyna  50
Lachowicz M + Justyna 56 = Stanisława, Gabriela 15 , Marianna
Sołowiej (Słowik)  M + Julia 46 = Julian, Kazimiera,  Paulina 9; Lachowicz Magdalena 24 = Adela 8, Weronika
Sołowiej (Słowik)  S + Karolina 33 = Antoni , Bronisława, Stefania 1; Sołowiej (Słowik) J + Rozalia 
Sołowiej (Słowik)  K + Ewa 37 = Jan, Franciszek, Wiktor, Bronisława 9, Salomea; Sołowiej (Słowik)  K
Łastowski J + Elżbieta 50 = Józefa 20; Sołowiej (Słowik)  Elżbieta 30 = Jan
Łastowska Ewa  37 = Olimpia 8, Helena 
Wojciechowicz Wiktor + Franciszka 25; Wojciechowicz Józef; matka – Ewa 50
Iwancewicz M + Izabela 40 = Bolesław, Bronisław, Józef, Jadwiga 19, Weronika
Iwancewicz Teofila = Konstanty, Helena, Melania 12; Iwancewicz  Filomena 45;
Lachowicz F + Paulina 47 = Adolf, Salomea, Franciszka, Jadwiga 3, Teofila
Kieżuć Maciej  + Michalina 40
Lachowicz Jerzy; Lisowiec M + Teofila 25 = Antoni , Jadwiga 14
Lachowicz J + Maria 24 = Franciszek, Julian;
Lachowicz F + Antonina 60 = Franciszek, Antonina 12
Pilwiński J + Teresa 40 = Michał, Adam, Franciszek; matka – Marcela
Pilwiński T = Pilwiński J + Helena 25 = Serafin , Marianna 3
Łukaszewicz Józef  + Józefa 40
Łukaszewicz P + Stefania 40 = Walerian, Józef , Edward
Łukaszewicz J + Krystyna 45 = Michal (2641), Helena 18, Jadwiga (2838)

75. Wieś Tołaje
Iwancewicz Piotr ; Iwancewicz A + Paulina 38 = Józef, Józefa 13, Malwina
Iwancewicz W + Antonina 40 = Wincenty, Helena 7, Gabriela; Iwancewicz Karolina 35
Danowska Marianna  40 = Józef 13; Jasiul Justyna  100;
Jasiul A + Michalina 70 = Jasiul I + Marianna 28 = Józef, Bronisław; Jasiul Anna  40 = Walerian, Jadwiga 11
Jasiul J+ Julia 30 = Witold, Józef, Michał, Stanisława 16,
Babicz P + Rozalia 50 = Józef, Michał, Stanisława, Helena 14, Maria
Pieczatowski A + Justyna 38 ; syn Wincenty, Mikołaj, córka Adela, Maria 15, syn Michał
Jasiul M + Rozalia 45 = Józef, Helena, Marianna, Bronisława 7; Jasiul Aniela 30
Sołowiej (Słowik) J + Aniela 30 = Michał, Władysław; Sołowiej Franciszek; Sołowiej  Feliks, matka – Antonina
Kieżuć J + Rozalia 40 = Julian, Sylwester, Władysław
Kieżuć Maria  30 = Józef, Stanisława 9, Helena
Pieczatowski W + Konstancja 60 = Aniela 30, Izabela ,
Łukaszewicz W + Rozalia  = Łukaszewicz J + Marianna 23 = Helena, Joanna 1, Władysław (2679); Romanowska Marianna 30 (2879)

76. Wieś Niećki
Abramowicz K + Katarzyna 35 = Kazimierz 
Abramowicz A + Marianna 35 = Izydor, Józefa, Marianna, Emilia 3, Bronisława
Łogownik J + Emilia 28 = Michał , Paulina 2, Jadwiga, Weronika; Łogownik Zofia
Łuszczyk A + Emilia 30 = Michał, Bolesław, Józefa 13
Łogownik Feliks 27; matka – Franciszka ; Romejko Anna 17
Łogownik J + Anna 50 = Jan, Aniela 17
Łuszczyk K + Izabela 35 = Izydor, Bronisław, Michał, Stanisława 2
Romejko J + Wiktoria 30 = Władysława 10, Marianna
Łogownik W + Marianna 30 = Andrzej, Barbara 16, Marianna; matka – Paulina
Łogownik J + Rozalia 60 = Antonina 20
Łuszczyk S + Benedykta 50 = Stanisław, Izydor
Łogownik Ludwik  + Marta 50; Sawicka Anastazja 50 = Stefania 9
Łuszczyk Ignacy  + Karolina 50 ; matka Justyna
Krysztofowicz (Krzysztofowicz) F + Stefania 30 = Władysław, Jadwiga 3; Krysztofowicz (Krzysztofowicz): Piotr;  Józef;  Benedykta 17
Drozdowski Wincenty + Salomea 70 ; Guszcza L + Adela 37 = Alfons, Adolf, Adela 16, Melania 
Abramowicz M + Wiktoria 40 = Michał, Andrzej, Feliks, Klemens, Bolesław; Adela 10, Weronika; Waszkowski Jan 59
Abramowicz A + Feliksa 40 = Jan, Józef, Stanisława 9
Romejko M + Paulina 35 = Mikołaj, Józef, Edward, Marianna 13, Jadwiga; matka – Elżbieta ; Kuckiewicz Ludwik 18
Romejko Michał  + Wiktoria 20 ; Romejko Antonina 16, matka – Zofia ; ojciec – Adam
Achranowicz F + Emilia 25 = Helena, Apolonia 5, Marianna; matka – Józefata
Achranowicz A+ Anna 55 = Achranowicz M + Adela 31 = Adolf, Mikołaj, Władysław, Emilia 6, Teofila
 Łuszczyk Marianna  50 = Michał ;
 Łuszczyk Karolina  32 = Adam, Wiktor, Julia, Stefania 9, Maria; Szymeczko Justyna  70
 Łopata (Łopato)  Zofia  50 = Marianna 20
 Łogownik J + Anna 45 = Bolesław, Weronika 18, Stefania
 Bekisz Józef  + Karolina 90
 Suchocka Elżbieta = Bronisław  (2742); Suchocka Emilia  30 = Stanisława, Marianna 5, Helena ( 2958)

77. Wieś Łuszczyki
 Wolejko ( Wołejko) Antonina 80; Żebrowska Marianna 36; Juchniewicz Michał 20; Juchniewicz Adam  + Aniela 45; Nowoszyńska Marianna 70; Nowoszyńska Zofia 80;
 Chuda Marianna 30; Gołąb Anna 80
 Supko F + Anna  = Supko M = Edward, Zygmunt, Witold, Anna, Weronika, Elżbieta 10, Adelina; (Supko A + Krystyna 40 = Jan, Józef, Rozalia 17, Teofila); Supko A + Stefania 40 = Stanisław 11, Helena; (Supko F + Eleonora 30 = Apolinary )
 Cikto J + Wincenty 40 = Wiktor, Zuzanna, Paulina, Emilia, Albina 6, Franciszka
 Babicz J + Anna  = Babicz F + Józefa 25 = Józef; Babicz Stanisława 17
 Babicz M + Katarzyna 35 = Jadwiga, Marianna, Felicjanna, Weronika 6, Sabina; Babicz Jan  +  Wanda 50
 Burdyłowski  (Burdiłowski) A + Kazimiera 50 = Zofia 11; Skipor Michał 11
 Babicz M + Ewa 55 = Babicz J + Michalina 23 = Bronisław; Babicz Bolesław; Babicz Bronisława 18
 Babicz S + Józefa 40 = Józef, Antonina 20; matka – Anastazja
 Babicz S + Marianna 40 = Stanisław, Jan, Franciszek, Piotr, Józefa, Melania 11, Marianna
 Babicz K + Marianna 35 = Kazimierz, Bronisław, Hipolit, Adela 6
 Babicz K + Karolina 50 = Klemens, Emilia, Józefa 17, Stanisława
 Szeptucha M + Justyna 50 = Józef, Mieczysław, Jan; Wolejko ( Wołejko) N + Antonina 35 = Kazimierz, Bronisław, Antonina 11
 Piwcewicz M + Augustyna 70 = Antoni, Edward, Witold; Zdanko Józef 21; Burdyłowski (Burdiłowski) Alojzy 13 ( 2795); Wołujewicz Teofila 20; Babicz Józefa 20( 3016)

78. Wieś Korki
  Samko A = Adolf, Bolesław. Jerzy, Jan 25; Samko Agata  65 = Melania 18. Józefa
 Kisiel A = Kisiel J + Józefa 30 = Monika, Stanisława 4; Samko Michał  + Rozalia 24;
 Kurkul J + Anna 35 = Franciszek, Bolesława, Józefa, Stanisława 7, Wiktoria
 Samko M + Zofia 50 = Antoni, Michał, Marianna 11, Helena
 Kurkul J + Stefania 40 = Bolesław, Alfons, Michał, Michalina 10, Jadwiga
 Kurkul M + Michalina 24 = Bronisław, Weronika 2;
 Grycuk K + Michalina 30 = Jan, Klemens, Helena 9; Grycuk Justyna 50
 Korecka Zofia 60 = Stefania 20
 Korecki M + Antonina 27 = Jadwiga 2
 Kotek A + Aniela 54 = Zofia 18
 Kotek Józef  + Aniela 18 ; matka – Elżbieta ; robotnik – Kurkul Bronisław 16
 Kurkul Karolina  50
 Kurkul J + żona Kurkul Anna = Joanna  23, Kurkul K + Stanisława 23 = Józef;
 Kotek A + Zofia 65 = Marianna 19,
 Wirszyłło S + Michalina 30 = Jan, Wiktoria 9, Stanisława,
 Wirszyłło F + Aniela 45 = Antoni, Józef, Bronisław, Feliks, Ludwika, Marianna 8, Bronisława
 Kurkul A + Julia 24 = Stanisława 1
 Kurkul K + Konstancja 50 = Jan, Michał, Walenty 
 Kurkul J + Justyna 45 = Bronisław, Stefania, Józefa 14, Marianna
 Kurkul J + Wiktoria 20 = Stanisława 1; matka – Petronela
 Kurkul F + Marianna 50 = Stanisław, Elżbieta 19
 Kurkul M + Michalina 30 = Feliks ; córka Aniela, Emilia, Helena, Malwina 5, Gabriela
 Kurkul J + Marianna 28 = Władysław, Józef 11
 Kurkul Justyna  50 = Aniela 18
 Kurkul Rozalia  50 = Helena 20, Marianna
 Kurkul J = Michał 38 , Władysław, Jan
 Kurkul Antoni ; Kurkul Michalina 50 = Franciszek, Antoni, Anna 22, Justyna
 Grycuk A + Krystyna 50 = Michał, Feliks, Rozalia 20, Józefa
 Grycuk J + Elżbieta 55 = Wiktor, Helena 16
 Samko Franciszek 32; matka – Rozalia
 Kurkul Krystyna  50 = Antoni
 Kurkul Wincenty  + Anna 60
 Kurkul A + Magdalena 40 = Michał, Ewa 30
 Kurkul A+ Aniela 40 = Bolesław, Feliks, Stanisław, Albin, Stefania 11
 Kurkul J + Konstancja 48 = Jan, Wincenty, Franciszek, Gabriela 18
 Kurkul A + Elżbieta 40 = Andrzej, Adolf, Michalina, Helena, Stanisława 4, Jadwiga ;
 Grycuk J + Marianna  = Grycuk S + Stefania 28 = Stefania 3, Antonina
 Grycuk A + Anna 50 = Melania, Marianna 10, Salomea; Grycuk Wincenty 50
 Grycuk M + Anna 60 = Elżbieta 20, Malwina
 Januszko Antoni ; Januszko Józef ; Januszko Izabela 40; Januszko Petronela  65
 Januszko Józef ; Januszko Justyna  50; Januszko Julian ; Januszko Izabela 22
 Samko M + Michalina 45 = Józef, Teofila, Marianna, Józefa, Weronika 7, Helena
 Głuchowska Michalina 30 = Józef, Helena, Bronisława, Józefa 7, Malwina
 Samko S + Anna 40 = Jan, Emilia 9
 Głuchowski J + Konstancja 60 = Głuchowski Antoni + Rozalia 30; Głuchowski Wincenty ; Głuchowska Michalina 32; Głuchowska Marianna
 Sergiej F + Marianna 40 = Józef, Stanisław, Hipolit, Zygmunt, Helena 16, Bronisława ; Sergiej:  Antoni  (2900) ;  Melania 15;  Emila 48 ; matka – Sergiej Agata  (3143)

79. Wieś Kurkule (Kurkuły)
 Jakubowicz Izabela  60
 Nowoszyński M + Stefania 28 = Michał, Mikołaj
 Miłosz F = Miłosz B + Jadwiga 30 = Zygmunt, Michał, Helena 1; Miłosz Emilia 26
 Kurkul M + Marianna 46 = Józef, Bernard, Izydor, Wincenty, Michał, Jadwiga, Władysława 5, Marianna; Kurkul Józef ; Kurkul Michał
 Jurgiel A + Michalina 70 = Maciej, Piotr, Aniela 21, Józefa
 Jurgiel Michał  + Anna 20 ; Romejko Anna  40 = Michał, Jarosław, Anna 17
 Jurgiel T + Helena 40 = Michał, Marianna 5; Jurgiel F + Aniela
 Janowicz F = Janowicz A + Melania 33 = Antoni, Feliks
 Kurkul J + Krystyna 60 = Mikołaj, Anna 19
 Kurkul M = Kurkul B + Antonina 20 = Antoni; Melania 16 ; Kurkul Petronela;
 Symonowicz (Szymonowicz) K + Izabela 30 = Hilarion, Adolf, Bronisław
 Kurkul Antonina 24 = Stanisław, Marianna 3
 Symonowicz (Szymonowicz) Izabela 32 = Izydor, Michał, Antoni, Stanisława 1
 Szuszko J + Franciszka 35 = Bronisław, Jarosław, Romuald
 Szuszko M + Anna 28 = Władysław, Michał, Stanisława 6, Bronisława
 Symonowicz (Szymonowicz) J = Adam , Józef 12
 Emilian M = Michał, Franciszek 14
 Emilian Michalina 40 = Walerianna, Bronisława 9; Gryczenas M =córka  Pelagia 25 = Stanisław, Wincenty
 Szczuczko F + Oktawia 28 = Franciszek, Weronika 6, Helena
 Ostrouch M + Magdalena 52 = Michał; Rymszo Michalina 30
 Kopacz F + Ewa 34 = Franciszek, Adolf; Kopacz Michał ; Kopacz Aniela  50 ; Kopacz Krystyna  40 = Józef, Michał, Malwina 19,  Feliks, Adam, Adela
 Nowoszyński A +  Aurelia 23 = Weronika 1; Nowoszyńska Tekla 20;
 Kurkul F + Marianna 30 = Franciszek, Helena 7, Melania; Nowoszyński J + Krystyna 32 = Adolf, Stanisław 7, Jadwiga
 Kurkul J + Emilia 40 = Jan
 Kuniej  Mikołaj  + Aniela 20
 Łopaszyński M + Marianna 40 = Michał, Józef, Nikodem, Konstanty; Kurkul Franciszka
 Jakubowicz M + Elżbieta 55 = Michał, Franciszek, Stefania 21, Stanisława
 Kurkul M + Anna 55 = Jerzy , Jan , Władysław  (2990), Gabriela 17 (3206)

80. Zaścianek Czarna – Łuża (Kałuża)
 Jaksztowicz Józef ; Jaksztowicz Jan ; Jaksztowicz Antoni 39; Speglanin Michalina 25
 Lipiński J + Marianna 60 = Józef
 Panowa Julia  60
 Lipińska Wiktoria  55
 Adamowicz S + Józefa 35 = Helena , Emilia , Zofia, Jadwiga, Stanisława 4, Marianna
 Kosiak J + Karolina 40 = Konstanty, Julian, Jan, Adolf (3001), Anna, Jadwiga 8, Teofila  (3221)

81. Zaścianek Gliniszcze II
 Jadziewicz M + Karolina 70
 Lach J + Michalina 25 = Józef ; matka -  Marianna   ; Lach Michalina 19
 Sielewicz M + Justyna 70 ; Baturo J + Joanna 38 = Zygmunt, Edward, Aleksander, Jan (3010), Gabriela 10, Julia  (3229)

82. Zaścianek Gliniszcze I
 Emilian J  + Emilia 50; Emilian Franciszek ;  Emilian Franciszka 14; Emilian Adela
 Emilian J + Aniela 60 = Antoni, Józef, Michał
 Emilian Marianna  50 = Józef , Marianna 20;
 Emilian S + Adela 45 = Franciszek
 Sielewicz W + Rozalia 45 = Michał , Jadwiga, Stanisława 7, Stefania
 Sielewicz J = Sielewicz F + Teofila 28 = Michał, Marianna, Helena 1, Jadwiga; Sielewicz J + Aniela   = Sielewicz M + Elżbieta 36 = Feliks, Stefania, Melania 12, Tekla; Sielewicz Adela 18
 Emilian M (3028) + Józefa 34; Emilian Weronika ; Emilian Melania 24; Emilian Elżbieta  (3254)

83. Zaścianek Budwieszki
 Bielewicz  M + Agata 45 = Bonifacy, Polikarp, Leon, Stefania 15, Weronika
 Siemaszkiewicz:  Jan;  Anna 35;  Helena; matka – Siemaszkiewicz  Helena  65 ;  Kieżuń Julian 13
 Sielewicz F + Aniela 40 = Franciszek (3036) , Weronika, Melania, Bronisława 2, Malwina  (3265)

84. Zaścianek Niwie
 Sielicki J + Michalina  = Sielicki M + Izabela 25 = Narcyz, Michał, Marianna 1; Sielicka Kazimiera 60
 Sielicki F = Sielicki F + Teofila 25 = Józef, Marianna 4, Konstancja; Sielicki J (3044)+ Aniela 23 = Helena 4; Jaroszewicz Konstancja 20 (3275);

Wieś Nowosiółki Bliskie
(dokończenie miejscowości występującej wcześniej  nr 817-830 )
 Ledak J + Justyna 50 = Konstanty, Salomea, Aniela 14; Ledak J + Ewa 50 = Adela 13;
 Sielewicz M + Marianna 50 = Franciszek, Jan, Teofila 19, Helena
 Ledak M + Rozalia 50 = Adam, Stanisław, Stanisława 16, Aniela
 Gilgiewicz Marianna  = Jan, Emilia 19, Julia
 Ledak Elzbieta 57 = Józef, Franciszek, Julian, Wiktor, Salomea 11
 Moroz (Mróz) J + Franciszka 40 = Marianna 19
 Lubochoński T + Józefata 75 ; Grycuk Michalina 30
 Emilian M + Wiktoria 60 = Franciszek, Paulina 20, Anna
 Morawski W + Emilia 45 = Izydor, Kajetan, Izabela 18, Helena
Morawski Kazimierz  (3066) + Krystyna 47 (3302)

       85.  Zaścianek Kupkowszczyzna                                            
 Mackiewicz J + Aniela 59 = Adolf , Aniela 20; Kieżuć Marianna 10
 Mackiewicz M = Adolf,Teofila 20; Kieżuć Paulina 13
 Mackiewicz  Mikołaj ; Fiedorowicz (Fedorowicz) J +  Franciszka 30 = Anastazja 3; matka – Agata
 Mackiewicz J + Julia 48 = Malwina 15, Marianna
 Moroz (Mróz) M + Józefa 40 = Kazimierz, Jan, Jadwiga, Emilia, Józef 6, Bernard
 Moroz (Mróz) W + Izabela 45 = Stefan, Franciszek, Adolf , Łukasz, Antoni, Józef, Teofila 13
 Moroz (Mróz) M + Maria 40 = Józef, Julianna 10
 Mackiewicz F + Elżbieta 50 = Adolf, Eliasz (3090), Teofila, Anna 17, Weronika ( 3324)

86. Wieś Małe Stołpieniaty
 Korczakowska Aniela  30 = Michał, Onufry
 Mackiewicz P + Gabriela 33 = Michał, Franciszek, Helena 7, Stanisława
 Sielewicz F + Gabriela 40 = Jan, Andrzej, Albin, Franciszek, Helena 16, Stefania
 Borkowski Jan ; Borkowski Franciszek 16
 Borkowski M+ Helena 40 = Józef, Edward, Adolf, Władysława, Salomea, Stanisława 14, Genowefa
 Mackiewicz P + Magdalena 20 = Jan, Władysław, Marianna 1
 Pomiećko (Polićko) W + Marianna 50 = Adam, Bronisława 1; Mackiewicz Gabriela; Mackiewicz  Marianna 10; Mackiewicz Julian; Mackiewicz Jarosław;
 Mackiewicz W + Helena 30 = Teofila 10 ; matka – Karolina
 Mackiewicz J + Teofila 20 = Sabina 2, Weronika; Mackiewicz Eliasz ; Mackiewicz Julian; Mackiewicz  Michał; Mackiewicz Adela 7; Mackiewicz Agata ; Mackiewicz Petronela 60
 Mackiewicz J + Stefania 28 = Michał,  Jan, Bronisława 1; Mackiewicz Józef
 Mackiewicz S + Helena 50 = Jan, Bolesław, Gabriela , Aniela 9, Emilia
 Mackiewicz P + Marianna 47 = Izydor, Jadwiga, Józefa 15, Weronika ; (Mackiewicz Paweł ( 3129) + Marianna 25) (3361)

87. Wieś Wielkie Stołpieniaty
Mackiewicz J + Joanna 26 = Bronisław ; matka – Marianna
 Mackiewicz A + Emilia 34 = Jan, Michał, Salomea, Helena 4, Konstanty; Moroz (Mróz) Antoni 17
 Moroz (Mróz) J + Kazimiera 45 = Onufry, Helena 16, Franciszka
 Moroz (Mróz) M = Józef , Gabriela 17
 Makarewicz Zygmunt, Makarewicz Maria 19; Mackiewicz Anna
 Mackiewicz S = Mackiewicz J + Stefania 35 = Władysław. Weronika 8; Mackiewicz Izabela 35
 Mieczkowski J + Anna  = Mieczkowski A + Helena 30 = Bronisław, Franciszek, Sabina 1
 Jaskiewicz J + Gabriela 28 = Monika 8, Alfons, Walenty, Władysław; Jaskiewicz Helena 18
 Babicz A + Helena 35 = Józef, Franciszek, Izydor, Felicja 11
 Babicz J + Izabela 30 = Justyn, Romuald, Bernard, Edward, Weronika 1
 Babicz J + Helena 30 = Józef, Emilia 11, Stefania; Babicz Aleksander ; Elżbieta 30
 Jasiul Józef; Jasiul Nikodem; Jasiul Marianna 23; Jasiul Wiktoria  55
 Jasiul M + Maria 50 = Michał, Olimpia, Józefa 8, Sabina
 Jasiul A + Elżbieta 40 = Piotr, Józef, Anna, Bronisława, Adela, Marianna 4, Adelina
 Moroz (Mróz) M + Anna 48 = Michał, Franciszek
 Onufrowicz J + Karolina 40 = Jan, Stefania 18, Stanisława; Onufrowicz W + Anna 30 = Helena 2; Onufrowicz Marianna 35
 Onufrowicz Marcin + Anna 60; Runowicz S + Franciszka 27 = Weronika 12, Helena, Franciszek, Władysław
 Mackiewicz M+ Elżbieta 40 = Józef, Albin
 Klewiado J = Anna 45 = Michał, Józef, Anna 18, Weronika
Michnowicz Stanisław; Michnowicz Teofila 15; Michnowicz Bolesław; Michnowicz Rozalia 60; Subocz Wacław 10
Michnowicz J + Ludwika 50 = Julian; Misiewicz (Misewicz) Franciszka 15; Misiewicz (Misewicz) J + Anna 25 = Józef, Julian, Marianna 2
Mackiewicz S + Karolina 28 = Izydor, Bronisław; Jaskiewicz Malwina 13
Mackiewicz A + Helena 35 = Weronika 10; Mackiewicz Michał ;
Lachowicz A + Aniela 37 = Józef, Franciszek, Adam, Stanisława, Adela 3; Lachowicz J + Józefata
Lachowicz M + Aniela 45 = Franciszek, Helena 20, Stanisława
Mackiewicz F + Helena 40 = Franciszek, Władysław, Jan, Wiktor ,
Mackiewicz Michał ; Mackiewicz Stanisław ; Mackiewicz Agata  60; Drozd Malwina 28 = Helena 3
Michnowicz J + Rozalia 22 = Franciszek , Weronika 1
Mackiewicz Michał ; Mackiewicz Jan; Mackiewicz Marianna 30; Mackiewicz Marianna ;  Szyłak Franciszek 14
Michnowicz J + Emilia 30 = Józef, Helena 7, Adela ; Michnowicz Marianna ;
Michnowicz Maria  25 = Józef , Stefania 2
Mackiewicz J = Mackiewicz F + Stanisława 20 = Michał, Jan (3226); córka Mackiewicz J – Izabela 45 (3450)

88. Miasteczko Świr
Wirszyłło S + Rozalia  = Wirszyłło E + Ludwika 30 = Franciszek, Jadwiga, Weronika 4, Franciszka
Wirszyłło M + Paulina 40 = Michał, Anna, Emilia, Weronika, Maria 3, Walerianna
Sołowiej (Słowik) J + Adela 30 = Józef , Genowefa 7, Wiktoria
Moraczewski Mikołaj  + Katarzyna 70; Jajkow Wincenty 70
Stanul Urszula  50 = Julian, Bolesław, Jan ; Jurewicz Helena 7
Maracz A + Anna 30 = Józef, Adela 3
Łopato Maria 28 = Helena, Stefania 6; Sylmanowicz Krystyna 40; Fedorowicz Hipolit 16
Michnicz M = Emilia , Weronika 8, Józef
Karol Maria  = Emilia 20
Lewicki A + Elzbieta 30 = Zygmunt, Wiktor, Weronika, Stefania, Stanisława 4, Józefa,
Kamieński F + Maria 50 = Bronisław, Aleksander, Marianna 14, Alfons
Pieczatowska Julia  50 = Józef
Busza J + Anna 40 = Justyn , Stanisława, Maria 5, Jadwiga
Kułago F + Anna 67 = Józef
Mełłuń F+ Zofia 28 = Jan , Genowefa 4
Bubiłko Wawrzyniec (Laurenty)  + Krystyna 70
 Andruszkiewicz Stanisław  + Aniela 40
Giringo (Hyryngo) Antonina 50 = Marianna 10
Achranowicz S = Achranowicz J + Malwina 22 = Franciszka 5
Kreusz Jan  + Agnieszka 60 ; Saniuk Szymon 60
Kisiel Maria  50 = Franciszek
Rackiewicz Michał  + Anna 44
Sielewicz J + Krystyna 35 = Józef, Franciszek ; matka – Paulina
Moroz (Mróz) Aniela 45 = Helena 5, Józef ;
 Nieścierowicz Franciszka 67; Juducka Kazimiera 69
Ledak F + Paulina 39 = Melania 18
Karol S + Aniela 62 = Anna 13
Kosteczko J + Tekla 30 = Mieczysław, Helena 10, Wanda
Podmostko J + Emilia 25 = Marianna 1
Podmostko Wincenty 35; Lubochońska Aniela 40 = Michał, Józef, Zofia 7; Lubochońska Paulina 27; Podmostko Justyna ;
 Adamowicz J + Karolina 42 = Józef, Jerzy, Wiktor, Weronika 9
Janowicz Izabela  60
Terez H + Emilia 60 = Stanisława 25
Ustinowicz (Justynowicz) Kazimiera  = Leonard, Marian 22
Moraczewski Maciej + Cecylia 50; Nowoczyńska Domicela 44 = Franciszek, Witold, Pac Marianna 80; Bondarowicz Scholastyka 80; Łoś Magdalena 50
Stanul K + Maria 30 = Władysław , Józef , Justyna 2
Paszuk Anna  40 = Izydor
Malżuk Apolonia  30 = Jerzy , Franciszka 4
Baturo J + Anna 50 =  Baturo J + Felicja 30 = Jan, Edward, Mieczysław, Fabian, Ludomir; Baturo Anna 16
Łuszczyk Jan + Maria 60
Poznysz J + Karolina 30 = Józef, Władysław, Edward, Stanisława, Bronisława 4, Dominik
Emilian Szymon  + Marianna 65; Sucharzewski J + Michalina 50 = Weronika 4
Kosteczko W + Julia 50 = Józef , Jan
Achranowicz K + Zofia 34 = Piotr, Józef, Stanisława, Helena 9, Maria
Radziusz A + Emilia 35 = Bronisław, Maria 9
Miłosz W + Ewa 35 = Wincenty, Helena 9
Nowosielski Michał ; Nowosielski M + Konstancja 37 = Bolesław, Stefania, Maria 7; Wirszyłło Jan 18;  matka – Anna
Nowosielska Anna  35 = Ferdynand, Józefa; Nowosielski Bolesław
Jurgiel F + Prakseda 40 = Feliks, Helena 14, Monika
Kamieniecki J + Kazimiera 25 = Jan, Jadwiga 3
Jurgiel A + Rozalia 50 = Longina 10,
Łuksza Helena  33 = Donat, Apolinary, Anna 10, Olimpia
Lachowicz M + Rozalia 50 = Michał, Tomasz; Rozdziewicz Maria  50 = Sabina 12
Łuksza M + Helena 40 = Jadwiga , Helena, Emilia, Melania 11, Weronika
Łuksza J + Anna 25 = Piotr ; Łuksza Konstanty
Łuksza W + Krystyna 25 = Jan , Feliks , Joanna 1; Łukszo Rozalia
Smoleński W + Agata 52 = Wincenty, Weronika 7
Kumiszczo J + Paulina 26 = Franciszek, Maria, Stanisława, Weronika, Jadwiga 5, Emilia ,
Sakowicz M + Salomea 35  = Salomea 2,
Bujczyk Karolina  40 = Konstanty
Szyringo Antonina  40 = Bolesław , Anna 16
Oszakiewicz (Oszaniewicz) J + Weronika 30 = Ludomir, Zygmunt, Irena 3, Leodonia
Rakowicz Rozalia  50 = Władysław
Jurgiel I + Stefania 38 = Izydor, Stefania 10, Bronisława
Wiesztort Michał  + Aniela 60
Kumiszczo G = Kumiszczo M + Maria 30 = Józef , Helena 1; Kumiszczo Salomea 20; Kumiszczo Maria, Malbruk Justyn 11.
Łuksza M + Helena 30 = Kazimierz, Emilia 7, Jadwiga; Łuksza Mikołaj 
Kumiszczo W + Anna 50 = Michał
Jurgiel Aniela  = Jurgiel J + Maria 30; Jurgiel Franciszek
Pietrowski (Piotrowski) A = Antoni , Romuald, Zuzanna 13
Podmostko Jerzy  + Stefania 47
Nowosielska Krystyna  ; wnuczka – Bronisława 16
Nowosielski J + Monika 60 = Ferdynand , Emilia 22
Smoleńska Krystyna 70
Tranczek Cecylia 35 = Franciszek, Stanisława, Antonina 5; Kołypajło Bolesław 36, Martyszewski Aleksander 38, Wojciechowicz Emilia 18
Reszetin Teresa  72
Archanowicz Jan  39
Pietrowski (Piotrowski) M + Karolina 55 = Paulina 14
Michnowicz Adam  + Kazimiera 60
Baturo Maria  = Julia 35
Paszkiewicz P + Emilia 46 = Donat ; Paszkiewicz Eliasz 70
Baturo Elżbieta  56 = Jan
Kosteczko F + Józefa 35 = Jan, Franciszek, Malwina , Helena , Stefania, Maria 5, Franciszek
Kosteczko J + Marianna 30 = Jan, Józef, Alfons
Fedorowicz Onufry ; Fedorowicz Anna 39 = Andrzej , Wincenty , Stefania 1
Morgiewicz J + Anna 44 = Wincentyna, Bronisława 4, Weronika
Mończak W + Wincentyna 26 =  Jan,  Antoni, Stanisława 7
Kowiako Wincenty + Agata 57;
Jurgiel Michał  70; Bajko Teofila 40 ; Charewicz Anna 51 ; Bajko Jan 15
Krutkiewicz (Krótkiewicz) K + Olimpia 32 = Piotr, Kazimierz , Paulina 7
Markuń J + Michalina 33 = Jan, Michał, Konstanty, Antoni, Jadwiga 3
Morgiewicz F + Stanisława 35 = Władysław, Czesław, Augustyn, Paweł, Leonard, Antonina 12, Helena ; Korecka Izabela 37
Sawicki K + Julia 38 = Aleksander, Stanisław, Kazimierz, Emilia 3, Leokadia
Nakownicki Kazimierz  + Marianna 34
Wipcuń S + Julia 40 = Stanisław , Maria, Tekla , Helena 7, Jadwiga
Bujnicki Kazimierz 70
Szczuczko Rozalia  = Marianna 40 = Antoni
Jadziewicz Konstanty  + Tekla 35; Buka I = Maria 30 = Władysław, Michał , Marianna 3
Juchniewicz A + Jadwiga 35 = Jan, Paweł, Zofia 14, Helena
Browko I + Aniela 30 = Helena 1; siostrzeniec  - Siwicki Józef  9
Konczanin Ludwik 61; Konczanin Izabela  81; Kieżelis Marianna 52, służąca – Lachowicz Józefa 17
Sergiej J + Rozalia 36 = Jan, Adolf, Aleksander, Kazimierz, Józef
Baranowska Karolina  = Konstancja 38; Markowski Jerzy  (3440) + Helena 39 (3684)

89. Zaścianek Strapieliszki
Bielewicz K + Marianna 25 = Franciszek , Jan , Jadwiga 6
Bielewicz M + Stefania 35 = Michał, Adolf, Weronika , Emilia, Olimpia 7, Apolonia;  Bielewicz Teresa
Kosteczko T + Anna 40 = Weronika 12
Kosteczko M + Barbara 36 = Józef , Paulina, Teofila, Helena, Marianna 5, Stanisława; matka – Ewa
Emilian J + Elżbieta 40 = Józef, Zygmunt  (3452), Elzbieta 14, Stanisława ; Emilian Anna  (3705)

90. Zaścianek Kupszczyzna
Seweryn Anna  50 = Eliasz, Michał, Franciszek, Bronisław (3456) , Melania 18, Anna
Seweryn Marianna  35 = Paulina 12; Seweryn Anna 30 (3711)

91. Zaścianek Dudniki
 Sucharzewski Michał ; Sucharzewska Tekla; Sucharzewska Klementyna 16; Sucharzewska Rozalia  60
Sucharzewski J = Helena 32 = Józef  (3459), Zuzanna 3; Sucharzewska Aniela  40 (3717)

92. Wieś Chaciłki
Paszuk K = Paszuk J + Anna 40 = Franciszek, Michał, Helena, Jadwiga, Marianna 5, Weronika; Paszuk Julia 20
 Salenik Jan  + Ewa 60
Salenik Aniela  = Teofila , Marianna 14
Salenik J + Paulina 30 = Paweł, Feliks, Bronisława 13
Salenik Michał  + Petronela 50
Salenik T + Aniela 50 = Julian, Melania, Stanisława 16, Weronika
Supko J + Józefa 32 = Antoni, Wiktor, Zygmunt, Franciszek
Supko J + Paulina 35 = Marianna, Rozalia, Helena, Anastazja, Malwina 7, Teofila
Sucharzewski A + Michalina 37 = Leonard, Helena, Stanisława 12, Jadwiga
Bielewicz T + Julia  = Bielewicz M + Wiktoria 27 = Helena 8, Józef, Wiktor; Bielewicz: Julian ;  Malwina 30;  Anna .
Supko M + Helena 30 = Franciszek, Jadwiga, Maria, Weronika 9; Supko E + Kazimiera 25 = Malwina 1; Supko Krystyna
Paszuk F + Helena 28 = Adolf ; Paszuk Mikołaj ; Paszuk Paulina
Ciunowicz M + Anna 45 = Michał, Melania 17
Ciunowicz F + Marianna 40 = Bolesław, Stefania, Jadwiga 9, Weronika
Ciunowicz Konstancja 25 = Zygmunt, Wiktor, Helena 7, Marianna
Supko T + Wiktoria 50 = Paulina 19
Giedrojć Józef  + Maria 40
Bielewicz A + Emilia 23 = Adolf, Emilia 2; Gonczar Emilia 10; Charaszej  Władysław 15
Paszuk F + Ewa 40 = Jan , Michał
Bielewicz Marianna 45 = Wiktor , Helena 17
Bielewicz Michał  + Teofila 35 ; Łukaszewicz Gabriela 13; Gonczar Antoni 24
Paszuk Anna  80
Supko M + Aniela 50 = Jan
Saniuk T + Aniela 60 = Zygmunt, Józef, Feliks; Bielewicz Stefania  30 = Franciszek
Saniuk J + Rozalia  = Saniuk J + Emilia 28 = Michał , Helena , Jadwiga 4; Saniuk Feliks ; Saniuk Maria 10; Subocz Tekla 16; Radziusz Wiktor 21
Pac Domicela  50 = Jan
Pac P + Magdalena  = Pac F + Wincenty 22 = Stanisława , Helena 1
Salenik S + Krystyna 50 = Justyn, Feliks, Stefania 20, Walerianna
Salenik Antonina  50 = Mikołaj, Maria 22, Emilia
Salenik W = Salenik J + Anna  30 = Józef, Teofila, Helena, Melania, Stanisława 10; Salenik F + Anna 28 = Michał , Bronisław
Mituniewicz F + Józefa 30 = Michał , Franciszek , Stefan , Józef ; Mituniewicz Anna
Radziusz F + Kazimiera 27 = Michał, Franciszek ; Wojniłko Anna 10
Bielewicz J = Bielewicz W + Rozalia 26 = Franciszek ; Bielewicz Rozalia 20; Salenik Józef 15
Salenik J + Izabela 30 = Michał, Franciszek, Marianna, Stanisława 8, Jadwiga
Salenik M = Franciszka 28 = Józef, Franciszek, Felicja 10, Teofila ; Salenik Marianna ;
Korowacki M + Aniela 50 = Aniela 9
Paszuk W (3552) + Rozalia 70 = Emilia 33 (3824)

93. Służba kościelna

organista – Czepulonis Maciej 27; Czyż Jadwiga – siostrzenica (?); zakrystianin – Misiuk E + Helena 26 = Teofila 3; dzwonnik – Toletyko M + Helena 43 = Józef (3556) , Melania 17( w Petersburgu ?), Anna 15, Stefania (3831)

Zgodne. Miasto Świr 1909 , czerwiec 18 dzień
Proboszcz Świrskiego Kościoła Parafialnego i Dziekan Świrski ksiądz K. Wo…(podpis nieczytelny) ( Pieczęć Kościoła Parafialnego)
---------------------------------------------------------------------------
Listę przepisałi Henryk Wirszyłło i Maria Gonta. 2007.
Podziel się
oceń
1
0

Skomentuj ten artykuł (0) | dodaj komentarz

Ciekawe dokumenty.

niedziela, 06 czerwca 2010 22:22
W archiwum Mormonów znalazłem ciekawe kolejne pozycje dotyczące naszych "amerykańskich" Pławskich. Oto te skany:


Podziel się
oceń
0
0

Skomentuj ten artykuł (0) | dodaj komentarz

Wpisy o wielkopolskich Pławskich.

niedziela, 06 czerwca 2010 21:06
Dzięki moim kolegom z Wielkopolskiego Towarzystwa Genealogicznego mam możliwość umieszczenia sporej grupy wpisów na temat osób z rodziny Pławskich, którzy zamieszkiwali w XIX wieku na terenie Wielkopolski.

Parafia katolicka Giecz, wpis 1 / 1854 

Joseph Szafrański (24)     

Marianna Pławska (24)     

----------------------------------------------------------------------------------- 

Parafia katolicka Graboszewo, wpis 6 / 1881 

Valentinus Michalak (23)     ojciec: Joannes Michalak,   matka: Marianna

Stanislava Pławska (23)     ojciec: Adalbertus Pławski,   matka: Marianna

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Parafia katolicka Graboszewo, wpis 4 / 1888 

Adalbertus Krygier (24)     ojciec: Thomas,   matka: Josepha

Francisca Plawska (21)     ojciec: Adalbertus,   matka: Marianna

------------------------------------------------------------------------------------- 

Parafia katolicka Grodziszczko, wpis 7 / 1853 

Adalbertus Pławski (32)     

Marianna Woyciechowska (17)     

--------------------------------------------------------------------------------------------- 

Parafia katolicka Gułtowy, wpis 3 / 1840 

Joannes Pławski (50)     

Dorothea Chuda (45)               

------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Parafia katolicka Gułtowy, wpis 5 / 1852

Matthias Pławski (25)     

Michalina Jankowiak (24)     

----------------------------------------------------------------------------------------------- 

Parafia katolicka Gułtowy, wpis 7 / 1861 

Michael Tomaszewski (24)     

Agnes Pławska (21)     

--------------------------------------------------------------------------------------

Parafia katolicka Głuchowo, wpis 1 / 1862

Franciscus Pławski (28 1/3)     ojciec: Joannes

Agnes Wolarczak (27)               ojciec: Felix

---------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Parafia katolicka Góra Inowrocław, wpis 3 / 1824 

Balthasar Zmyslony (24)     ojciec: Petrus

Joanna Pławska (20)           ojciec Stanislaus

------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Parafia katolicka Góra Inowrocław, wpis 4 / 1829 

Petrus Kazmierski (22)     ojciec: Bartholomaeus

Agatha Pławska (23)         matka: Agnes

---------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Parafia katolicka Ostrowo n. Gopłem, wpis 9 / 1858 

Andreas Kozerski (26)     

Catharina Pławska (35)               

-------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Parafia katolicka Pieranie, wpis 10 / 1843 :

Vincentius Jankowski (24)     ojciec: Gregorius,   matka: Marianna Czerwińska?

Apollonia Pławska                ojciec: Stanislaus,   matka: Agnes Ozmińska

---------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Parafia katolicka Polanowice, wpis 10 / 1832 

Hieronymus Lewendowski (28)     

Margaretha Pławska (20)     

-------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Parafia katolicka Zaniemyśl [Santomischel], wpis 11 / 1821 

Thomas Pławski (28)     ojciec: Joseph,   matka: Sophia

Agnes Kremska (25)       ojciec: Lucas,   matka: Magdalena

------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Parafia katolicka Środa, wpis 35 / 1846 

Adalbertus Pławski (24)     

Josepha Stachoska   (Stachowska?) (21) 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------  
Podziel się
oceń
1
0

Skomentuj ten artykuł (1) | dodaj komentarz

Ciąg dalszy o rodzinie Plaw.

środa, 19 maja 2010 23:00
Oto jeszcze kilka zdań o rodzinie Carolyn z USA:

Wielu Polaków, potomków emigrantów żyje w stanie Wisconsin.

Kiedy byłam młoda, myślałam, że nie było innych Pławskich na świecie! Kuzynka mojego ojca Loretta (Lucia Bronisława Wenz .


Loretta miała kuzynkę o imieniu Veronica (ostatnie nieznana nazwisko), która napisała drzewo genealogiczne rodziny i umieściła je w lokalnej bibliotece .

Napisałam wiele listów do bibliotek w Hudson County w stanie New Jersey, ale niestety,   nie otrzymałam odpowiedzi.

Teraz kilka fotografii rodzinnych nadesłanych mi przez Carolyn:


Na powyższej fotografii Stanley Plaw (Plawski) w roku 1910.

To już zdjęcie Charlesa Plaw w roku 1953.


Ten sam Charlie Plaw, ale w roku 1924.

Ten sam Charlie w mundurze w roku 1941.

Moja amerykańska korespondentka- Carolyn Plaw Miller.

Podziel się
oceń
2
0

Skomentuj ten artykuł (0) | dodaj komentarz

Amerykańscy Pławscy.

niedziela, 16 maja 2010 21:22
Otrzymałem niedawno list od pani Carolyn Plaw Miller, która opisała mi ciekawe zjawisko dotyczące jej rodziny i losów nazwiska Pławski w Ameryce.

Jej ojcem był Charles Plaw (1911-2009), bratem ojca był Thomas Plaw urodzony w 1903 roku, zmarł bezdzietny w roku 1947.
Ich matką była Josie (Josephine) z domu Nerent Plawski, urodzona w Suwałkach w 1872 roku. Jej mężem był Stanislaus (Stanisław), urodzony również w Suwałkach w roku 1875, zmarł w New Jersey w 1911 roku. Stanisław był synem Mikołaja (Nicolaus), który urodził sie w roku 1852, a zmarł w 1914 roku. Miał żonę Rose (Różę) z domu Kowalewską (1844- 1924), którzy wzięli ślub w Suwałkach w 1872 roku.
Ich dziećmi byli: Aleksander (urodzony w 1877 roku), Edward (urodzony w 1876 roku), Stephanie (urodzona w 1873 roku), Wanda (urodzona już w USA) Był też chłopiec urodzony w 1879 roku, który zmarł w drodze do Ameryki.Oni wszyscy żyli w  Jersey City , New Jersey (Hudson County).
Józefina (Josie) zmieniła swe nazwisko na Plaw, aby po pierwszej wojnie światowej zmienić antyniemieckie nastroje panujące wtedy w Ameryce. Wielu Amerykanów sądziło, że nazwisko z końcówką- ski było niemieckie.
Kiedy ojciec Carolyn zmarł, był jedyną osobą o nazwisku Plaw w amerykańskiej książce telefonicznej.
Teraz po tylu latach żałujemy jednak, że przez antyniemieckie fobie musieliśmy zmienić nasze nazwisko...

Podziel się
oceń
1
0

Skomentuj ten artykuł (0) | dodaj komentarz

Prezydent RP Lech Kaczyński nie żyje!

sobota, 10 kwietnia 2010 22:55

Prezydencki samolot rozbił się podczas lądowania w Smoleńsku. Prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką leciał na uroczystości upamiętniające ofiary zbrodni NKWD w Katyniu. Na pokładzie było prawdopodobnie 88pasażerów - najważniejsze osoby w naszym kraju. Na liście ofiar znajdują się między innymi szef IPN, szef Narodowego Banku Polskiego, rzecznik praw obywatelskich, czołowi polscy politycy i najwyżsi rangą urzędnicy. Kluczowe osoby życia publicznego w Polsce. Zginął prezydent RP na uchodźctwie Ryszard Kaczorowski, Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Putra, Jerzy Szmajdziński, Wicemarszałek Senatu Krystyna Bochenek.
   To największa tragedia narodowa w historii Polski. Premier Donald Tusk zwołał nadzwyczajne posiedzenie rządu. Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski przejął obowiązki prezydenta.  Żałoba narodowa już została ogłoszona i będzie obowiązywać przez miesiąc.
   Polacy są wstrząśnięci. Bez względu na polityczne sympatie, chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, że to ogromna strata. Ludzie zbierają się pod pałacem prezydenckim, zapalają znicze, płaczą. Czas zatrzymał się w miejscu. Moja żona popłakała się kwitując to krótko - jestem patryjotką. 
   Z całego świata spływają kondolencje, specjalna komisja zbada przyczyny wypadku, ale nic nie zmieni już faktów.  Chyba nigdy dotąd w historii nie doszło do porównywalnej tragedii. Spadł najważniejszy samolot w państwie. Zginęli wszyscy pasażerowie samolotu prezydenckiego. W obliczu tej tragedii można zrobić już tylko jedno. Modlić się...

Podziel się
oceń
0
0

Skomentuj ten artykuł (3) | dodaj komentarz

Wesołych Świąt!

sobota, 03 kwietnia 2010 21:47

                           Wielkanoc

                          - Jan Lechoń

Droga, wierzba sadzona wśród zielonej łąki,
Na której pierwsze jaskry żółcieją i mlecze.
Pośród wierzb po kamieniach wąska struga ciecze,
A pod niebem wysoko śpiewają skowronki.

Wśród tej łąki wilgotnej od porannej rosy,
Droga, ktorą co święto szli ludzie ze śpiewką,
Idzie sobie Pan Jezus, wpółnagi i bosy
Z wielkanocną w przebitej dłoni choragiewką.

Naprzeciw idzie chłopka. Ma kosy złociste,
Łowicka jej spódniczka i piękna zapaska.
Poznała Zbawiciela z świętego obrazka,
Upadła na kolana i krzyknęła: "Chryste!".

Bije głową o ziemię z serdeczną rozpaczą,
A Chrystus się pochylił nad klęczącym ciałem
I rzeknie: "Powiedz ludziom, niech więcej nie płaczą,
Dwa dni leżałem w grobie. I dziś zmartwychwstałem."



Podziel się
oceń
0
0

Skomentuj ten artykuł (0) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


wtorek, 21 października 2014

Licznik odwiedzin:  212 826  

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Statystyki

Odwiedziny: 212826
Wpisy
  • liczba: 224
  • komentarze: 295
Mój blog ma już...: 2827 dni

O czym jest ten blog?

To będzie trochę nietypowy blog, bo chyba mało kto zastanawiał się nad tym, ze historia zaczyna się od Ciebie, od Twojej najbliższej rodziny- starych fotografii, zapisków a w tle Twoi rodzic...

więcej...

To będzie trochę nietypowy blog, bo chyba mało kto zastanawiał się nad tym, ze historia zaczyna się od Ciebie, od Twojej najbliższej rodziny- starych fotografii, zapisków a w tle Twoi rodzice, dziadkowie. Ktoś ich stworzył, coś przeżyli w życiu, przekazywali innym tradycje rodzinne, narodowe...Tak, to nie jest banał, Tak rodzi się historia, a my tworzymy ją nawet o tym nie wiedząc.

Blogi

 

schowaj...

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Tu warto zajrzeć...

Głosuj na mój blog!






zobacz wyniki

Genealogia, herbarz, poszukiwania przodków

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl